Što ste zadnje gledali (Filmovi, serije)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la ratnip »

TL;DR koga vesele kostimi, scenografija i različitost će bome guštat. :P
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Đabe mi dobri rivjui ak serija ispadne blesava da se moram facepalmati svakih 10min kao u hvaljenim Raised by Wolves, Picardu i sličnima..
Različitost je čak logična nekoliko tisuća godina u budućnosti, pogotovo ako ne siluju ekran njome. No ajmo prvo pogledati pa prosuditi dojmove :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
grof
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la ratnip »

Iako sam fan Asimova, zasad ne planiram dati šansu seriji, većinom zbog ovog citata:

"The first thing I said to the Asimov Estate is that Asimov crafted Foundation to be a mirror so I need to write about what's happening now. I need to write about Brexit, MeToo, the ascent of nationalism again. I need to write about climate change." (https://www.bbc.com/culture/article/202 ... ur-screens)

jer meni to vuče na nerazumijevanje izvornika u razini D&D-a i njihovih zadnjih sezona GoT serijala. Ali tko voli nek izvoli. :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la Valsim »

Čekati će se dok ne izađu sve epizode. Ako će valjati neću imati živaca čekati tjedan dana do iduće epizode.
ratnip je napisao/la: 27 ruj 2021, 11:19 Iako sam fan Asimova, zasad ne planiram dati šansu seriji, većinom zbog ovog citata:

"The first thing I said to the Asimov Estate is that Asimov crafted Foundation to be a mirror so I need to write about what's happening now. I need to write about Brexit, MeToo, the ascent of nationalism again. I need to write about climate change." (https://www.bbc.com/culture/article/202 ... ur-screens)

jer meni to vuče na nerazumijevanje izvornika u razini D&D-a i njihovih zadnjih sezona GoT serijala. Ali tko voli nek izvoli. :)
Oh sweeet God. Ma što je Asimov znao uopće, sad će mu oni reć što je on mislio reć svojim djelom :nee .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mljeko »

Po meni, interpretacija djela ne pripada autoru. Takoďer mislim da je dobro ne pokušati prenijeti kompleksan serijal knjiga poput Fondacije u cijelosti. Problem nastaje ako se previše udalje od originala, jer onda oslanjanje na njega gubi smisao.

Što se tiče promicanja odreďenih aktualnih tema, nemam ništa protiv ako iza toga stoji kompetentno i prijemčivo umjetničko djelo. To je jako rijetko slučaj.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
Vihor
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

Evo pogledah prve 2 ep, tko hoće spojlere? :twisted:
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 20:52 Evo pogledah prve 2 ep, tko hoće spojlere? :twisted:
Taman posla! sbatine :bleh
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la: 27 ruj 2021, 21:05
mado je napisao/la: 27 ruj 2021, 20:52 Evo pogledah prve 2 ep, tko hoće spojlere? :twisted:
Taman posla! sbatine :bleh
Neću ništ spojlati :thumbs
Za sad su dojmovi ok :thumbs . Prva ep mi se čini ubrzana radnja jako, čak i Mulu spomenu. Jel planiraju sažeti sve knjige u 1 sezonu? szbunjen A onda druga ep kao da su ručnu kočnice povukli i jako usporili sve.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la grof »

Možda je prva neka vrsta introductiona?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Isaac Asimov Foundation - serija

Post Postao/la kockica »

Odgledal bum ja to, samo čekam vrijeme i priliku, preinake me ne smetaju ako to nije totalno silovanje mozga ( primjer koji je mado dao sa raised by wolves, obično sudom po prvim epizodama isplati li se pratiti seriju, ali ovdje su ne uspjeli nasamariti i natjerati me da odgledam do kraja, a točno se sjećam što sam ženi govorio, gledam i nemam pojma hoće li to biti odličan sf ili teško sranje).
Odgovori

Natrag na “Razno”