Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la DarkDefender »

Ja sam ranije bio za brisanje, ali sad mi se cini da bi bilo steta obrisati ovakvu zabavu. :)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la dendarii42 »

ResearcherOfTheYear je napisao/la: 26 ožu 2021, 12:04 Radi se o jednom tečaju iz privatne škole koji je vezan za dizajn, kojeg neću ovdje navoditi, ali ukoliko želite prisustvovati daljnjem intervju vrlo rado ću vam odgovoriti.
Nijedno istraživanje, posebice ono iza kojeg stoji obrazovna ustanova, ne može biti anonimno. Čak i da je čisto marketinško, ili istraživanje mišljenja nužno je navesti tko stoji iza toga. Ne treba se osoba pojedinačno predstaviti, ali mora navesti ustanovu ili organizaciju koja stoji iza istraživanja, ako ništa drugo onda barem kako bi sami sebi dali kredibilitet.

"jedan tečaj iz privatne škole vezan za dizajn" mi ne ostavlja dojam ustanove koja provodi ozbiljno istaživanje i ne potiče me da sudjelujem.

Masu puta sam ispunjavao ankete za razne studente čija je potreba varirala od seminarskih radova do doktorata. I svaki put su se jasno predstavili sa konkretnom temom te studijem i kolegijem koji stoje iza njih. Nije mi bilo teško ni za koga odvojiti vrijeme.
Ovo je jedan jako neprofesionalan pristup.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
grof
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la gogo666 »

Decki, ja imam osjecaj da se vi svađate s kineskim botom
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
Satarash
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la grof »

gogo666 je napisao/la: 27 ožu 2021, 09:47 Decki, ja imam osjecaj da se vi svađate s kineskim botom
Nije. Provjereno, jer mi se osoba javila u Inbox i normalno smo razgovarali. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la gogo666 »

Bas mirise na to, od imena do fraza. Ko neki super napredni google translate. Anyway, isprike, nisam htio uvrijedit nikoga :)
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la Satarash »

Meni ovo ovako na prvu djeluje bahato, bezobrazno i smatram da post treba obrisati.



smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la smurfORnot »

Satarash je napisao/la: 27 ožu 2021, 18:30 Meni ovo ovako na prvu djeluje bahato, bezobrazno i smatram da post treba obrisati.
To ti je ono, manjak kucnog odgoja i bontona na zalost... :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Satarash
ResearcherOfTheYear
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 24 ožu 2021, 12:13
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 6 puta

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la ResearcherOfTheYear »

Pozdrav svima,

Započeti ću post s isprikom ukoliko se netko osjetio oštećenim na bilo koji način putem moga posta, naravno da mi to nije bio cilj, niti da vam dam nepotpune informacije, a da pri tom tražim od vas nešto zauzvrat. S obzirom da je došlo do nesporazuma s obje strane, što iz mog propusta jer sam mislila da je netko javno otkrio podatak iz mog emaila, što iz nespretnog načina međusobne virtualne (ne)komunikacije pri čemu se naravno javio nedostatak vizualnih ekspresija i intonacije.
Stupila sam s vama u kontakt jer se putem zadatka pretpostavilo kako board/card gameri imaju najviše potencijala pridonjeti u stvaranju aplikacije proročanstvo zbog načina opažanja i razmišljanja kojeg su stekli zbog igranja. Osobno, sama nisam upoznata s board/card game svijetom, te sam se nadala kako ćete mi putem odgovora približiti vaš svijet i način razmišljanja.
Smatrala sam da sam odgovorila na sva pitanja, te jednostavno ništa više od toga nisam imala za nadodati, no evo ovdje ću ponovit još jednom.
Zadatak nam je dizajnirati aplikaciju vezano uz proročanstvo tako da se u prvoj fazi izvrši istraživanje korisnika s naglaskom na igrače card/board game-ova.
Kao istraživači moramo ostati što neutralniji i ne raditi nikakve prepostavke ili stvarati vlastite ideje jer želimo da korisnik bude u prvom planu i jer su njegovi odgovori bitni - Design thinking metoda.
Potom se radi skicirani prototip, pa istraživanje i tako se vrti u krug dok se na napravi završni prototip. Radi se o tečaju dizajna kojeg smo polazili u privatnoj firmi, a smatram i smatrala sam da je neprimjereno da ovdje iznosim naziv kako ne bi narušila pravila foruma. Inače mi je draže prijateljsko ophođenje, nego uštogljeno ispitivačko, pa ću se možda toga i držati za ubuduće, iako sumnjam da će se od toga istraživač od mene stvoriti.
Ukoliko još netko poželi sudjelovati u ispunjavanju ankete, toplo ga pozivam! Uskoro ću je zatvoriti, a onda slijedi novi krug nakon odrade prvog dijela. Stoga ako će netko biti još raspoložen i dobijem dopuštenje od administratora da nastavno objavim još koju anketu, bit će mi drago da me možete usmjeriti.

Svako dobro i ugodan ostatak dana,
Daria

p.s. nisam kineski bot, još zasada, u 2021 :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru ResearcherOfTheYear za post (ukupno 6):
grofrealukaVihorsadistikokockicadendarii42
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la sadistiko »

e ovo je već puno bolje :-D
nego, to se baš moramo prijaviti za anketu ili si zaboravila staviti link?
slika
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Istraživanje - molimo izađite nam u susret!

Post Postao/la Vihor »

Zar nije link onaj s prve stranice?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Razno”