Potres

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

priroda15 je napisao/la: 01 sij 2021, 11:43 Mozda ne bi bilo lose omoguciti da u istom postu i drugi forumaši mogu ponuditi neku svoju igru na prodaju s ciljem skupljanja novca za Petrinju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Sad si mi dao ideju. Mogu otvoriti poseban podforum u oglasniku za ponude igara i ostalog s isključivom namjerom doniranja sredstava za potresom pogođena područja i tu dati ljudima normalna forumska prava bez ograničenja. To bi bilo najbolje i najistaknutije, a tu bi onda akciju i promovirali na našim web stranicama, fejsu, i dalje. Jedino što bi bilo dobro da tamo ljudi onda transparentno pišu koliko su skupili i kome uplatili. Možda je to i na tragu @sadistikove ideje ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
micho
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 475 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la priroda15 »

Super ideja. Možda još pojednostavniti pa npr. da sve uplate idu direktno na neki račun, npr. Sadistikov ako se slaže..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
grof
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la mado »

priroda15 je napisao/la: 01 sij 2021, 12:09 Super ideja. Možda još pojednostavniti pa npr. da sve uplate idu direktno na neki račun, npr. Sadistikov ako se slaže..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Pa da, i ja bi radije uplatio direktno na njegov račun, nego nepoznatim osobama, udrugama, ustanovama... Njega poznajemo, vjerujemo mu, ne možeš biti hard core gamer i nepošten, znamo da neće zapiti :thumbs Znat će na licu mjesta kome je najviše potrebno.
A portali su prepuni tekstova o lošem radu Crvenog križa, Karitasa i sličnih.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 5):
Minsc1610dadoSatarashgrofDarkDefender
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la Minsc1610 »

Ljudi sve super ideje za pomoći. Možda stvarno jedna rubrika za pomoć u potresu i da se dogovorimo tko kako želi i može. Ja bih dao novčanu pomoć ali da znam da ide gdje treba i kome treba. Strašno je na što su ljudi spremni i ovo što @sadistiko piše da su krenula pljačkanja i da primaju pomoć ljudi koji imaju i kojima nije potrebna pomoć. Ne poznam vas tu osobno al kroz trejdove i forum sam shvatio i vidio da je community normalan i da ste dobri ljudi. Uglavnom, kroz ovo vrijeme pred nama se možemo organizirati i pomoći na način da pomoć ide najpotrebitijima.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la kockica »

Premda sam počasni član CK priznajem da su mi se i CK i Caritas odavno zamjerili tako da sredstva usmjeravamo na druge zaklade. Oni koji imaju KeksPay recimo imaju odličnu mogućnost direktne uplate na Solidarna.

@sadistiko
Ovo je bas sramotno što javljaš :(
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la Satarash »

Ja sam za ovu opciju koju predlažu mado i minsc! Odnosno ako bi mogli uplatiti pare direktno sadistiku na račun, pa da on to proslijedi potrebitima....ili šta ja znam, ako udruga planira skupljati i donirati u ime udruge, pridružio bih se (iako nisam član)....jer mi sve to zvuči puno bolje, nego da uplaćujem tim nekih organizacijama i zakladama. Skeptičan sam prema takvima, jbg.




Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

Satarash je napisao/la: 01 sij 2021, 13:17 Ja sam za ovu opciju koju predlažu mado i minsc! Odnosno ako bi mogli uplatiti pare direktno sadistiku na račun, pa da on to proslijedi potrebitima....ili šta ja znam, ako udruga planira skupljati i donirati u ime udruge, pridružio bih se (iako nisam član)....jer mi sve to zvuči puno bolje, nego da uplaćujem tim nekih organizacijama i zakladama. Skeptičan sam prema takvima, jbg.
Potpuno si s pravom skeptičan. Nažalost. Ja bih isto najradije Sadistiku uplaćivao, jer sa tu siguran da znam kamo će novac i oprema ići.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la kockica »

S jedne strane čovjek je i sam doživio traume, da bih mu baš svalio toliku odgovornost...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

Može nam dati podatke od računa ljudi za koje zna da trebaju pomoć, a mi onda direktno uplaćujemo sredstva na te račune.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la sadistiko »

Ljudi rekao sam da je ovo sve još u povojima. Još uvijek me nije nazvala žena s mojom treba razgovarati, čuo sam se jutros sa sestričinom i oni imaju u planu dalje slati donacije, ali je Hrvatska takva zavrzlama da je to strašno. Prekjučer su vozači kombija i kamiona po 5 sati čekali na granici jer su trebali dobiti neki službeni papir od Crvenog Križa i Karitasa, ma koma. A ja nikako ne bi da se meni uplaćuje ništa. Ne znam još kako to najbolje riješiti, ali bude i to sjelo. Trenutno ti novci ljudima ionako ništa ne znače jer nemaju gdje kupiti što im treba. Za sad radi par trgovina i pekara, a potrepština i hrane ima u izobilju barem u gradovima. Kad se ljudi počnu vraćati, e onda će zapravo najviše trebati novce za obnovu. Molim vas da imate razumijevanja i da se svi još malo strpite. Trenutno su još svi u šoku i izvan sebe, nenaspavani i očajni. A strah nas je kad jednom prestanu objave u medijima kao sada da će svi zaboraviti na Baniju i onda kreće sranje. Uostalom, još uvijek ima ljudi kojima nisu popravljene ili izgrađene kuće od proljetnog potresa kod Zagreba, a to je Zagreb!
PS. Evo upravo me zovu, moram na sastanak s nekim ljudima koji dovoze pomoć iz Njemačke i opet sve preko mene. Joj, a još ništa nisam uspio dogovoriti na terenu. Dakle ovo će sad ići svakako, a sljedećih dva dana ću morati razraditi shemu kako to sve odraditi kako treba.
PS2. @grof evo gledam ovaj sustav što si dao link i ovo bi moglo biti idealno za stvar koja bi se koristila na samom terenu. Iz toga samo treba par koordinatora da šalju što treba slati i onda to šajbati dalje ljudima na terenu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
madokockicaValsim
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”