Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 30 kol 2021, 13:39 Ne u ciklusu o Fondaciji, ali ne mogu se sjetiti koja je točno knjiga jer drugi ciklusi nisu mi bili toliko interesantni dok sam ovu žvakao više puta. Opet kraj na koji se referiram, govorimo o jednoj jedinoj galaksiji, sve druge su još nepoznate. No roboti itekako postoje, premda kao pritajeni čuvari čovječanstva.
Dobro, ali tu imaš i kolektive kao što je Gaia i Galaxia. Takvi kolektivni superorganizmi uvijek bi zasjenili čovjeka kao pojedinca, a vjerojatno i robote.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la kockica »

dendarii42 je napisao/la: 30 kol 2021, 13:47
kockica je napisao/la: 30 kol 2021, 13:39 Ne u ciklusu o Fondaciji, ali ne mogu se sjetiti koja je točno knjiga jer drugi ciklusi nisu mi bili toliko interesantni dok sam ovu žvakao više puta. Opet kraj na koji se referiram, govorimo o jednoj jedinoj galaksiji, sve druge su još nepoznate. No roboti itekako postoje, premda kao pritajeni čuvari čovječanstva.
Sigurno je u fondaciji jer drugo od Asimova nisam čitao. Al ovo je svega paragraf u razgovoru dvaju likova. Nije tema cijele knjige.
Mislim da si u pravu, mutno si prisjećao da se vjerojatno usput spomenuli u razgovoru na Mjesecu, ali detaljnije je pojam galaksije stvoren samo za ljude objasnjen u heroj drugoj knjizi, mislim kraj vječnosti.
grof je napisao/la: 30 kol 2021, 13:49
kockica je napisao/la: 30 kol 2021, 13:39 Ne u ciklusu o Fondaciji, ali ne mogu se sjetiti koja je točno knjiga jer drugi ciklusi nisu mi bili toliko interesantni dok sam ovu žvakao više puta. Opet kraj na koji se referiram, govorimo o jednoj jedinoj galaksiji, sve druge su još nepoznate. No roboti itekako postoje, premda kao pritajeni čuvari čovječanstva.
Dobro, ali tu imaš i kolektive kao što je Gaia i Galaxia. Takvi kolektivni superorganizmi uvijek bi zasjenili čovjeka kao pojedinca, a vjerojatno i robote.
Ti kolektivi su stvoreni pod vodstvom robota I kao takvi i sami su podložni zakonima robotike. Nije riječ o alienima kao takvim.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

Uff, očito ću morati ponoviti neke detalje. Zašto mi sve to tako brzo ishlapi iz glave nakon čitanja. :(
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Mago de Umago »

grof je napisao/la: 30 kol 2021, 14:33 Uff, očito ću morati ponoviti neke detalje. Zašto mi sve to tako brzo ishlapi iz glave nakon čitanja. :(
Vjerojtno slican problem kao i kod mene: godina proizvodnje, kilometri...
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

Mago de Umago je napisao/la: 30 kol 2021, 14:51
grof je napisao/la: 30 kol 2021, 14:33 Uff, očito ću morati ponoviti neke detalje. Zašto mi sve to tako brzo ishlapi iz glave nakon čitanja. :(
Vjerojtno slican problem kao i kod mene: godina proizvodnje, kilometri...
Valjda. Baš mi ide na živce.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Gleda tko seriju ili čekate da izađu sve epizode?

https://arstechnica.com/gaming/2021/09/ ... rytelling/
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la sadistiko »

pričao mi jedan kolega početak i odma me odbilo, kad vidim koliko su izokrenuli priču. Za koji K to onda uopće zovu Fondacija i još se hvale da je to Asimov napisao kad uopće nema veze s time??? Fuj današnja produkcija, isto me strah za Dune. Glavno je da je među likovima jedan crnac ili još bolje crnkinja, jedan gay ili gejanka, ako je moguće neki invalid ili samohrana majka i eto ti današnje američke serije.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

"More remix than adaptation, Foundation is top-notch storytelling
How much you like the series may depend on whether you're a stickler for staying faithful to the source material." - kaže Ars pa krećem s jako niskim očekivanjima. Makar sam i za Picarda imao nikakva očekivanja pa me svejedno razočaralo :(
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 06:51 Gleda tko seriju ili čekate da izađu sve epizode?

https://arstechnica.com/gaming/2021/09/ ... rytelling/
Neću čekati. Gledati ću kako izlaze. Nadam se da me neće previše razočarati.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

Možda ne treba donositi tako opako pesimističke sudove već na početku.
Evo jedan optimističan review od jednog Asimovljevog fana
I am so tired of Science Fiction fans being their own worst enemy.
AmericanChub24 September 2021
For this series I created an account to post my first review.

The Foundation books hold a special place in my life much like it has for millions of people. I remember it being my gateway into enjoying reading for the first time in my life.

This is the reason I am so disappointed in the so-called fans of the book rating this TV show so low. It has only been two episodes and a one star review means you want it to fail. You want producers and investors to see the negative reactions to one of the most expensive science fiction peices of art, and reconsider any future investment.

The book already exists and will never get a 1:1 translation to film. We need to set realistic expectations of what is possible during our lifetime in film.

My experience watching the show was amazement at all the details. Having a science background it is difficult for me to watch hand waving explanations that are unbelievable. Thus far they have gotten enough right that I can suspend my disbelief and that's what matters to me.

The spaceships are gorgeously designed. The costumes are wonderfully weird. The characters are fascinating and different. The set peices are dizzyingly complex. It is more than enough to pull me in and drop me into a new galaxy just as the books have.

I am not upset by character changes. I'd like to think Asimov would've been delighted his story will now appeal to a larger audience. The dialog is solid enough and does not talk down to the audience.

For those who've read the books, I recommend this show as a supplement, not a replacement. I also recommend it to whoever has not read the books as an amazing story that should be followed by reading the books.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
Papaverdendarii42
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”