Anime, Manga

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la dendarii42 »

Mange nisam čitao, ali u vrijeme faksa sam dobar dio života potrošio na anime. Cowboy Bebop mi je definitivno najdraži, ali super su mi i u Trigun, Gungrave, The Vision of Escaflowne i Death Note. Odgledao sam i podosta Naruta i Bleacha, ali mi je previše epizoda pa sam odustao. Sa novijima nisam u toku, čini se da sam ispao iz štosa. Pokušao sam gledati Fullmetal Alchemist i iako mi nije loš, jednostavno me ne vuče da gledam dalje.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la Valsim »

smurfORnot je napisao/la: 08 ožu 2018, 00:21 Kaj brijete, Guyver je jeben! Još se sjecam da sam ga gledo ko klinac i da je lik bio baja :D
Originalni anime Guyver :thumbs
Američka filmska varijanta :thumbs_down
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la dendarii42 »

kad smo kod filmskih varijanti, postoji li uopće američka ekranizacija mange ili animea a da je dobra?
dragonball evolution je teže smeće. nisam gledao death note i ghost in the shell, ali vidim da su ih generalno popljuvali.
japanci, s druge strane, rade vrlo dobre ekranizacije. njihov death note je skroz dobar. kenshin mi je odličan. a vidio sam nedavno i kratku najavu za bleach i na prvi pogled se čini ok.
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la roverandom »

Normalno da je DB evolution teže smeće kada ima takav predložak :^) Teško od govna napravit zlato.

Imaš Edge of Tomorrow kojeg nisu pljuvali, a podložak mu je japanski roman (postoji i manga adaptacija koja se zove All You Need is Kill, isti autori Death Nota su radili na njoj).

btw, ja sam pak čuo od nekih ljudi da je Death Note dobar film, ako ga ne gledaš kao adaptaciju stripa nego drugačiju priču. Ista priča i sa GitS-om. To možda neki hc fanovi koji misle da sve treba biti identično pričaju kako ne valjaju..

I koliko sam ja upoznat, japanske live action adaptacije su još i gore, za Attack on Titan i Fullmetal Alchemist sam čuo da su odvratno loši.

Generalno, japanski filmovi izgledaju kao fan made amaterski filmovi s lošim efektima, užasnom glumom, malim budgetom..
Jedini koji sam gledao da mi se svidio je Detroit Metal City (inače preporučam anime kao jednu od najboljih komedija).
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la dendarii42 »

DB mi je drag jer me navukao na anime, tako da ne dam na njega. sbatine slažem se da ima puno mana i sad ga definitivno ne bih išao gledat, ali nije sam kriv što je film loš. totalno su fulali poantu da bi trebao biti borilački film i sav trud odlučili uložiti u loše efekte.

viš zaboravo sam na all you need is kill. vidio sam neku usporedbu mange i filma i zapravo su i ovdje dosta promijenili. rezultat je na kraju ispao dobar, ali u tome je stvar. kako promjene utječu na cjelinu. strip i film su različiti mediji i promjena koju radiš mora imati svrhu unutar tog medija. ovo što su napravili s DBE je bilo iznimno glupo. niti su se držali predloška dovoljno da naprave nešto prepoznatljivo, niti su im prmjene imale neku konkretnu svrhu unutar filma.

za japanske adaptacije si u pravu. samo zato što je japanska ne znači da je nužno dobra. ali kenshin me stvarno bio oduševio. prvi dio. nastavci su mi bili ok.
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la roverandom »

E da, sad sam se sjetio i par japanskih filmova koje sam gledao prije nego sam i znao da su prvotno stripovi/knjige bili, a da su mi bili dost dobri.

Ichi the killer - bio mi je ok, čujem da je manga ipak bolja.
Battle Royale - prvo knjiga pa film i strip.

Vjerujem da te filmove koje mogu autentično napravit (japansko mjesto radnje, japanski likovi gdje ne treba puno efekata), naprave kvalitetno, čuo sam dobre stvari o kenshinu.
slika
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

meni je vecina adaptacija nista posebno, i japanske i americke, nedavno sam gledao Battle Royale film, ok 6/10.... Manga je masu bolja, prominili su dosta toga, solidan mi je bia Rurouni Kenshin, Edge of tmorrow isto dobro napravljen, a DBE sta ocekivat taman im je isticala licenca pa su nesto nabrzinu snimili :D .... nisam gleda onaj novi Ghost in the shell
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

sada ce uskoro oskvrnuti i battle angel alitu. No nasreću su, pretpostavljam zbog filma, krenuli sa reprintoviam alite koja je jedno 10ak god out fo printa. Sada izlazi sa novim prjevodom za koji čujem da je bolji. Evo trailera

https://www.youtube.com/watch?v=aj8mN_7Apcw
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

manijakk je napisao/la: 08 ožu 2018, 21:13 sada ce uskoro oskvrnuti i battle angel alitu. No nasreću su, pretpostavljam zbog filma, krenuli sa reprintoviam alite koja je jedno 10ak god out fo printa. Sada izlazi sa novim prjevodom za koji čujem da je bolji. Evo trailera

https://www.youtube.com/watch?v=aj8mN_7Apcw
Alita mie u wishlist-i za kupit, bas je dobro hardcover izdanje.... al iman jos toga kupit :zamisljen , trailer cak ne izgleda lose
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

icarusST je napisao/la: 08 ožu 2018, 23:52
manijakk je napisao/la: 08 ožu 2018, 21:13 sada ce uskoro oskvrnuti i battle angel alitu. No nasreću su, pretpostavljam zbog filma, krenuli sa reprintoviam alite koja je jedno 10ak god out fo printa. Sada izlazi sa novim prjevodom za koji čujem da je bolji. Evo trailera

https://www.youtube.com/watch?v=aj8mN_7Apcw
Alita mie u wishlist-i za kupit, bas je dobro hardcover izdanje.... al iman jos toga kupit :zamisljen , trailer cak ne izgleda lose
striparnica "stripovi na kvdrat" je u prodaju stavila prve 4 regularne alite; ali čini mi se da ti cijena izađe kao i sa HC izdanjima. (hc izdanja su dvobroji)
Ovi su korisnici zahvalili autoru manijakk za post:
icarusST
Odgovori

Natrag na “Razno”