Anime, Manga

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

manijakk je napisao/la: 24 lis 2019, 20:35 Demon Slayer je (izuzev sto tegli sestru na leđima), jedan generičan shonen anime; ali ok za jedno gledanje
ok aj ..... al zabavan je , glazba i art work su odlicni..... story nie nista nevideno prije :)
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

na 9gagu naletih na "Welcome to Demon School, Iruma-kun"; anime jako vuče na rosario vampire ali je prešaren
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la Antomon »

Ove sezone smo dobili anime od 12 epizoda posvećen u potpunosti društvenim igrama (board gameovima)!

Houkago Saikoro Club (After School Dice Club)
slika

Pogledali smo ga upravo do kraja, solidan anime, u svakoj epizodi kao sporedna priča se obično predstavi boardgame, pojavljuju su Keltis, Incan Gold, Ladies and Gentelman, Elfenland etc. Glavna priča prati prijateljstvo 4 školarke (slice of life i school life kombinacija), ništa posebno, ali gledljivo. Najdraže su mi bile epizode u kojima jedna od glavnih akterica radi svoju društvenu igru, ispalo je fora.

Preporuka za pogledati, od glavne radnje nemojte očekivati previše, likovi su ok napravljeni, ipak su boardgameovi glavni akteri ovdje. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
icarusST
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la smurfORnot »

Dorohedoro - odlično :D ...skroz weird i over the top...mislim ok, anime imaju tendenciju biti takvi, ali ovo je next level :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
icarusST
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

smurfORnot je napisao/la: 14 ožu 2020, 11:39 Dorohedoro - odlično :D ...skroz weird i over the top...mislim ok, anime imaju tendenciju biti takvi, ali ovo je next level :D
na listi, iako sam mislia prvo procitat
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la manijakk »

icarusST je napisao/la: 14 ožu 2020, 17:12
smurfORnot je napisao/la: 14 ožu 2020, 11:39 Dorohedoro - odlično :D ...skroz weird i over the top...mislim ok, anime imaju tendenciju biti takvi, ali ovo je next level :D
na listi, iako sam mislia prvo procitat
Dorohedoro sam pročitao i sve u svemu me ostavio ravnodušnim; sviđa mi se "artwork" koji je nekako zapadnjački. Problem mi je bio što previše razvlače priču, tako da sam jedva dočekao kraj. Anime mi se zato i neda gledati.
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la M0by »

Bas sam na ovakvu temu odgovara na drugom forumu pa da stavim preporuku i ode za one koji zele nesto bez stalne akcije i malo emotivnije preporucujem:

A Silent Voice (film) mislim da mi je ovaj najdrazi s ove liste.
When a grade school student with impaired hearing is bullied mercilessly, she transfers to another school. Years later, one of her former tormentors sets out to make amends.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sL2f_To ... e=youtu.be


Anohana: The Flower We Saw That Day (serija 11 epizoda)
Menma's friends reunite five years after her death to help her remember and fulfil a wish so she can pass on into the afterlife.

Wolf Children (film)
Hana marries a wolf man and raises their two children alone after he dies. They move to the countryside and the children have adventures in the woods and at school.

Your Name i Ride Your Wave (filmovi)

I napomena, iako vecina ovih filmova/serija ima tuzna dogadanja, ipak nisu teska depresija vec imaju dosta zabavnih i veselih trenutaka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 2):
roverandomicarusST
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la icarusST »

nie bas za ovde, al jel ko prodaje mange ili mijenja

neki dan vidia da Viz izdaje Fist of the North Star u hard cover, to uziman sigurno....
Junji Ito jos dvi kolekcije dolaze ove godine, bas su lijepa izdanja, sve skupia sta je dosad izdano
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Anime, Manga

Post Postao/la roverandom »

Imam ja za prodat 20th century boys prvih 7 volumea.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
icarusST
slika
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Anime, Manga

Post Postao/la Vihor »

icarusST je napisao/la: 12 vel 2021, 19:54 nie bas za ovde, al jel ko prodaje mange ili mijenja
Prije svega, dobra profilka :thumbs

Ja sam u osnovnoj i srednjoj školi jako puno peglao po mangama, a kad bih ponešto ušparao ili kad bi došlo rođendansko vrijeme, onda bi misli uglavnom letjele pravac Algoritma. Pazio sam ih ko oko u glavi, a kad sam prešao na druge poroke, onda sam ih sakrio na sigurno u dubinu ormara. Sad si me baš naveo da zavirim unutra i saznam čega sve ima.

Od naročito dragih stvari tu su:

Basilisk 1, 2
Mushishi 1, 2, 4
Dragon Ball 1-3 (Vizbig) i 14
Claymore 1, 2, 3, 12
Sayonara, Zetsubou-Sensei 1, 2
Gon 1, 2, 3
Oštrica besmrtnika 1-14 (Nevjerojatno luda sreća da je tad u Hrvatskoj postojao čovjek zainteresiran za prevođenje mangi, Ken Kusumoto, i izdavačka kuća dovoljno odvažna ili luda da se toga lati - iako je vrlo brzo nakon toga nastupilo rapidno propadanje Algoritma - a onda još i to da od svih mogućih naslova to bude upravo ova uvrnuta, alternativna majstorija, na jednom tržištu totalno nespremnom za nju)

A poneki naslovi došli su mi u ruke kao zalutali pokloni ili kupovine naslijepo:

HunterxHunter 1
Genshiken 1
Katekyo Hitman Reborn 1, 2
Love Hina 2
Prince of Tennis 1
Samurai Deeper Kyo 1

U pravilu one stvari koje sam najviše volio čitati bili su teški ili opskurni seineni koji se nisu mogli naći na policama domaćih (pa i stranih) knjižara ili, ako i bi, onda nisu bili kompletirani ili su bili preskupi. Naprimjer, Urasawa u to vrijeme nije još ni izašao na engleskom jeziku! Sjećam se kad je na ANN-u osvanula vijest da je VIZ otkupio prava za 20th Century Boys i da kreće serijalizacija - to je odjeknulo ko dolazak Mesije na svijet. Nakon Algoritmova upokojenja dugo je vremena vladala tama, a onda je iz dubine domaće žabokrečine izronila Fibra, za koju ne postoji dovoljno superlativa. To je takvo jedno izdavačko, kulturno, poduzetničko čudo da bi se trebalo u školama poučavati. I tako ih je njihov slogan "Samo dobri stripovi" (i nepogrešiv instinkt Marka Šunjića) na kraju doveo i do Japana, pa su tiskali Tezuku i Taniguchija u prekrasnim tvrdokoričenim knjižurinama kakvih se ne bi Leksikografski zavod posramio.

Tako sam čak i kasnije, kad me već bila minula manija za mangama, kod njih na Interliberu kupio komplete dvaju apsolutno kapitalnih djela - Vrh bogova i Oda Kirihitu, a definitivno namjeravam jednoga dana nabaviti i Buddhu, Adolfa i MW jer za klasike mora biti mjesta na polici (i jer treba podržati tako kvalitetnu domaću firmu).

Malo sam se zanio sad, ali uglavnom, da, ako ti slučajno golica maštu išta od ovoga, eto, možemo se čuti.
Žao mi je što nisam nikad Uzumaki nabavio. I super za Fist of the North Star. Jako ga volim u svoj njegovoj sumanutosti. Uvodnu špicu animea dan-danas znam napamet. Imao sam nekoć jedno par stotina omiljenih stranica iz njega sejvano, ali pogubilo se s vremenom... Šteta.
Odgovori

Natrag na “Razno”