Potres

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

Civilna zaštita moli da se ne ide nikuda trenutno
https://civilna-zastita.gov.hr/vijesti/ ... sisak/3355

Mislim da trenutno najviše možemo pomoći individualnom pomoći prema napucima Crvenog Križa
https://www.hck.hr/novosti/upute-kako-p ... esom/10649

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
dlakarmadostoka
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Slike kolekcija

Post Postao/la Deni »

Mislim da svi mozemo jednu igru preskociti tj ne kupiti i isti iznos uplatiti Crvenom Krizu ili vec nekoj drugoj organizaciji koja pribavlja pomoc.

Nadam se samo da ce svi dobiti krov nad glavom i tople obroke cim prije te da je najgore iza nas.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
kockica
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Slike kolekcija

Post Postao/la thegrey »

Sadistiko, drzi se! Svi smo uz vas u mislima, a koliko vidim oko sebe i vecina ljudi koja moze uskace bilo kroz donacije u novcu ili stvarima ili kroz pomoc u volontiranju i uslugama.
Proci ce to sve, a mogao bih i ja doci na sljedeci DDI ako bude domace rakije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post:
sadistiko
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

DarkDefender je napisao/la: 30 pro 2020, 15:45 @sadistiko, Znas li mozda nekoga kome bi dobro dosla neka direktna financijska pomoc ili je bolje da se ukljucim u neku organiziranu akciju?
Čuo sam se sa @sadistiko pa sam ga baš isto pitao. Sad putuje za Petrinju, pa kad vidi što će ga dočekati bude nam se javio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 4):
DarkDefenderStipsmadoJobotBobica
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la sadistiko »

Bio sam jučer sa šogorom u Petrinji i mogu reći da je većina ljudi utučena. Kad sam vidio ljude koji su inače jaki i vedri da pričaju na rubu suza odma i meni kreću. Obišao susjede, napričao se sa čovjekom s kojim sam 25 godina na dobar dan ili dobro jutro, popili odličnu rakiju. Sutra se i sam vraćam jer su krenule pljačke, što je strašno, na što su sve ljudi spremni u ovako teškim situacijama. Što se tiče pomoći, trenutno su opskrbni centri pretrpani, ono što ljudima treba je građevinski materijal, crijep, agregati, grijalice i sl. Hrane i robe ima i previše, svi su se sjatili od svuda. 100 ljudi me traži da nam uplate na račun, al sram bi me bilo da meni sad netko uplaćuje na račun kad već u mom susjedstvu ima i inače siromašnih, a sad su im kuće razorene. Trebat ću i ja sigurno velika ulaganja u namještaj jer mi je gornji kat, bar dio kod kuhinja kao da se djete razljutilo i razbacalo kockice po podu, ali nije mi sad za glavu, može se i bez toga neko vrijeme. Srećom za sad je radiona netaknuta, čak se i dio zida od susjedove kuće strovalio baš na moj zid gje mi je radiona, ali izgleda su moji starci odradili dobar posao kad se to sve gradilo. Imam vrlo utjecajnu sestričinu u Sloveniji i već su poslali oko 100 komada kamiona i kombija sa pomoći, ali takvo slanje koje nije direktno dogovoreno nije dobro jer im je policija zabranila ići u Petrinju i preusmjerila ih u Sk pa dalje će daljnji dogovori ići preko mene. Nije baš zavidna funkcija jer ni sam ne znam kako ću pošteno moći podijeliti kad ima sela gdje je sve uništeno, a za njih nisam nikad ni čuo, al dobro. Molim sve dobrog srca da pričekaju 10-tak dana da se malo svi konsolidiramo pa ćemo konkretno znati što kome treba. Onda se možemo čuti. Jer već ima slučajeva da čovjek ima 4 kuće na raznim lokacijama u HR a dovezu mu kontejner u dvorište. Zašto smo tako iskvareni, ne znam. Pozdrav do sljedećeg javljanja
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 13):
SatarashPsyBurnStipsdlakarAntomonpriroda15tanelorngrofmadodado i još 3 korisnika
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la priroda15 »

Ja sam odlučio svu zaradu od prodaje igara iz svog oglasa donirati za Petrinju pa molim admina da mi bumpa oglas jer ja još ne mogu. Thx.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 2):
grofDarkDefender
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la sadistiko »

Ovak, trenutno razrađujem mogućnosti i još ništa nisam odlučio, ali ima li ovdje onih koji mogu i žele pomoći oko ovih stvari:
- IT pomoć oko postavljanja WEB sustava za praćenje gdje što treba da sve bude transparentno i za one koji žele donirati i oni koji su donirali
- ljudi koji bi na terenu provjerili kakva je situacija (osobnim automobilima)
- oni koji se razumiju i menadžment i koordinaciju
- oni koji bi unosili u sustav podatke jer obično na tim područjima nema interneta

Više o svemu ću pisati ako ovo zaživi, a sve ću znati kad se čujem s tom ženom iz Slovenije danas.
Ono što se želi je preskočiti uobičajene kanale pomoći jer nisu dobro organizirani i nema skupljanja stvari na jednom mjestu nego se šalje točno određena i potrebna stvar direktno onima kojima je potrebno. I najvažnije da sve bude transparentno, da donatori znaju gdje što treba i jeli stiglo u prave ruke. Zahtjev je malo požešći za napraviti, ali možda se i može.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
madoStips
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

Što se tiče IT-a i web-a tu sam koliko god treba. Bude li potrebno možemo i pojačati naš server s još prostora, no prije toga bih želio iscrpiti već gotove mogućnosti koje imamo.
Npr - ovo:

https://potres2020.openit.hr/views/map

Ovaj interaktivni sustav složio je OpenIT (predivna firma koja održava Linux servere i mrežu u mojoj firmi već godinama i u njih imam potpuno povjerenje jer su jednostavno - stručni, predivni i pošteni ljudi) i koliko znam nije upravljan od neke vladine organizacije nego radi isključivo na načelima FOSS-a (Free and Open Source Software). Zato između ostalog koristi OpenStreetMap sustav. Pa ako ovaj sustav može pomoći bilo bi super.
Ako si @sadistiko mislio da mi radimo svoj, za potrebe ove pomoći možemo i to. Možda možemo to srediti s pomoću ovog foruma, nešto nalik našem Oglasniku. Treba nam onda nešto što se može relativno brzo "zaštrikati" i iskoristiti.
Možda možemo donacije za ovu akciju skupljati i na računu udruge, pa onda udruga s time kupuje stvari za potrebite, no kako mi nismo registrirani kao humanitarna udruga, a novac se ne bi skupljao za ciljeve naše udruge, može nam se desiti nekakva porezna zavrzlama. Zato bi možda bilo najbolje novac uplaćivati na neki račun koji@sadistiko navede.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

priroda15 je napisao/la: 01 sij 2021, 09:30 Ja sam odlučio svu zaradu od prodaje igara iz svog oglasa donirati za Petrinju pa molim admina da mi bumpa oglas jer ja još ne mogu. Thx.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Svaka čast majstore! Idem pogledati odmah mogu li te izdvojiti od bumping ograničenja, jer se koliko za sada znam ona donose na globalnoj razini, bez mogućnosti ograničenja za pojedinog korisnika, no kažem, pogledam, pa ti javim. Možda mogu u tvom oglasu omogućiti i pisanje daljnih postova kao određene povlastice, a za potrebe komunikacije s potencijalnim kupcima - donatorima.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la priroda15 »

Mozda ne bi bilo lose omoguciti da u istom postu i drugi forumaši mogu ponuditi neku svoju igru na prodaju s ciljem skupljanja novca za Petrinju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
dado
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”