Stvarna inkvizicija u Kini...

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la Nuuq »

slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la sadistiko »

aj ti reci...
E sad si zamislite što će se dogoditi (ili ako bude sreće moglo dogoditi) ako Kina jednom kaže, e sad je dosta jeftine proizvodnje i nakon što su većina zemalja navikle proizvoditi za kikiriki u Kini i ugasili svoju proizvodnju. Jebemš mi sve ako to ne dovede do 3. svjetskog rata.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Hmm, zbilja me sada zanima je li ovdje problem bila tematika knjige ili se proizvođač na neki nevezan način zamjerio kineskom Velikom Bratu pa su ga odlučili kazniti, a da sam taj čin fakat nema veze s knjigom. Jer koliko vidim, ako im smeta tematika (okultno, "hereza", veličanje demona, bla bla bla...) to je puno veći problem za nas konkretno u ovom svijetu board gameova jer, pa, ono, više manje svaka igra ima neki uvrnuti nadrealni element, evo jedino je Wingspan vanilla totalno, ono, ptičice se gnijezde :D

A ako su odlučili, na sebi svojstven način, kazniti firmu koja je to tiskala onda su naprosto samo nasilnici kojima je dosadno...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Nuuq
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la Nuuq »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 27 ožu 2019, 09:25 Hmm, zbilja me sada zanima je li ovdje problem bila tematika knjige ili se proizvođač na neki nevezan način zamjerio kineskom Velikom Bratu pa su ga odlučili kazniti, a da sam taj čin fakat nema veze s knjigom. Jer koliko vidim, ako im smeta tematika (okultno, "hereza", veličanje demona, bla bla bla...) to je puno veći problem za nas konkretno u ovom svijetu board gameova jer, pa, ono, više manje svaka igra ima neki uvrnuti nadrealni element, evo jedino je Wingspan vanilla totalno, ono, ptičice se gnijezde :D

A ako su odlučili, na sebi svojstven način, kazniti firmu koja je to tiskala onda su naprosto samo nasilnici kojima je dosadno...
Gledaj, mislim da nije ni bitno. Bitno je to da neko negdje tamo ima moc, i sto je još gore zelju da secira stvarnost.
Koji su god razloci ili cilj, uzeli ljudi 500 knjiga, ikakvih, i uništili ih. Mnogo me ovo uznemirilo. Mislim mi smo na ovim usranim prostorima puno sistema prosli, ali nisu se masovno uništavale knjige. Zamisli sta tamo ima a mi veze nemamo. :)
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la dendarii42 »

Nuuq je napisao/la: 27 ožu 2019, 09:37 Mislim mi smo na ovim usranim prostorima puno sistema prosli, ali nisu se masovno uništavale knjige.
Pa sad...
Aleksandar Stipčević u "Povijesti knjige" (Matica Hrvatska 2006.) navodi kako se nakon rapsada Juge na ovom području dogodilo najveće uništenje knjižne građe u suvremenoj povijesti kada su se išli riješiti sve građe Titove tematike, NOB-a, veličanstva socijalizma itd.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Killa
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la dendarii42 »

Ispravak netočnog navoda, radi se o "Sudbini knjige", ne "Povijesti".




slika
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la Nuuq »

dendarii42 je napisao/la: 27 ožu 2019, 10:45 Ispravak netočnog navoda, radi se o "Sudbini knjige", ne "Povijesti".




slika
Upravo sam se sjetio da se uništavalo i u bih. Pa i čudilo me da nismo najgori...
Bez obzira, stvarno strašna vijest.
slika
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la vedran87 »

Po meni je ovo kap u moru. Što je paljenje 500 knjiga za zemlju od dobrano preko 1 milijardu ljudi.

Ne bi me iznenadilo da se takve stvari tamo događaju na dnevnoj bazi, to kaj mi to ne znamo je druga priča. To ti je ko da netko dođe i kaže jučer su dvojica Hrvata spalila dvije knjige.

Ovo je po meni bilo više opreza radi, čuli su da radnja ima veze sa Šangajem, rekli koga briga ak spale 500 knjiga za svaki slučaj.


Inače, osobno se bojim Kine i koji bi dar mar mogli napraviti ako bi to htjeli, ...
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post:
Nuuq
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la stoka »

A sta reci...eno su iz bohemian rhapsody izbacili sve gay scene. Naravno, dobar dio filma je ocigledno osta besmislen.
Prije koju godinu sam cita i da je zabranjen heart of irons pc igra jer je u njoj frakcija communist china preslab. Paradox je objasnjava da bas to istice junastvo mao ce tungovih trupa i dugog marsa ali nista nije pomoglo.
P.s. sadistiko, za industriju jeftinih đinđa ne brinem, ideologija se gura samo tamo di nisu ozbiljne pare u igri.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Stvarna inkvizicija u Kini...

Post Postao/la sadistiko »

misliš da se tu ne vrti para @stoka? I ne moraju biti jeftine điđe miđe. Velik dio proizvodnje su svi preselili u Kinu jer su najjeftinji. Imaju oni i kvalitetnih stvari po normalnijim cijenama.
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”