Workout gadgeti ;)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Workout gadgeti ;)

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dakle, ima svega :)

OSobno jako volim gadgete bilo koje vrste i zbilja me motiviraju ovi fitness dodatci na to da se malo više potrudim. Ne znam, lakše mi je kada vidim otkucaje u nebesima kada znam da bi "trebali" biti, a chest strap svakako daje bolje rezultate od mjerača na zglobu pa mu vjerujem, a i vidim kada je podivljao.

Istina je da mi ponekad propadne workout ako me tehnologija naživcira (jbga), ali zapravo se ne zamaram jako puno rezultatima, volim ih vidjeti i potruditi se idući put da bude bolje, ali ne pucam si u čelo ako ne postignem "target" jer ni ja nisam nikakav profesionalni sportaš (hahahahahaha!) tako da ono, who cares, osim mene?

Fenixi su mi jako lijepi, puno ljepši od ove serije nižeg ranga što Garmin nudi, ali su i osjetno skuplji. Mome Vantageu je baterija jako dugo trajala dok je bio nov, uz nošenje 24/7 i praćenje pulsa te uz gotovo svakodnevno vježbanje po barem sat vremena trajao je i do tjedan dana, sada izdrži duplo manje ali dok god mi je dovoljno da me izgura kroz cjelodnevno praćenje GPS-a a da mi ne pizdi da je gladan, neću ga mijenjati.

Da, uglavnom, brojke su beskorisne ako nemaju neku svrhu. S obzirom da sam pisao bio u onoj drugoj temi da sam se držao kalorijskog praćenja (i držim se, koliko mogu, još uvijek), pratiti unos i potrošnju mi je bilo "bitno" iako su to sve odokativne brojke uzevši u obzir koliko varaju s kcal na pakiranjima i koliko varaju uređaji dok mjere. No opet, placebo efekt je sasvim oke ako djeluje, nemam ništa protiv ;)

Otkucaji srca mogu biti bitni onima koji paze da ostanu na ili oko aerobnog praga, koristio sam često to prilikom trčanja i postavio limite kad abi mi sat vibrirao ako bih zakoračio u anaerobno. Tijekom trčanja, ako se "dam maksimalno" stvarno sam teško gurao preko 5km (bilo je vremena kada sam trčao 10km, ali to je davno prošlo). Kada sam poštivao otkucaje i držao se aerobnog praga (koji sam izračunao za sebe po svojim parametrima), otrčao sam 13km a da nisam ni osjetio. Tempo je, naravno, bio užasan, ali ne treniram profesionalno, koga briga :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Workout gadgeti ;)

Post Postao/la mado »

Gojzerice i bicikl, nekorišteni od rujna spivo
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Workout gadgeti ;)

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 25 ožu 2021, 08:06 Gojzerice i bicikl, nekorišteni od rujna spivo
Nebu dobre.
slika
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Razno”