EV, obnovljiva energija i sl.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Imam:

Hibridni auto (HEV, mild, Prius i slični)
0
Nema glasova.
PHEV (može 50tak km na bateriju)
0
Nema glasova.
EV
0
Nema glasova.
Solarno za struju
0
Nema glasova.
Solarno za toplu vodu
2
12%
Toplinska pumpa
2
12%
Vjetroelektrana :D
0
Nema glasova.
Hidroelektrana :D
0
Nema glasova.
Ne i ne zanima me
2
12%
Ne, ali budem kad pojeftini
11
65%
 
Ukupno glasova: 17
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la mado »

Bolindus je napisao/la: 12 sij 2021, 15:35 Tesla dode preko 100 000 eura :D
Koja toliko košta ? Od prije par mjeseci Tesle možeš kupiti u Hrvatskoj, a probno voziti u Avenue Mallu.
Najjeftinija tesla je Model 3 Standard Range + za 327000kn (~ 43600 eura).
https://www.tesla.com/hr_hr/model3?redirect=no

Svi su modeli jeftiniji od 100k € https://www.bug.hr/automobili/tesla-je- ... skoj-17311
Znam da su i dalje preskupe za prosječnog Hrvata.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la Bolindus »

mado je napisao/la: 12 sij 2021, 15:38
Bolindus je napisao/la: 12 sij 2021, 15:35 Tesla dode preko 100 000 eura :D
Koja toliko košta ? Od prije par mjeseci Tesle možeš kupiti u Hrvatskoj, a probno voziti u Avenue Mallu.
Najjeftinija tesla je Model 3 Standard Range + za 327000kn (~ 43600 eura).
https://www.tesla.com/hr_hr/model3?redirect=no
No ima svakakvih modela, ali i s tom cijenom jos uvjek moja izjava stoji :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la mado »

Bolindus je napisao/la: 12 sij 2021, 15:35 Tesla dode preko 100 000 eura :D za to si kupis akumulatora kolko hoces :D, i par auta
Pa ne pucam na Tesle (osim ako dobijem na lotu) :D
Slično kao što ne vozim trenutno Audi, BMW i sličan auto nego Daciju :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
CrazyBunnyGuy
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la smurfORnot »

Ja bi samo rekao, ako planirate sto od OIE koristite sufinanciranje od Fonda za zaštitu okolisa, nemojte bit glupi i placati sve sami ako ne morate, mi dosta cesto imamo pozive...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la grof »

smurfORnot je napisao/la: 12 sij 2021, 15:50 Ja bi samo rekao, ako planirate sto od OIE koristite sufinanciranje od Fonda za zaštitu okolisa, nemojte bit glupi i placati sve sami ako ne morate, mi dosta cesto imamo pozive...
Koliko je meni poznato to financiranje za EV preko Fonda je obično išlo po sistemu najbrži prst i bilo je izuzetno teško išta dobiti po tom pitanju. Griješim li?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la mado »

smurfORnot je napisao/la: 12 sij 2021, 15:50 Ja bi samo rekao, ako planirate sto od OIE koristite sufinanciranje od Fonda za zaštitu okolisa, nemojte bit glupi i placati sve sami ako ne morate, mi dosta cesto imamo pozive...
A gdje radiš? Mi smo tražili procjenu cijene instalacije solara za kuću kod Eona ( https://www.solarne-elektrane.hr/kalkulator/). Ispalo ukupno oko 35k kn za oko 3kW, 7 panela ako se dobro sjećam i kao najveći trošak oko 20k kn Hepu za novo brojilo i priključak. A za sufinanciranje je tip rekao da ima puno odbijenica tj da treba imati vezu. Odustali smo onda od svega.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la smurfORnot »

mado je napisao/la: 12 sij 2021, 16:16
smurfORnot je napisao/la: 12 sij 2021, 15:50 Ja bi samo rekao, ako planirate sto od OIE koristite sufinanciranje od Fonda za zaštitu okolisa, nemojte bit glupi i placati sve sami ako ne morate, mi dosta cesto imamo pozive...
A gdje radiš? Mi smo tražili procjenu cijene instalacije solara za kuću kod Eona ( https://www.solarne-elektrane.hr/kalkulator/). Ispalo ukupno oko 35k kn za oko 3kW, 7 panela ako se dobro sjećam i kao najveći trošak oko 20k kn Hepu za novo brojilo i priključak. A za sufinanciranje je tip rekao da ima puno odbijenica tj da treba imati vezu. Odustali smo onda od svega.
Nema nikakve veze, ako imaš dokumentaciju koja zadovoljava uvjete Poziva nece tebe nitko srušiti...a to što ljudi padaju jer ili ne čitaju uvjete Poziva ili ovi koji im rade dokumentaciju rade greške pa ljudi sami ne prekontroliraju pa padnu, ili pak nemaju rješene papire su druge stvari.

Fond za zaštitu okoliša. Sad smo recimo za ovaj natječaj obnova obiteljskih kuca na kojem sam radio, bile su fine subvencije i za OIE uz kucu, 60%, količina je bila ovisno o mjeri. Novi natječaj bi trebao biti na proljece koliko sam cuo.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la smurfORnot »

grof je napisao/la: 12 sij 2021, 16:11
smurfORnot je napisao/la: 12 sij 2021, 15:50 Ja bi samo rekao, ako planirate sto od OIE koristite sufinanciranje od Fonda za zaštitu okolisa, nemojte bit glupi i placati sve sami ako ne morate, mi dosta cesto imamo pozive...
Koliko je meni poznato to financiranje za EV preko Fonda je obično išlo po sistemu najbrži prst i bilo je izuzetno teško išta dobiti po tom pitanju. Griješim li?
Pa bilo je najbrži prst koliko znam do sada, ali i dalje, po meni se isplati ako se može dobiti i covjek vec planira nešto takvo.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1189 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la Antomon »

Mi na poslu imamo nekoliko EV i vidi se ogromna razlika i napredak sa novim generacijama. Volkswagen UP se pokazao kao promašaj, nabavljen pred cca. 5 godina, u brdovitoj Rijeci ima puno manji domet nego što prikazuje, dok je recimo Renault Zoe nabavljen pred 2-3 godine ispao super.

Ako bih uzimao auto, svakako bi stavio na papir računicu za EV.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: EV, obnovljiva energija i sl.

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

mado je napisao/la: 12 sij 2021, 15:42
Bolindus je napisao/la: 12 sij 2021, 15:35 Tesla dode preko 100 000 eura :D za to si kupis akumulatora kolko hoces :D, i par auta
Pa ne pucam na Tesle (osim ako dobijem na lotu) :D
Slično kao što ne vozim trenutno Audi, BMW i sličan auto nego Daciju :ljubav
Ja sam sada presretan svojim Sanderom novim, ako se pokaže dobrim (dakle, da se Daciji može vjerovati oko svega što se auta tiče) te ako se ovaj najavljeni Dacijin EV također pokaže dobrim i još za 10-15 god kad doživi par novih generacija... UZIMAM :)
Odgovori

Natrag na “Razno”