[Anketa] Brzina interneta/Starlink?

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Zadovoljni Internetom doma i jel bi prešli na Starlink?

Zadovoljan, ništ ne mijenjam.
12
43%
Nezadovoljan, al mi Starlink preskup.
2
7%
Nezadovoljan, na Starlink čim se bude moglo.
1
4%
Nezadovoljan i nadam se boljem zemaljskom internetu.
4
14%
Nezadovoljan i čekam 5G
0
Nema glasova.
Star-kaj? szbunjen
6
21%
Nešto osmo?
1
4%
Ne koristim internet doma :sokiran
2
7%
 
Ukupno glasova: 28
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

[Anketa] Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la mado »

Kad smo već kod tema koje nemaju direktne veze s igrama, kako ste zadovoljni brzinom interneta doma? Da li možete uopće mijenjati providera?
Živim u Međimurju, u malom selu. Dostupan je samo T-com ADSL. Sa MaxTVom i nekim paketom košta me 209kn mjesečno, brzina je službeno 30 Mbps. Realno je manja. Speedtest sad dao 13 down, 7up, ping 21ms, ranije mjereno je bilo 28/16/23.
4G je tak tak ovdje, slične brzine, nekad brže, nekad jeftinije.
Navodno će cijelo gornje Međimurje biti pod optikom u slijedećih 5 godina. Cijene i brzine nisu još naveli.

Jel bi prešli na satelitski internet Starlink kompanije SpaceX kad bude dostupan u Hrvatskoj? U Americi, Kanadi, odnedavno i u Velikoj Britaniji je u beta fazi. Tamo košta oprema 500 USD, a mjesečna pretplata 100 USD.
https://www.starlink.com/
Trenutne brzine su do 150/50, ping 20ms ili lošiji. Povremeno nije dostupan nijedan satelit pa si bez neta par sekundi/minuta. Tu se može vidjeti gdje su trenutno lansirani sateliti: https://satellitemap.space/ Lansiraju 1-2x mjesečno po 60 satelita, a kad nova raketa Starship bude operativna, lansirat će barem 400 Starlinkova u komadu. U planu je da gore bude preko 4000 satelita u niskoj orbiti od oko 500km, a kasnije i više. Krajnju brzinu najavljuju 1 Gbps :sokiran
Tokom ove godine kreću s radom po Europi, Grčka navodno već na proljeće, a Njemačka i Francuska slijede. Problem su naravno dozvole za rad koje moraju ishoditi u svakoj državi pojedinačno. U Hrvatskoj budu dobili dozvole vjerojatno u isto vrijeme kad počnemo i sa teraformiranjem Marsa rofl
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
juri006
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la Bolindus »

Pa to je skupo, imam 200/100 mb optika preko magicnet, 129 kn mjesecno, Varaždin
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la grof »

Ja imam Iskon NET FTTC 60/10 Mbps. Nije ludnica, ali je stabilno i ja čisto zadovoljan. Nekih 160 kn mjesečno.

Optika do kuće mi još nije dostupna pa je FTTC bolje nego ništa.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la mado »

Bolindus je napisao/la: 12 sij 2021, 15:33 Pa to je skupo, imam 200/100 mb optika preko magicnet, 129 kn mjesecno, Varaždin
Ah vi gradski ljudi s optikama /ljubomoran :ljubav
To je superpovoljno i brzo :bravo
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Zagreb (Dubrava, Klaka)...

Amis --> Bnet --> A1 oni paketi 3u1 s TVom i telefonom te internetu, sveskupa 290 kn mjesečno. Sve dolazi preko koaksijalnog kabela, nije optika nažalost. Brzina interneta 150/15; ping kako kad, oko 5 ms u prosjeku. Volio bih imati brži upload čisto zbog posla i svih ovih videokonferencija, ali nemam problema trenutno, osim što mi 15 djeluje maleno za 2021.

Jednom kad se dovuče optika do mog kvarta vjerojatno ću preći ako brzine budu veće. Iskreno, ovo Muskovo je preksupo za moj ukus. Plus vjerojatno bi bilo komplicirano izvesti instalaciju svega kada si na trećem katu zgrade :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la grof »

@CrazyBunnyGuy pa koaksijalac i nije tako loša stvar
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Apsolutno, žica je žica :D Ali mnogo volim cutting edge. Doduše čuo sam ove neke rekla kazala da ima dosta korisnika optike kojima to jako kašljuca. Ja nikad problema s netom nisam imao, nekad zna biti maaalo sporiji, valjda kada su svi doma, ali čak i usred ovih lockdowna nikad mi nije brzina patila. Jedno vrijeme mi je bilo zalijepljeno na 70 ali to je zato jer je A1 nesposoban, trebalo im je par mjeseci da mi "puste" punu uslugu.

Svejedno ću se veseliti kad mi dođe optika, makar da je imam kao opciju :)
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la neoch »

Mislim da sam prije više od 6.mj. predao zahtjev za Starlink. Mučim muku sa "pokućnim" i "homebox".
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post:
mado
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la Antomon »

Spadam u sretnike, na Iskon optici, link 200/100 Mbps za 185 Kn mjesečno.

Za sada radi super, nema puno ljudi koji su u Rijeci prešli na optiku, a i u mom kvartu sumnjam da oće (penzioneri).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Brzina interneta/Starlink?

Post Postao/la grof »

Antomon je napisao/la: 12 sij 2021, 18:48 Spadam u sretnike, na Iskon optici, link 200/100 Mbps za 185 Kn mjesečno.

Za sada radi super, nema puno ljudi koji su u Rijeci prešli na optiku, a i u mom kvartu sumnjam da oće (penzioneri).
Čak da i prijeđu na optiku, to nije mobilna bazna stanica koja se guši pod opterećenjem. Optika je dedicirana prema korisniku i ti ne patiš zbog povećanja mreže. Optika ima dovoljno bandwitha da sve to "pojede"
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Razno”