Potres

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

priroda15 je napisao/la: 01 sij 2021, 11:43 Mozda ne bi bilo lose omoguciti da u istom postu i drugi forumaši mogu ponuditi neku svoju igru na prodaju s ciljem skupljanja novca za Petrinju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Da. Slažem se.

Evo nakon što sam se i čuo sa @sadistikoom. Mislim da bi se ovo moglo realizirati na dvije strane, a da s time i Sadistiku olakšamo posao:
  1. OpenIT-ova Openstreet mapa za direktnu pomoć trebala bi služiti ako želimo direktno pomoći ljudima koji tamo traže pomoć. Znači više da i mi ljude uputimo na ovaj otvoreni i nezavisni sustav indivdualne i direktne pomoći bez potrebe posrednika CK, Caritas i inih. Ja samo trebam izviditi još neke mogućnosti tog sustava po pitanju njegove fleksibilnosti i opcija
  2. Za sve one koji žele putem oglasnika prodavati svoje igre, te se odreći zarade od tih igara u korist potresom pogođenih područja, mislim otvoriti posebni podforum u oglasniku za takve oglase koji ne bi imali barijera po pitanju ostavljanja komentara u takve postove, pa se tako lako mogu bumpati (jer standardni bump sustav ne mogu individualizirati na pojedine forume). Jedino se nadam da taj posebni oglasnik nitko ne bi zloupotrebljavao jer nemam neku ideju za transparentno praćenje tih donacija, osim da stavimo obavezu da svaki oglašivač na neki način na kraju dokaže da je sredstva stvarno i poslao (a opet da bude u skladu s GDPR-om)..ufff - nabacite koju svoju ideju kako da to transparentno izvedemo
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
kockicapriroda15Valsim
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la sadistiko »

Evo nakon razgovora sa čovjekom koji će biti posrednik za Austriju i Njemačku sad sam pametniji. Sistem je takav da ćemo/ću ja javljati što treba ljudima i onda oni šalju točno te potrepštine tako da se ne nakuplja bezveze nešto što nije trenutno potrebno, na kraju krajeva ni nemamo gdje to stavit, jer ja nemam niti mislim imati skladište kod kuće.
Sad mi je sljedeći korak sa Žarkom vidjeti koliko možemo iskoristiti već postojeći sustav da ne izmišljamo topu vodu jer mi se postojeći sustav čini jako dobar, samo treba nadograditi
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 01 sij 2021, 18:22 Sad mi je sljedeći korak sa Žarkom vidjeti koliko možemo iskoristiti već postojeći sustav da ne izmišljamo topu vodu jer mi se postojeći sustav čini jako dobar, samo treba nadograditi
Već sam poslao upite OpenIT-u, a i ulogirao sam se u Potes2020 sustav i vidim da tu postoje opcije za oznaku statusa pomoći:

slika

No biti ću pametniji kada mi se javi ekipa iz openIT-a, a mogu im dati i tvoj kontakt @sadistiko pa da se i direktno čujete i da ti kažu što se sve može. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la sadistiko »

ma ja bi baš da se vidimo u živo to mi je nekako najbolje, čim bude moguće doletim do Zagreba. Ako ne budemo telefonski
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 01 sij 2021, 18:44 ma ja bi baš da se vidimo u živo to mi je nekako najbolje, čim bude moguće doletim do Zagreba. Ako ne budemo telefonski
Ma može, nema frke. Vidimo se onda tijekom tjedna čim dobijem odgovore od OpenIT-a.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Potres

Post Postao/la dendarii42 »

sadistiko je napisao/la: 01 sij 2021, 09:31 Ovak, trenutno razrađujem mogućnosti i još ništa nisam odlučio, ali ima li ovdje onih koji mogu i žele pomoći oko ovih stvari:
- IT pomoć oko postavljanja WEB sustava za praćenje gdje što treba da sve bude transparentno i za one koji žele donirati i oni koji su donirali
- ljudi koji bi na terenu provjerili kakva je situacija (osobnim automobilima)
- oni koji se razumiju i menadžment i koordinaciju
- oni koji bi unosili u sustav podatke jer obično na tim područjima nema interneta
Javljam se za odlazak na teren. Obić, dostavit, lopatat, zmetat. Ako saznaš da je netko u vozno nedostupnom području imam izviđačkog i orijentacijskog iskustva, mogu natrpat himalajku potrepštinama i dopješačit kamo treba.
Od ponedjeljka sam dostupan i ako mi se netko želi pridružiti u autu dobrodošao je. Samo me usmjerite kamo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
sadistiko
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”