Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Dado7 »

Akcija u knjigama je top kada je ima, baš je onako napeto, Asimov je uostalom majstor toga, a SF dio je napisan toliko pitko da jednostavno uroniš, a upravo epski osjećaj je fenomenalan - imaš osjećaj prostranosti carstva pa sveukupnosti događaja, a kasnije ogromnog pristora po kojem treba lutati. Ako su baš sve to uspjeli zeznuti pa ono - svaka im čast, šta reći... Expanse je odličan, ali nisam još čitao Coreya pa ne mogu usporediti.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la smurfORnot »

Dado7 je napisao/la: 29 stu 2021, 11:23 ... Expanse je odličan, ali nisam još čitao Coreya pa ne mogu usporediti.
Corey is actually two authors: Daniel Abraham and Ty Franck
:p

Definitivno se isplati pročitati!
Doduše sad nakon serije ti je umanjen taj neki doživljaj napetosti i onoga što ce se desiti, obzirom da mi po sjecanju serija dosta dobro prati knjigu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Dado7
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Expanse sam prvo gledao seriju, pa čitao knjige. Trenutno sam na pola 8 knjige, a sutra izlazi posljednja, 9ta knjiga Leviathan Falls. To mi je rijedak primjer gdje mi je ekranizacija bolja od originala. Stil pisanja u knjigama, dijalozi, opisi mi sve skupa djeluju previše ko scenarij. Radnja serije skoro nigdje ne djeluje pojednostavljeno i poglupljeno u odnosu na knjige kao što je čest slučaj.
A Foundation je cijela sezona kao najava bolje radnje. Psihohistorike jedva da je ima. Sve se svodi na polupredvidive tvistove, poluiritantne likove, čak i Hari mi nije simpatičan ni logičan lik. Činilo mi se da Harris koluta očima dok izgovara pojedine rečenice sopak
Serija mi nije loša kao što su mi bili Picard i Raised by the Wolves. Dao bih joj ocjenu 4/10.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Dado7
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Dado7 »

Corey is actually two authors: Daniel Abraham and Ty Franck
:p

A da, to sam nešto vidio, ali nisam obratio pozornost, dakle "čovjek" ima većih problema s podvojenom ličnošću
:lol: rofl
mado je napisao/la: 29 stu 2021, 11:42 Serija mi nije loša kao što su mi bili Picard i Raised by the Wolves. Dao bih joj ocjenu 4/10.
Ako nema psihohistorike pa what's the point onda? To je kao da u LotR nema prstenova ili u GoT ubijanja.
Glede Picarda - meni je on bio baš dobar, pravi hommage i čak akcijski vrlo zanimljiv, osim one blesave epizode u onom kafiću s mitraljezima i koječime, ta je baš bila ono izvan svega - silly.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Hm ak ti je Picard bio dobar, možda će ti biti i ovo. Tam sam predvidio kraj nakon gledanja 1.ep a onda se fejspalmao par put po epizodi. Čisti nostalgia money grab mi to bio.
Ma ima psihohistorike, al na razini par rečenica, artefakta koji sadrži svu psihohistoriku. Ne smijem dalje da ne spojlam radnju :thumbs
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Dado7 »

Čuj, ovo za nostalgia money grab ti je sasvim valid point. Kakav ti je bio Mandalorian? Jer i tamo ima toga koliko hoćeš, ali ima i dosta novih avantura i razrada, napokon dobre nove muzike, dobrog neusiljenog humora i ono što je najvažnije - dobrih likova... Mislim da je za koplje-dva iznad Picarda.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Dado7 je napisao/la: 29 stu 2021, 12:16 Čuj, ovo za nostalgia money grab ti je sasvim valid point. Kakav ti je bio Mandalorian? Jer i tamo ima toga koliko hoćeš, ali ima i dosta novih avantura i razrada, napokon dobre nove muzike, dobrog neusiljenog humora i ono što je najvažnije - dobrih likova... Mislim da je za koplje-dva iznad Picarda.
Mando mi bio još veći nostalgia money grab + reklama za babi Joda merchandising :D odustao nakon s1.
Ma jasno mi je da se sve serije i filmovi rade radi profita, ali kako je Expanse uspio biti odlična adaptacija i inteligentni SF sve sezone? szbunjen
Foundation sam gajio male nade da će u tome uspjeti. Apple+ puca previše na široku publiku i previše joj podilaze. :(
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Dado7 »

mado je napisao/la: 29 stu 2021, 12:20 Mando mi bio još veći nostalgia money grab + reklama za babi Joda merchandising :D odustao nakon s1.
Ma jasno mi je da se sve serije i filmovi rade radi profita, ali kako je Expanse uspio biti odlična adaptacija i inteligentni SF sve sezone? szbunjen
Foundation sam gajio male nade da će u tome uspjeti. Apple+ puca previše na široku publiku i previše joj podilaze. :(
Da, kužim. Vidiš, mene to ne zanima, ako je serija dobro napravljena, a ova zbilja jest. Prve uvodne su super i super bi mi bilo da je ostalo tako - ono - pustolovine jednog huntera, međutim onda ga uvale u malo veću priču i premda mi se to ispočetka nije sviđalo imalo mi je samo uzlazno progresiju do kraja S2. Picard ima zbilja kvalitetno odrađenu priču i cijeli set. Za Fondaciju mi se nekako čini da to jednostavno nije tako... i ocjene serije govore tome u prilog.
Ima i Expanse svojih falinga, naročito, ako se dobro sjećam, u drugoj sezoni, ali apsolutno mu je + što se ne osjeti taj "money grab" i deja vu feeling ... ali njemu je lakše, ST i SW ipak ima malo previše u opticaju da ne bi bilo tako. Stoga ne sudim previše, uživam u gledanju i drago mi je da mogu tako.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dado7 za post:
mado
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Definitivno trebaš pogledati Foundation, svi zapravo. @smurfORnot i ja smo se žrtvovali, svima sada smanjili očekivanja, pa ćete se iznenaditi kako serija uopće nije tako loša i dobra zapravo. You are welcome! :kava
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Dado7 »

Hahahahaha, hvala.
:geek:
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”