lipe u igrama

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

lipe u igrama

Post Postao/la mado »

Javio mi se na BGGu Amer s malo čudnim zahtjevom. On bi platio troškove slanja i vrijednost + extra za trud za 150 komada kovanica od 1 lipa do 50 lipa. Jako ne voli papirnati novac, a posebno mu se sviđaju naše kovanice, pa bi htio pimpati svoje igre. Probao sam u bankama pitati, vele da moraš imat poseban ugovor za isplatu kovanica, valjda ako imaš trgovinu ili nešt slično. Jel ima netko ideju gdje se još mogu dobiti kovanice? Ili hoće netko pomoći ovom Ameru pošto nisam više u Zagrebu (pošaljem podatke)?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: lipe u igrama

Post Postao/la grof »

Mislim da je to što on traži ilegalno, čak i kažnjivo! Nisam ziher, ali negdje mi "zvoni" da se to ne smije raditi na svoju ruku. Ispravite me ako griješim ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
mado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: lipe u igrama

Post Postao/la mado »

Definitivno može informacija jel se to smije uopće :) Amer je izračunao da je ukupna težina oko 1.8kg, a na stranici naše Pošte vele da košta 180kn slanje tog paketa u Ameriku.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: lipe u igrama

Post Postao/la grof »

To se treba debelo raspitati da li su i izvoz i uvoz legalni! Znači i s naše i američke strane!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: lipe u igrama

Post Postao/la smurfORnot »

Zasto bi bilo ilegalno? Mislim, koja je razlika u tome da ja kada recimo odem nekamo uzmem sa sobom brdo kovanica kada se vracam?
Mialim ako nekome mogu poslati pare preko paypala ili banke, zasto ne bi mogao putem pošte?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: lipe u igrama

Post Postao/la sadistiko »

baš sam i ja neki dan razmišljao, što kad se šalje sve više različitih metalnih novčića za igre, nisam vidio da se igdje navodi da postoji opasnost da se ne smiju slati u neke zemlje ili slično.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: lipe u igrama

Post Postao/la ratnip »

Sumnjam da je ilegalno, ali je moguće da se plaćaju dodatne carine i sl. Znam da numizmatičari nekad imaju problema sa carinom ili se žale na visoke cijene poštarina...
Odgovori

Natrag na “Razno”