Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la: 24 kol 2021, 15:41
fpol je napisao/la: 24 kol 2021, 14:31 Nisam do sada ništa vidio vezano za seriju. Možda malo vara trailer, iako vizualno izgleda dobro, imam osječaj da će izmjeniti priču kako bi naglasak bio na likovima ili da će manji dio knjige previše razvući i u svakom slučaju će se izgubiti velik dio onoga što knjigu čini tako dobrom.

Ako griješim, nitko sretniji od mene :), u svakom slučaju sigurno probam gledati.
Nažalost izgleda da hoće. Već mi se ne dopada priča o samom caru. Zašto mora biti klonirani Brother Dan, Zora, Sumrak?? Bespotrebno po meni. Uredno je moglo ostati kao u knjizi.

Jako me zanima hoće li biti Mula, Gaia i sl. To su neke bitne stvari u samoj priči oko psihohistorike.
Dan, Zora i Sumrak ok funkcioniraju. NJihova funkcija je dio ekspozicija, gdje se gledateljima nešto objašnjava kroz njihov dijalog, a dio mi se čini da će biti plot point u kasnijim epizodama, barem mi se tako čini.
Mula je spomenut, vidjeli smo i 1 robota :thumbs
Sadistikovih gejanka nema :D Glavni lik je crnkinja koje se ne sjećam da je postojala u knjizi szbunjen Čitao sam knjige prije 10-15 godina pa se više ne sjećam puno toga.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

Gejanka možda dođe kasnije. Gejanka se i tako pojavljuje u dva posljednja nastavka na originalnu trilogiju koliko se sjećam.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Jel itko ovo gleda? Sam ja lud ili se serija počela gubiti žešće već na trećoj epizodi? :( prve dvije su mi bile not great, not terrible, ali me današnja epizoda skroz razočarala. Nula reakcije na događaje s kraja druge epizode. Prevelika skakanja u vremenu, brisanje likova, loš storytelling.. Doslovno da sutra Apple objavi da su greškom obrisali preostale epizode i da ih nećemo nikad vidjeti, prolio bih manje od 0 suza zbog toga :thumbs_down Gledat ću dalje po inerciji da vidim kako su zamislili ispričati Foundation priču u ostatku sezone, al ovo nije ni blizu dobrom SFu. :cry:
Knjige su mi bile zanimljive za 1x pročitat, prije 10tak godina, nisam odustao kao kod dune knjiga (odustao od serijala na Djeci Dine) , ali ih ne bih opet čitao.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

Još ne gledam. Trenutno gledam solidnu korejsku Igru Lignje.


Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

:facepalm evo pogledao 5tu ep, serija opasno ušla u zonu fejspalamanja :facepalm
Ako niste dogurali u gledanju serije do ove epizode, manji spojler vam neće smetati jer je radnja predvidljiva :facepalm

vrijeme radnje 12000 godina u budućnosti, a planeti sa svemirskom komunikacijom nemaju meteorološke satelite :facepalm ili metak sruši svemirski brod :facepalm ili 50 ljudi puca i nikog ne pogodi :facepalm
I serija ima 2 glavna lika i oba su crnkinje, obje s dečkom tj nisu gejanke :thumbs
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Izašla i posljednja epizoda 1. sezone. Jel pogledao tko? Dojmovi? szbunjen
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la smurfORnot »

Pogledao...ne znam što da kažem...meh
Ta zadnja epizoda onako pomalo bezveze iskreno meni. Mislim cijela serija mi je dosadnjikava, nekako nemam dojam nekakvog ogromnog carstva koje se proteže ne znam koliko daleko i neke kao velike sage.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Meni isto cijela sezona meh, povremeno bude dio radnje odličan, al onda odu u čudne vode gdje mi je jedina reakcija 'aha sad se to dogodilo because reasons.. Sad i to. Naravno, kaj god... " sve manje sam imao reakcije na događaje, kao i na finalnu epizodu. Drugu sezonu neću gledati najvjerojatnije kad izađe.
Avatar
Dado7
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 13 tra 2020, 09:38
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Dado7 »

Fondacija kao književni serijal je bila genijalna; ako su serije zbilja kakve čujem da jesu neću gledati jer bih se samo razočarao. Šteta, jer je to jedna od rijetko toliko dobro koncipiranih priča da se zbilja može napraviti svemirski ep sa dubokom filozofijom i sociološkim promatranjem ponašanja masa ljudi (a što je vrlo aktualno i u današnje vrijeme), a uz istovremeno puno akcije tako da ne bude nimalo dosadno čak ni onima koji nisu previše zainteresirani za SF dio (iako... zašto bi gledao SF ako te ne zanima SF?). Još na kraju ono putovanje kući uz istraživanje sustava te izvrsno logički zaokružena priča - mmmmmmm mljac, bilo mi je samo žao što posljednja knjiga nije produljena na njih jedno 2-3.

Po meni bi se koncept psihohistorike (uz malo prizemljenja dakako) trebao predavati u školama... to što je čovjek zamislio je bilo genijalno...

Meni je općenito nevjerojatno kako jedan čovjek može zamisliti i pitko napisati toliko kompleksnih stvari, a cijeli tim ljudi ne može (njpoznatiji primjer: posljednje 2-3 sezone GoT-a gdje su izgubili na kvaliteti čim se "tata" udaljio od svega).

Ostaje mi nada u Hyperion, Kingkiller chronicle, Grishaverse (to je sve nešto najavljeno), a nadam se možda u budućnosti i Sandersonu i njegovim Mistbornima :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dado7 za post:
grof
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la smurfORnot »

Ne znam kakva je akcija u knjigama, ali ovdje je poprilično razočaravajuća, ono mrvu iznad B kategorije...
I čitao sam te neke SF epske knjige i serijale, i ovdje u seriji nikako ne dobivam taj epski dojam svega. Expanse pošto je zadnja kvalitetna sf serija da se može reci po meni što sam gledao mi je daleko bolje ekranizirana i dočarana. Ne bi je pogledao vec 2x da nije, ovo sam već na prvom gledanju pola vremena drkao po mobu dok se serija vrti koliko mi je bila napeta za gledanje...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Dado7
Odgovori

Natrag na “Razno”