Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Deni »

kruha i igara, 'ey?
jesi probao ove nove stilove zivota da jedes jednom u 24h? neki to zovu zgladnjivanjem, dok se drugi kunu u logiku kako tijelo samo mora naviknuti i pokrenuti odredjene procese u tijelu...

ugl, ja vjezbam zbog ledja, ali nikad nisam uzivao u vjezbanju. sportske aktivnosti volim. sto se tice hrane jednostavno je pitanje mindseta. ako si nesto zabranjujes neces daleko doci. ali ako skuzis da nw zelis toliko jesti ili nesto odredjeno unositi u sebe, onda ti te namirnice i hrana postane odbojna. sto se zeludac vise stisce svako iduce prejedanje ce ti biti odbojnije, a samim time i izbor hrane izbirljiviji.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Probao sam te naizmjenične postove i sl. i shvatio da bih si radije pucao u čelo nakon par dana. :) Divim se ekipi koja to može izdržati, meni je to toliko omelo dnevne rutine (kad kuhaš za druge, za početak, a onda sve ostalo) i sve se opet svelo na odbrojavanje kad "smijem" jesti.

Tijekom cijele ove borbe jednu stvar koju nikad nisam prakticirao je zabrana ičega. Srezao sam količine nekih namirnica, ali jedem sve što želim. Jedina razlika je što neću pojesti cijelu tablu čokolade nego kockicu dvije tri. I uredno si ih logiram, šokiram nad kcal i stanem :)

Npr. pizze i dalje jedem te sličnu visokokaloričnu hranu, ali gledam da si to "priuštim" na dan kada sam se posebno potrošio, npr. nakon poštenog planinarenja ili sl.

Sad sam u nekoj fazi kada me koliko toliko ide održavanje statusa quo, iako bih volio skinuti još 5-6 kila larda i zamijeniti ih mišićima, ali pomalo. :) Nije da se izvlačim na gene, ali da su sjbni, jesu, cijela familija, osim dvije sestrične, je gigantska i imamo "teške kosti" :P Moram biti na oprezu jer čim se opustim krš nastane.

Veći problem je to što nemam puno slobodnog vremena i ono malo što ga imam moram trijažirati i gledati hoću li žrtvovati igranje da bih vježbao ili vježbanje da bih igrao. ;) Malo me to nervira pa počnem proklinjati kapitalizam i rad, onda se sjetim da zbog toga svega actually imam para za igre, onda se ubediram jer je čovjek samo rob svojih potreba i želja, onda pošaljem sve u materinu i pojedem hamburger, onda mi bude žao što ga nisam planirao pa se odem potrošiti, onda prorade endorfini nakon vježbanja i sve bude super i tak to ide :)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Mago de Umago »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 vel 2021, 09:29 neću pojesti cijelu tablu čokolade nego kockicu dvije tri.
Da ja imam takvu samokontrolu pomicao bi predmete snagom uma.
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Minsc1610 »

Mago de Umago je napisao/la: 27 vel 2021, 09:34
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 vel 2021, 09:29 neću pojesti cijelu tablu čokolade nego kockicu dvije tri.
Da ja imam takvu samokontrolu pomicao bi predmete snagom uma.
I ja. Ja stučem drugu odmah poslije prve jer me - zove, zove me, dođi, dođi Gorane. A ja slab.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la grof »

Zgodna tema. :) Ajde da nabacim koju.

Uglavnom se igramo preko vikenda u večernjim satima, tako da sve svoje vježbačke obaveze i draga i ja obavimo prije toga.

Osobno, imao sam te neke viškove kila unatrag 10-tak godina kada smo i draga i ja pokušavali neke brzometne dijete i kojekakve bedastoće koje zapravo ne služe ničemu.
Nakon toga sam se aktivno primio orbitreka koji je tužan stajao u podrumu, te sam upravo s njime konačno svoje kile doveo u zadovoljavajuće granice, a i bolje sam e osjećao. Orbitrek sam gotovo svakodnevno vrtio jedno 3 godine dok mu nije pukla osovina na pedali i kompletno se istrošio (neki Top Shop - ništa-specijalno-model), te smo ga hitili u glomazni otpad.
Nakon toga sam se prebacio na Shaun-T-a i nekoliko godina isključivo radio Focus T25 HIIT u sobi 5 dana u tjednu (alfa, beta, gama). Da, začudo mi nije dosadilo, a nije oduzimalo niti puno vremena. No, baš negdje pokraj prošle godine jednostavno mi je dosadilo, a i na sistematskom je doktor rekao mojoj dragoj da bi se trebala više kretati, pa smo se odlučili a svakodnevne dulje šetnje koje provodimo svakodnevno, evo već 3. mjesec i prosjek kaže da je tu nekih 7 km dnevno u prosjeku. Kile ne idu gore (već se još bolje reguliraju) i ja zadovoljan. No, kako bih volio aktivirati i ostale dijelove tijela, kao što sam imao u spomenutom HIIT-u, ozbiljno razmišljam o jednoj veslačkoj spravici iz Decathlona.

Hranu, naravno volim, ali znam uživati u fakat jednoj. do dvije kockice izrazito tamne čokolade. Jedem sve, ne pazim na nutricionističke fore. Ajde, u zadnje vrijeme nam je vikendom popularan kućni wok, pa se tu nasjecka hrpetina povrća i duplo smanji količina piletine/puretine, no to meso i tako nije nešto super nezdravo. Da, volimo i kojekakve Donaldse i KFC-e, ali opet, s mjerom. Šećer ne konzumiramo ili vrlo rijetko.

Geni me ne kolju, pa mi se kile i tako ne lijepe "na pogled". Uzmite u obzir da je meni već preko 5 kuki. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
CrazyBunnyGuy
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Gordan »

Genetski pool mi je takav da me odavno zovu botomless pit, a veći dio života sam bio komarac. Kad sam počeo trenirat (prvo gym, onda crossfit) počeo sam ličit na čovjeka, ali vrtim se oko 70-75kg na svojih 180cm. Obavezan doručak u dva slijeda, kuhani ručak i večera i još jedan obrok između. Zadnjih godina ne jedem pšenicu, mliječne proizvode i bijeli šećer na preporuku jednog liječnika (intolerancija) i otad su mi prestali neki problemi koje sam dugo vukao. Ne jedem fast food i pazim gdje i kakve namirnice kupujem. Skoro svaki ručak i večera je mesni ili riblji, plus neki UH za prilog i povrće. Eventualno ću nekad za večeru samo zelenilo složit, ako nisam trenirao taj dan. Kad ne treniram, padnem u kilaži. Don't hate me. :D


Ugl, 3/ tjedno se ubijem na treningu, 1-2 istrčim na balunu, a ostatak vremena je uglavnom sjedenje ili neko umjereno kretanje (4-6k koraka, recimo). Ovisnik o treningu toliko da sam za prvog vrijeme lockdowna trenirao doma, tj na terasi (iznajmili nam opremu iz gyma), a ovaj zimski lockdown sam išao na treninge na otvorenom, po buri, ledu i kiši. :facepalm
Igramo uglavnom vikendom, sad je to spalo na jednu partiju terraforming marsa (koja nama traje 4-5 sati) i tu i tamo se dogodi neka druga igra. Osim toga DnD jednom preko tjedna, session traje oko 4 sata.
Zadnja izmjena: Gordan, dana/u 28 vel 2021, 02:31, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuystoka
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Valsim »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 vel 2021, 09:29Tijekom cijele ove borbe jednu stvar koju nikad nisam prakticirao je zabrana ičega. Srezao sam količine nekih namirnica, ali jedem sve što želim. Jedina razlika je što neću pojesti cijelu tablu čokolade nego kockicu dvije tri. I uredno si ih logiram, šokiram nad kcal i stanem :)
Vidiš ja pak nemam takvu samokontrolu po pitanju određivanja količine. Ne bih mogao stati na jednoj kockici čokolade, no way. Kod mene je ili cijela čokolada, ili dok ne osjetim mučninu, ili ništa. Tako da se većinom klonim slatkiša - problemi iz djetinjstva. U zadnje vrijeme sam se nešto bolje naučio kontroli, pa jedanput u tjedan/dva pojedem cijeli lonac pudinga :D .
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 vel 2021, 09:29Sad sam u nekoj fazi kada me koliko toliko ide održavanje statusa quo, iako bih volio skinuti još 5-6 kila larda i zamijeniti ih mišićima, ali pomalo. :) Nije da se izvlačim na gene, ali da su sjbni, jesu, cijela familija, osim dvije sestrične, je gigantska i imamo "teške kosti" :P Moram biti na oprezu jer čim se opustim krš nastane.
Pusti ti to. Bit ćeš zahvalan za "teške kosti" kada te obori auto s bicikla, a da ne slomiš niti jednu košćicu.
grof je napisao/la: 27 vel 2021, 10:44Nakon toga sam se prebacio na Shaun-T-a i nekoliko godina isključivo radio Focus T25 HIIT u sobi 5 dana u tjednu (alfa, beta, gama). Da, začudo mi nije dosadilo, a nije oduzimalo niti puno vremena. No, baš negdje pokraj prošle godine jednostavno mi je dosadilo, a i na sistematskom je doktor rekao mojoj dragoj da bi se trebala više kretati, pa smo se odlučili a svakodnevne dulje šetnje koje provodimo svakodnevno, evo već 3. mjesec i prosjek kaže da je tu nekih 7 km dnevno u prosjeku. Kile ne idu gore (već se još bolje reguliraju) i ja zadovoljan. No, kako bih volio aktivirati i ostale dijelove tijela, kao što sam imao u spomenutom HIIT-u, ozbiljno razmišljam o jednoj veslačkoj spravici iz Decathlona.
Svakako kupi, veslačke sprave su izvrsna stvar jer se time vježba cijelo tijelo. Imao sam i ja jedno prije 6 godina, dok nisam skršio pretjeranim korištenjem u jednoj od žešćih faza opsjednutosti vježbanjem.
Gordan je napisao/la: 27 vel 2021, 11:31 Genetski pool mi je takav da me odavno zovu botomless pit, a veći dio života sam bio komarac. Kad sam počeo trenirat (prvo gym, onda crossfit) počeo sam ličit na čovjeka, ali vrtim se oko 70-75kg na svojih 180cm. Obavezan doručak u dva slijeda, kuhani ručak i večera i još jedan obrok između. Zadnjih godina jedem pšenicu, mliječne proizvode i bijeli šećer na preporuku jednog liječnika (intolerancija) i otad su mi prestali neki problemi koje sam dugo vukao. Ne jedem fast food i pazim gdje kupujem namirnice. Skoro svaki ručak i večera je mesni ili riblji, plus neki UH za prilog i povrće. Eventualno ću nekad za večeru samo zelenilo složit, ako nisam trenirao taj dan. Kad ne treniram, padnem u kilaži. Don't hate me. :D
Wooow. Nismo se zbilja dugo vidjeli, jer ja tebe nekako zapamtio ko mrgu od najmanje 80-85kg mišića :sokiran .
Reci sad da nikad nisi imao tolko pa da znam za sigurno da mi je opća procjena ljudi nikakva :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Baš ste se svi raspisali, wow, teško mi više popratiti tko je što rekao =)

Orbitrek je moja najdraža sprava u teretani, za kardio, naravno, pogotovo je ga "znam" koristiti. Nije da se smatram nekim lumenom, hahaha, niti je orbitrek kompliciran, ali treba ga znati prilagoditi sebi, treba znati organizirati vježbe na njemu tako da ima efekta. Gledao sam prije često ljude u teretani kako ga zajašu i onda drndaju onako ni ne upalivši ga pošteno, on im jadan žmiga i upozorava da odaberu ovo ili ono, oni ništa, poslije ih čujem kako se žale nekome da je to "bezze" ničemu ne služi (normalno kad su ga imali na jedinici :P). Enivej, orbitrek mi je puno pomogao da se dovedem u kakav-takav red.

Spravu za veslanje također obožavam, jednu sezonu sam bio opsjednut njome, izučavao pravilne pokrete i držanje... Da imam kud u stanu s tim i da imam novca, uzeo bih si bez razmišljanja. Nije isključeno da ću i uzeti ako mi firma ikad kapne kakav bonus, hahahahaha, neki onaj sklopivi kvalitetni.

Nego, mislim da sam u fazi kada mi je malko dopizdilo skakutanje po kući i natezanje girji i smišljanje vježbi (taj dio mi je demotivirajući, ono ako se ne pripremim zateknem se da bauljam i ne radim ništa, a tajmeri za tabatu il nešto samo kuckaju; a ako sjednem i planiram si workout prođe pola dana i prođe me volja :P BTW ako niste skontali, nisam baš jednostavna osoba :P), planiram se vratiti trčanju opet, možda doživim renesansu :)
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Gordan »

Valsim je napisao/la: 27 vel 2021, 13:54
Gordan je napisao/la: 27 vel 2021, 11:31 Genetski pool mi je takav da me odavno zovu botomless pit, a veći dio života sam bio komarac. Kad sam počeo trenirat (prvo gym, onda crossfit) počeo sam ličit na čovjeka, ali vrtim se oko 70-75kg na svojih 180cm. Obavezan doručak u dva slijeda, kuhani ručak i večera i još jedan obrok između. Zadnjih godina jedem pšenicu, mliječne proizvode i bijeli šećer na preporuku jednog liječnika (intolerancija) i otad su mi prestali neki problemi koje sam dugo vukao. Ne jedem fast food i pazim gdje kupujem namirnice. Skoro svaki ručak i večera je mesni ili riblji, plus neki UH za prilog i povrće. Eventualno ću nekad za večeru samo zelenilo složit, ako nisam trenirao taj dan. Kad ne treniram, padnem u kilaži. Don't hate me. :D
Wooow. Nismo se zbilja dugo vidjeli, jer ja tebe nekako zapamtio ko mrgu od najmanje 80-85kg mišića :sokiran .
Reci sad da nikad nisi imao tolko pa da znam za sigurno da mi je opća procjena ljudi nikakva :D .
Da mrga rofl All time max mi je 78 kg tamo negdje 2011-12.g (tad su me moji zvali "kutija" jer me znaju od kad sam bio komarac od nekih 65kg). Zadnjih 10ak godina sam između 70 i 75. Al da, uglavnom, kost i mišić. Toliko sam nemastan da ne mogu plutat na moru ko normalni ljudi - tonem ako ne plivam. :facepalm
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Igranje vs druge obveze i aktivnosti (vježbanje itd.)

Post Postao/la Gordan »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 vel 2021, 16:00Nego, mislim da sam u fazi kada mi je malko dopizdilo skakutanje po kući i natezanje girji i smišljanje vježbi (taj dio mi je demotivirajući, ono ako se ne pripremim zateknem se da bauljam i ne radim ništa, a tajmeri za tabatu il nešto samo kuckaju; a ako sjednem i planiram si workout prođe pola dana i prođe me volja :P BTW ako niste skontali, nisam baš jednostavna osoba :P), planiram se vratiti trčanju opet, možda doživim renesansu :)
Pa odeš na nekakav vođeni grupni trening i treneri će smišljat za tebe. Plus pazit šta i kako radiš. Samo treba nać kvalitetnog trenera, a ne neku prevaru.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”