Anime, Manga

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

manijakk je napisao/la: 09 ožu 2018, 00:05
icarusST je napisao/la: 08 ožu 2018, 23:52
manijakk je napisao/la: 08 ožu 2018, 21:13 sada ce uskoro oskvrnuti i battle angel alitu. No nasreću su, pretpostavljam zbog filma, krenuli sa reprintoviam alite koja je jedno 10ak god out fo printa. Sada izlazi sa novim prjevodom za koji čujem da je bolji. Evo trailera

https://www.youtube.com/watch?v=aj8mN_7Apcw
Alita mie u wishlist-i za kupit, bas je dobro hardcover izdanje.... al iman jos toga kupit :zamisljen , trailer cak ne izgleda lose
striparnica "stripovi na kvdrat" je u prodaju stavila prve 4 regularne alite; ali čini mi se da ti cijena izađe kao i sa HC izdanjima. (hc izdanja su dvobroji)
je tu negdi izađe sl. al mislia sam prvo popunit 20th Century Boys (iman prvih 10), Vagabond, Monster i sacu vjerojatno preorder-at deseti Vinland omnibus, pa onda ostalo, malo me vata fomo kad sam cua da bi moga Gundam Origin izac van printa, ona HC izdanja
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

20th Century Boys mi nije sjeo, monster je super serijal sa odličnom anime adaptacijom, ali ni to nije nešto što baš "moram" imati u kolekciji. cujem dobre stvari vezane za Vagabond i vinland ali nemam volje ni čitati, a kamoli skupljati ongoing serijale. A sto se tiče reprintova, citam da ce dark horse reprintavat gantza kao 3 u 1.
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

Gantz sam samo gleda.... onako ok mie bia, nisam pretjerano odusevljen, je li sta bolja manga, meni je sve odlicno od Urasawe, od trenutne kolekcije iman još Claymore box set i Nausicaa hc box, ako ti se svidia film isplati se procitat, odlicna je manga.... tia bi procitat jos neke stvari od tezuke prije nego sta kupim (kao budha i message to adolf)
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

GAntz anime, izuzev filler kraja, solidno pokrije anime; ali naravno manga je daleko brutalnija i bolja. Sad što se tiče same priče, kraj (a i zadnji arc) mi nisu najbolje sjeli,No i dalje mi je bila super za čitati. Ako nisi MORAŠ pogledati "ergo proxy". Odličan anime
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

https://myanimelist.net/forum/?topicid=1712082

Budu i u nas , navodno, otvorili "ducan"; iako neznam tko bi normalan plaćao za digitalne verzije mangi koje za više/manje isti iznos može kupiti u papirnatom formatu
Ovi su korisnici zahvalili autoru manijakk za post:
icarusST
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la Burt Macklin »

Sjajna tema :thumbs

Svašta sam od mangi pročitao, izdvojio bih samo neke meni osobno odlične (što završene, što tekuće):
Berserk, Claymore, Gantz (većinom odličan i zanimljiv, sve do već spomenutog kraja .. ne bih rekao da je loš, ali nije baš ono što sam očekivao), Death Note (do određenog bitnog trenutka, nakon čega mi naglo prestaje biti zanimljivo), I Am Hero, Drifting Classroom .. i jasno, sve od Junji Itoa (kakve su to poremećene ideje, bizarno na n-tu :D ).
Dosta toga čeka da ulovim vremena (Vinland Saga, Biomega, itd.), s kojim sam također užasno kratak.
Neke legendarne stvari (tipa Akira) sam počeo, ali odlučio pauzirati dok ne nabavim papirnato.

Inače uvijek preferiram papir, samo je problem što pojedini naslovi imaju po milijun nastavaka,
pa bi nabavka kompleta (uz sve ostalo na čega se troše novci) trajala zauvijek i koštala brdo.
Iznimka su Berserk (zasad imam otprilike trećinu) te planovi za neke druge spomenute (Ito, Akira, Nausicaa, Claymore itd.) ..
ostalo je nažalost teško izvedivo.
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

ja sam neke stvari cita preko kindle-a, prebacim u mobi, ne bude loše iako papir je papir
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

akira je nedavno izašao jedan odličan "Akira 35th Anniversary Box Set" za samo 200eura (i vec je rasprodan)
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

manijakk je napisao/la: 11 ožu 2018, 16:03 akira je nedavno izašao jedan odličan "Akira 35th Anniversary Box Set" za samo 200eura (i vec je rasprodan)
to sam tia uzet al zakasnia.... ima ga jos nesto na B&N al tu nzn koliko ce mi poreza udrit posto je iz US (bice na knjige nekih 5 posto)
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

Na knjige stripove isl se ne placa nikakav porez. Ako ti to i budu htjeli carinit, samo im reci da se na to neplaca nista dodatno
Odgovori

Natrag na “Razno”