[Anketa] digitalno čitanje

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Jel čitate i digitalno?

Ne čitam uopće knjige
7
12%
Samo papirnate knjige
17
28%
Kindle
17
28%
Neki drugi e-čitač, koji?
6
10%
Tablet
5
8%
Laptop
3
5%
Desktop
3
5%
Nekako drukčije digitalno, kako? szbunjen
2
3%
 
Ukupno glasova: 60
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la dendarii42 »

mado je napisao/la: 26 stu 2021, 14:40
dendarii42 je napisao/la: 26 stu 2021, 14:36
mado je napisao/la: 26 stu 2021, 13:52 Kindli su na akciji za 559.30kn, sniženi s 800kn. Obični vulgaris, takav ja imam i zadovoljan sam :thumbs
https://smartson.hr/Search/?term=bf_akcija&catef=186
Sve mi skoro krivo što moj iz 2014. na puceta radi bez greške.
Kakva je baterija nakon 7 godina korištenja? Značajno slabija ili? Nisam pratio razvoj kindlova, jesu jako napredovali tj kaj ima ovaj novi a da tvoj stari nema?
Punim ga otprilike jednom mjesečno. Možda bih dvaput da više čitam na njemu, ali u zadnje vrijeme sam nekako na smjenu s papirom i kindleom.

Za napredak ne znam jer nisam isprobavao nove. Znam da s novima možeš razmjenjivat knjige s kindle prijateljima ili tako nešto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
mado
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la gogo666 »

moj kindle iz cca 2012. umro prije 2 mjeseca, kupio kinesku bateriju za 150kn, z Zagrebu, zamijenio, i radi ko vurica.
Isto bih rado novog, sa becklightom. Al kad djubre radi bezprijekorno
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja upravo (prije par dana) kupio svome Kindle u Linksu sa nekih 1600 na 1190 kn, 32GB, Bluetooth tj. Audible ready, vodootporan. Zagrijao se za audioknjige pa zato ovaj, inače ima ih i jeftinijih od 8GB pohrane i to. Nije najnoviji model, svakako.

Moj je prva generacija Paperwhitea, baterija mu jest oslabila, osjeti se, ali i dalje ga punim jednom u par tjedana, ovisno o čitanju, ali vidim da draina bateriju malo jače i kad je u standbyju nije to radio prije ili se nije osjetilo jer je bila nova.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la kovacu »

Ljudi, na amazonu vam svako malo bude Kindle Paperwhite za 80eura. Nemojte kod nas kupovat.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

To je istina, da.

Ja sam svjestan da je skuplje "kod nas", ali jednostavno ne mogu spavati mirno znajući da dajem određenu svotu novca za nešto čiju garanciju, nedobog zla, moram ganjati remotely i slati pakete preko raznoraznih Pošti i čekati da mi nešto stigne a možda i ne stigne pa rejzati ticket pa gonjati sudbine i sl. Ovako imam trgovinu na 10 minuta pješke i mogu osobno otići jbt mtr nekome ako nešto nije u redu. :) tu razliku u cijeni platim i to je moj križ. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 4):
kovacugrofmadomiljenko
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

Po novome Kindle podržava epub :hepihepi :ljubav upravo isprobano i čitam knjigu bez konvertiranja u mobi na 10.generaciji uređaja (non Paperwhite).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la grof »

Nice! :)

Taman sam si stavio Kingov Talisman i Crnu kuću...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la kovacu »

mado je napisao/la: 27 srp 2022, 23:05 Po novome Kindle podržava epub :hepihepi :ljubav upravo isprobano i čitam knjigu bez konvertiranja u mobi na 10.generaciji uređaja (non Paperwhite).
Cek jel se mora neki update povuc za kindle pa od sad prepoznaje epub ili ti daju da preko onog sucelja online saljes na svoj uredjaj epub filove ?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la mado »

kovacu je napisao/la: 28 srp 2022, 16:55
mado je napisao/la: 27 srp 2022, 23:05 Po novome Kindle podržava epub :hepihepi :ljubav upravo isprobano i čitam knjigu bez konvertiranja u mobi na 10.generaciji uređaja (non Paperwhite).
Cek jel se mora neki update povuc za kindle pa od sad prepoznaje epub ili ti daju da preko onog sucelja online saljes na svoj uredjaj epub filove ?
Šaljem si epub mailom. Zapravo sam si mobi slao pa sam dobio ovaj odgovor i po njemu shvatio da podržavaju epub:


slika

Nakon toga sam si poslao mailom epub i sad ga čitam :ljubav
Nisam probao kopirati epub preko USBa. A sam kindle se zadnji put updejtao u prije 4mj na v5.14.3.0.1
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] digitalno čitanje

Post Postao/la kovacu »

Cek dal to znaci da cu ja moc spojit kindle na PC i roknit na njega epub il to nece radit. Ja uopce ne koristim taj send to kindle feature. Samo usb i deri. Al dosad sam uvijek morao konvertat epub u azw format, al ak sad vise ne budem morao (ak kindle povuce neki update) super.
Odgovori

Natrag na “Razno”