Queen's gambit - sa spojlerima!!!

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Queen's gambit

Post Postao/la DarkDefender »

Nisam jos gledao, ali ocito cu morati. :)

Ja volim rjesavati sah puzzle poput mat u 2 i kombinacije, ali igra mi nije bas zabavna. Igrao sam puno sah ko mali, a sad mozda 1 godisnje. Problem sa sahom mi je sto su skokovi u igri preveliki u odnosu na znanje saha. Npr. brat i ja smo igrali ravnopravno dok on nije potrosio malo vremena da prouci malo teorije i otvaranja. Sad nemam sanse, a neda mi se trositi vrijeme na proucavanje teorije. To mi onda vise nije igra.

Plus previse traje. Isplati se igrati mozda one 5-minutne partije, ali tu, ako ne znas malo teorije mozes slobodno random poteze vuci. Malo pretjerujem radi efekta ali ukratko, previse posla. :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la grof »

Odlična mi je serija i koliko sam čitao sa strane, dosta su truda uložili da što autentičnije prenesu taj dug sa šahovskih turnira, o kojima ne znam gotovo ništa.

Ne, nisam dobio volju i želju igrati šah. I dalje se radije držim meni dragih eurosa. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la neoch »

grof je napisao/la: 19 sij 2021, 10:41 Odlična mi je serija i koliko sam čitao sa strane, dosta su truda uložili da što autentičnije prenesu taj dug sa šahovskih turnira, o kojima ne znam gotovo ništa.

Ne, nisam dobio volju i želju igrati šah. I dalje se radije držim meni dragih eurosa. :)
Kasparov im je bio savjetnik a partije imaju segmente stvarno odigranih partija :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post:
grof
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la mljeko »

Ja ne dijelim oduševljenje za serijom. Pogledah prve tri epizode i to mi je bilo previše. Uglavnom dosadno. Serija je napravljena da izdramatizira šah za one koji nisu s njim baš upoznati, što mi nije pasalo. Stvari koje me nisu interesirale su dobile prostora, dok druge koje me jesu interesirale nisu. Serija između ostalog brije i na psihološko, ali na dosta izlizan način; uglavnom su to opći elementi, pokušaj da se percipira njen unutrašnji šahovski život je slab.

Sve u svemu, osim po tome što je šah u pitanju, ništa posebno.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la mado »

Evo odbinđao :D Dobra je serija. Nije mi odlična kao Chernobyl ili The Expanse, ali definitivno za preporučiti. :thumbs slično dobra serija bi se mogla napraviti o nekom profi sportašu, usponu od nule do vrha i svim životnim problemima.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la Nuuq »

mljeko je napisao/la:Ja ne dijelim oduševljenje za serijom. Pogledah prve tri epizode i to mi je bilo previše. Uglavnom dosadno. Serija je napravljena da izdramatizira šah za one koji nisu s njim baš upoznati, što mi nije pasalo. Stvari koje me nisu interesirale su dobile prostora, dok druge koje me jesu interesirale nisu. Serija između ostalog brije i na psihološko, ali na dosta izlizan način; uglavnom su to opći elementi, pokušaj da se percipira njen unutrašnji šahovski život je slab.

Sve u svemu, osim po tome što je šah u pitanju, ništa posebno.
Koliko je genijalno kako gledajući istu seriju svaki dobije različito.
Meni je šah u cijeloj seriji samo sredstvo za pričanje priče o ženi koja je uspjela u hard-core muškom svijetu. Ništa drugo. Možda i o teroru koji prolaze djeca u domovima, ali ne onom iz prica da ih se tuče i sl (i to se radi) nego o svjesnom drogiranju djece sa ciljem da ih se drzi mirnim.
Eto ne znam. Meni je serija super, osim onog kauboja. On mi je bas isao na zivce sve vrijeme. Nekako ne pripada tu.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

slika
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la neoch »

Nuuq je napisao/la: 20 sij 2021, 14:28
Eto ne znam. Meni je serija super, osim onog kauboja. On mi je bas isao na zivce sve vrijeme. Nekako ne pripada tu.
Kauboj je inspiriran Bobby Fischerom, tak da je moro bit tamo :D
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la Nuuq »

neoch je napisao/la:
Nuuq je napisao/la: 20 sij 2021, 14:28
Eto ne znam. Meni je serija super, osim onog kauboja. On mi je bas isao na zivce sve vrijeme. Nekako ne pripada tu.
Kauboj je inspiriran Bobby Fischerom, tak da je moro bit tamo :D
Znam to. Nije mi problem karakter neko kako ga onaj frajko igra, i kako ga serija tretira.
Često se to desi sa US serijama da se pisci i reditelj 'zaljube' u napisani lik i onda ko ga god igra bude drugačije tretiran. Do mene je garant slika

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la mado »

Ne znam kako koristiti spoiler tag :facepalm szbunjen
Uglavnom, slijedi komentar sa spojerima pa ako niste gledali i ne želite si spojlati neke elemente radnje, nemojte čitati dalje...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
SPOJLERI:
Najveći nedostaka serije mi je predvidljivost. Od početka je bilo jasno da će na kraju pobijediti strašnog Rusa, pogotovo nakon što je drugi put izgubila od njega u Parizu. Razočaralo me što nije više pričala ruski jezik, tu sam očekivao da će biti nečeg više, kao i najava da bi Rusi mogli htjeti prebjeći na Zapad. Na kraju je na ruskom rekla možda 3 riječi.
Smrt majke je bila jasna čim je počela kašljati. I nekak mi je preslabo reagirala na taj gubitak, a rasplakala se na smrt podvornika iz sirotišta kojeg nije vidjela godinama szbunjen
I neuvjerljivo mi bilo da je godinama bila zaljubljena i patila za onim novinarom biseksualcem.
I Jesam dobro shvatio da je prava majka htjela ubiti sebe i nju u onoj prometnoj nesreći?
Uglavnom dobra serija, ni u jednom trenu dosadna.
: GOTOVI SPOJERI :kava
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Queen's gambit

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 20 sij 2021, 01:36 Evo odbinđao :D Dobra je serija. Nije mi odlična kao Chernobyl ili The Expanse, ali definitivno za preporučiti. :thumbs slično dobra serija bi se mogla napraviti o nekom profi sportašu, usponu od nule do vrha i svim životnim problemima.
Čujem učlanjuješ se u šahovski klub i krećeš u obuku za velemajstora rofl .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Razno”