Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

realuka je napisao/la: 20 sij 2021, 14:25
realuka je napisao/la: 20 sij 2021, 14:18 Tascinija napadaju samo Amerikanci dok ga Europljani brane jer nije rekao ništa krivo, nego je rekao da nije rasizam ako nekom kažeš da je crnac nego ako kažeš na način da se čovjek osjeća poniženo, kolko sam ja shvatio.

Board and Dice su se malo zaletili sa bacanjem čovjeka pod vlak pa se na njihovom Facebooku može vidjeti puno više komentara kako će ljudi bojkotirati njihove proizvode a ne Tascinija.
I da se nadovežem jedna žena je super poentirala na tu temu općenito.

"Svi su jako moralni po pitanju izjava i uvjerenja u zapadnom svijetu ali i dalje proizvode igre u zemljama sa najnižim mogućim ljudskim pravima i najjeftinijom radnom snagom."
A "opravdanje" publishera i ostalih za to je: "Dragi igrači, pa nije valjda da želite plaćati 300$ ovaj KS deluxe paket, umjesto samo 175$?"
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
realuka
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la ratnip »

Koliko sam ja shvatio, ono što je Tascani htio reći je da se koncept white/dark u fantasyju ne može povezivati sa rasizmom jer su to dvije različite stvari, a uostalom ljudi nisu bijeli i crni već svijetliji i tamniji. To je onda začinio izjavom da ima puno prijatelja koji su "smeđi", i da frenda uredno zove po talijanski "negri" ( što jel jednom ameru zvuči već kako zvuči). I konačno se uvalio drugim postom gdje je nagazio na inclusivity rekavši da nije zadaća gaming grupe da poziva ljude već je na ljudima da iskažu interes te da ne smatra da su žene diskriminirane u hobiju. Na kraju je napravio tipičnu pogrešku da se "samo" ispričao zbog nesporazuma i krivog shvaćanja zbog kulturoloških i jezičnih razlika umjesto da se posuo pepelom i priznao da je rasist i šovinist.

Po meni je trebao bolje razmisliti da li je u današnjem svijetu kakav je pametno davati takve izjave, a sad da li je zaslužio ovakvu brutalnu reakciju to je stvar za raspravu.
Zadnja izmjena: ratnip, dana/u 20 sij 2021, 15:45, ukupno mijenjano 1 put.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la kockica »

A kad već kuhamo, kako se osjećate igrajući igre temeljene na lovecraftovom mythosu? :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la Valsim »

Na stranu ekipa koja uistinu propagira mržnju i nesnošljivost, ali užasavam se gledanja pod mikroskopom svake javne izgovorene ili napisane riječi. Ako se nađe kritičan broj ne nužno inteligentnih individua, koje su u stanju te krivo shvatiti i intepretirati, riskiraš da se dalje šire te njihove intepretacije. Što je najbolje većina ljudi se neće ni potruditi potražiti izvorne citate i dati svoj sud, već će slijepo vjerovati mišljenjima drugih. Rezultat svega je užasavajući i podsjeća me na epizodu Black Mirrora - White Christmas, a gdje je kazna za svakojake prijestupe izolacija iz društva. Al doslovno, u epizodi postoji način na koji se može blokirati određene osobe da se ne vide ni ne čuju, a ipak su u društvu među nama. Prikaz tako osuđenih osoba je iskrivljen u nejasnu sliku, a njihov govor zvuči kao obično mumljanje ili statika. Tako i ovo. Što god autor izrečenih citata ili napisanih riječi poslije pokušao izgladiti i objasniti što je uistinu mislio, više nitko ništa ne čuje ni ne doživljava, niti želi imati posla s tom osobom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
dado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

ratnip je napisao/la: 20 sij 2021, 15:44 To je onda začinio izjavom da ima puno prijatelja koji su "smeđi", i da frenda uredno zove po talijanski "negri" ( što jel jednom ameru zvuči već kako zvuči).
To je isto ono kad meni netko od mojih frendova kaže, u žaru igre, da sam baš pe***č**a jer sam napravio taj i taj potez i da ja to napišem negdje na Twitteru odmah bi mi skočio Zagreb Pride u obranu i prozivanje. A to što ja sam sebi to kažem također nema veze niti to što dobro znam razlikovati šalu od uvrede i sl.

Ljudi su negdje putem izgubili feeling za vrijeme i mjesto za određene situacije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
realukaTeehee(R)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la Mago de Umago »

Valsim je napisao/la: 20 sij 2021, 15:56 užasavam se gledanja pod mikroskopom svake javne izgovorene ili napisane riječi.
Kad tome dodamo i cinjenicu da je talijanski jako slikovit jezik, a koliko sam shvatio on je tu izjavu dao na maticnom jeziku, i onda jos to izvuku iz konteksta i doslovno prevedu = katastrofa.

Ja sam bas danas dobio Teotihuacan, a u planu su mi i Tzolk'in i Marco Polo, a vjerojatno i jos neke druge njegove igre i cisto sumnjam da ce ovo utjecati na odabir.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la ratnip »

Evo i taj "kontroverzni" intervju:

https://drive.google.com/file/d/1FlH69e ... 4n021/view

Ne slažem se s njegovim stavovima, ali da je zaista rekao nešto toliko strašno, nije. Što više čitam to mi se čini da se ovdje radi o žešćem overreactionu communityja, što je otišlo toliko daleko da se sad više nitko to ne usudi priznati, lakše ga je baciti pod vlak.

Za Eklunda mi je malo razumljivije, ipak je lik totalno zabrazdio u teorije zavjere i ima dugogodišnji pedigre kontroverzi. :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la Valsim »

Ma očito je da se tu radi o virtualnim ratnicima pravednosti i neiskrivljenih ideala, koji samo vrebaju kako se dokazati sebi i svijetu da su upravo oni zatrli u nastanku budućeg Hitlera, Staljina, Pol-Pota, Husseina...

Jedno je biti svjestan da treba paziti da se određena zla iz prošlosti ne ponavljaju, ali neki to odvedu do brutalnih krajnosti.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la smurfORnot »

Znaci riga mi se kad po bggu vidim razne postove..tipa five tribes ima kartu roba...jer srecom u tom settingu uopce nisu postojali robovi, pa je bolje sakriti povijest da se ne uvrijedi netko. Ili npr ako se ne varam, Maracaibo i sl igre, e tamo ih smeta kolonijalna tema...e sad ih smeta zasto medu kartama nema dovoljno ljudi tamnije puti, nego su vecina bijelci.
Pa eto neki wargame, e zasto tu nema dovoljno zenskih boraca...ako ima, e zasto zenski likovi imaju malo seksualiziran izgled... npr nemesis art skautice je smetao ljudima, zas ima stikle, zas je u toj nekoj pozi itd...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Stips
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Phil Eklund / neslaganje sa stavovima autora

Post Postao/la gogo666 »

To je sve rezultat amerikanizacije svijeta. Rumunj koji nema povjesnu opterecenost crnim robovima najebe jer je za crnca rekao "onaj tamo crnac". Californication, enejblan lokalnim leftardima.
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”