Otvaranje udruge

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Otvaranje udruge

Post Postao/la docich »

Imas i u porecu mordele. Jos su ti blize

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Otvaranje udruge

Post Postao/la grof »

Mago de Umago je napisao/la: 05 srp 2021, 13:11 E to sa prosirenjem udruge bi bilo super ako bi se dalo izvesti. :D
Naravno.

Udruga može stvoriti podružnice:
Udruživanje udruga i ustrojstveni oblici udruga

Članak 20.

(1) Udruge se mogu udruživati u savez, zajednicu, mrežu, koordinaciju ili drugi oblik udruživanja neovisno o području svoga djelovanja i slobodno utvrđivati naziv toga oblika udruživanja. Takav oblik udruživanja može imati svojstvo pravne osobe i na njega se na odgovarajući način primjenjuju odredbe ovog Zakona.

(2) Udruge se mogu učlaniti u međunarodne udruge i druge organizacije.

(3) Udruga može imati svoje ustrojstvene oblike (podružnice, ogranci, klubovi i slično), u skladu sa statutom kojim se uređuju međusobna prava i obveze udruge i ustrojstvenog oblika.

(4) Ustrojstveni oblici mogu imati svojstvo pravne osobe ako je to određeno statutom udruge, a na temelju odluke ovlaštenog tijela udruge za svaki pojedini ustrojstveni oblik. Na ustrojstvene oblike sa svojstvom pravne osobe na odgovarajući način primjenjuju se odredbe ovog Zakona.
Znači ta podružnica može, ali i ne mora biti posebna pravna osoba (zbog jednostavnosti mislim da ne bi trebala biti, osim ako bi jedino tako mogli dobiti prostor od grada).
Naime, po meni bi se ti trebao onda učlaniti u Zaigranu Kozu i dati prijedlog za podizanjem podružnice u Umagu. Na Skupštini odlučiti o tome i ako prođe, provjeriti s Gradom Umagom za prostor koji bi onda dobila podružnica ove udruge. Ja bih recimo išao tim redoslijedom.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Otvaranje udruge

Post Postao/la grof »

docich je napisao/la: 05 srp 2021, 13:20 Imas i u porecu mordele. Jos su ti blize

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Još i bolje.

Mordele je bliži, ali treba vidjeti tko je od te dvije udruge više zagrijan za održavanje svoje udruge dugi niz godina. Meni se Zaigrana Koza čini ozbiljnijom po tom pogledu (bar koliko vidim u registru udruga), ali možda se varam. Dajem prednost ozbiljnosti prema udaljenosti. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Otvaranje udruge

Post Postao/la Mago de Umago »

docich je napisao/la: 05 srp 2021, 13:20 Imas i u porecu mordele. Jos su ti blize

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Znam i njih, oni su bili dosta jako 10ak god unazad, znam da su od grada Poreca dobivali neka bijesna sredstva pa su im i turniri bili jaki s dobrim nagradama, ali sve se to nekako raspalo.
Zapravo ne znam da li se raspalo, ali vec dugo ni traga ni glasa od njih...

Uglavnom mail Kozi je poslan, sad cemo vidjeti da li ce biti sto od toga. :D

EDIT: sad vidim da su jos uvijek aktivni, ali nista po pitanju MTG-a, vidim uglavnom slike warhammera. Ali na to sam i mislio, da se MTG scena raspala...
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Otvaranje udruge

Post Postao/la grof »

Držim fige. Znam neke ljude iz "Koze", pa ako bude trebalo mogu i ja probati malo pogurati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Mago de Umago
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”