Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la dendarii42 »

Pa ovisi s kojim ga se ciljem gleda. Mislim da nije pogrešno utvrditi da nitko sa ovog foruma neće kupiti igru samo zato što ju je Vassel preporučio. Ali bih rekao da je mnogima Vasel među prvim koracima kada istražuju novu igru za nabavu. Znam da je meni. Recenzije su mu kratke i u roku 10 minuta mogu vidjeti kako igra izgleda i čuti jedno mišljenje o njoj. To mi je polazna točka za daljnje istraživanje.
I da, u konačnici, za najrealniji dojam pogledat ću kako izgleda jedna partija u cijelosti i odluku donijeti na temelju toga. Vasselovo mišljenje neće utjecati na nju, ali on će mi biti prvi korak pri istraživanju zbog kratkoće recenzije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
vedran87
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la kockica »

Eh, ne bih mogao suditi, on mi je poput naše predsjednice, znam otprilike tko je ali nemam pojma što i kako radi (iako mislim da bi se kod ovog prvog barem dalo provjeriti kvantiteta :) ), više sam upoznat sa anegdotama poput trga kartice / promijenila je frizuru :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
sadistiko
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la kockica »

P. S. Ako je on taj koji trga kartice, kako se može reći da samo prodaje proizvod?
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la vedran87 »

Ne znam meni je Vasel kako @dendarii42 kaže odlična polazna točka. I sad kad su recenzije kraće još manje vremena mi treba da dobijem neki početni fealing oću igru dalje istraživat odmah ili ću malo odgodit istraživanje.

Subjektivnih stvari će uvijek bit, al on meni govori razumljivo, entuzijastičan je, kaže što mu se ne sviđa i zašto, što mu se sviđa i zašto, povuće neke paralele i meni je to osobno super da znam koja će mi biti daljnja točka u istraživanju.

A sad dal se komercijalizirao/prodao ili nije i koji su njegovi ciljevi me manje briga, dok je meni zanimljiv ja gotovo uvijek prvo idem tamo. Nekome drugome je netko drugi draži pa će otić nekome drugome i to je to.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 3):
dendarii42fpoljoezg
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la kockica »

Zapravo, jako mi je ostalo u sjećanju gdje je netko (vatanen, stipsonov?) objasnio glavnu manu videorecenzenata. Naprave hrpu recenzija kroz mjesec i koliko zapravo mogu prosuditi kvalitetu igre na osnovu jednu do dvije partije?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la dlakar »

Ma većina nas je krenula od Vasela, ma koliko god šutjeli o tome. Sa vremenom prividno osjetiš da si vrihedniji od mainstreama...ali samo zbog radoznalosti pogledaš šta čovjek misli....😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la vedran87 »

kockica je napisao/la: 02 tra 2019, 16:54 Zapravo, jako mi je ostalo u sjećanju gdje je netko (vatanen, stipsonov?) objasnio glavnu manu videorecenzenata. Naprave hrpu recenzija kroz mjesec i koliko zapravo mogu prosuditi kvalitetu igre na osnovu jednu do dvije partije?
Pa kvalitetnu dubinsku recenziju ne mogu sigurno.

No s druge strane puno igara prođe kroz njihove ruke tako da imaju iskustva i vrlo brzo i lako uočavaju neke veće nedostatke ak ih ima. A to je u biti ono što ja tražim prije svega.

A tu su i ukusi naravno. Svatko ima svoj ukus pa i recenzenti i ako nađeš nekog koji se dosta dobro poklapa s tobom po izboru videoigara moš vrlo brzo zaključit da će ti se igra svidjet pogotovo ako je slična nekoj igri koja ti se već sviđa ili neće jer je slična nekoj koju nemreš smislit.

Živimo u doba ti je tempo života jako brz ponekad moraš s malo informacija donijet odluke, ne da se svakome i nema svatko vremena čitat dugačke dubinske recenzije :).

A meni se osobno neda gledati recenzije di ljudi svako malo po dvije minute love vlastiti rep. Zato mi se sviđaju recenzenti koji su se uhodali, imaju čvrst i streamlinean format i tup tup tup dođeš vidiš kaj se zanima i onda ili odustaneš od igre ili istražuješ dalje ili ak te ulovi super hype kupiš i to je to :).
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la Vintijakna »

Review ima značenje, no značenja su (nažalost) sklona tumačenju... Za review je najbitnije da uhvatis point sto autor zeli rec; pa tako imamo:

- efekt zaljubljene tinejdžerke: npr. 50% reviewa terraforming marsa :). slucaj u kome ce, da je igra ne znam kolko losa, imat hvalospjeve buduci da autor to voli i jbga - nema tu "kompromisa"....
- djeljenje pravde: tu spadaju hejterske recenzije. autor pizdi zato kaj neka igra koja njemu nevalja dobiva dobre komentare, pa mora vodit krizarkse ratove... znao sam naletit vise puta da ljudi poseru igru zato kaj shipping nije prosao dobro npr....
- objektivne recenzije: ovo bi se jedino trebalo bodovati; no cak se i ovdje treba znat procitat izmedju redaka sto autor prica.

Znaci, ako uhvatis taj point, tek ces onda moc aplicirat na sebe isti i skuzit kolko ce tebi igra zapravo odgovarat...

Meni osobno Rating ima vecu tezinu nego Review. U Ratingu (referirajuci se na BGG isklucivo) se gubi filozofija, a u kvantiteti se gore navedeni efekti "rastope" i imas vrijednost koja ima preciznije znacenje.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la joezg »

Vintijakna je napisao/la: 02 tra 2019, 17:15 Meni osobno Rating ima vecu tezinu nego Review. U Ratingu (referirajuci se na BGG isklucivo) se gubi filozofija, a u kvantiteti se gore navedeni efekti "rastope" i imas vrijednost koja ima preciznije znacenje.
Osim kada je kvantiteta malo (ili malo više) off, pogotovo u odnosu na pojedinca koji se tim ratingom ravna, a to je na žalost realnost bgg-a. Super, ako si tipičan korisnik bgg-a, a ako nisi, probaš malo iskustvom korigirati ili tražiš drugu, objektivniju, procjenu. U mom slučaju, to je kombinacija Dice Towera, SUASD, Erica Martina (bgg news) i čitanje rulebooka.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Vase misljenje o "ja mislio da je igra ovakva a ona je ovakva" reviewima?

Post Postao/la kockica »

vedran87 je napisao/la: 02 tra 2019, 17:01
kockica je napisao/la: 02 tra 2019, 16:54 Zapravo, jako mi je ostalo u sjećanju gdje je netko (vatanen, stipsonov?) objasnio glavnu manu videorecenzenata. Naprave hrpu recenzija kroz mjesec i koliko zapravo mogu prosuditi kvalitetu igre na osnovu jednu do dvije partije?
Pa kvalitetnu dubinsku recenziju ne mogu sigurno.

No s druge strane puno igara prođe kroz njihove ruke tako da imaju iskustva i vrlo brzo i lako uočavaju neke veće nedostatke ak ih ima. A to je u biti ono što ja tražim prije svega.

A tu su i ukusi naravno. Svatko ima svoj ukus pa i recenzenti i ako nađeš nekog koji se dosta dobro poklapa s tobom po izboru videoigara moš vrlo brzo zaključit da će ti se igra svidjet pogotovo ako je slična nekoj igri koja ti se već sviđa ili neće jer je slična nekoj koju nemreš smislit.

Živimo u doba ti je tempo života jako brz ponekad moraš s malo informacija donijet odluke, ne da se svakome i nema svatko vremena čitat dugačke dubinske recenzije :).

A meni se osobno neda gledati recenzije di ljudi svako malo po dvije minute love vlastiti rep. Zato mi se sviđaju recenzenti koji su se uhodali, imaju čvrst i streamlinean format i tup tup tup dođeš vidiš kaj se zanima i onda ili odustaneš od igre ili istražuješ dalje ili ak te ulovi super hype kupiš i to je to :).
Ma neka ste se javili ti i dendarii, mi ostali dobijemo krivu sliku da je vasel persona non grata u hrvatskoj :)
Odgovori

Natrag na “Razno”