Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la gErMAligni »

Poštovani boardgameri! :)

Kao relativni novak u ovom predivnom svijetu boardgameanja, trabm pomoć najiskusnijih!

Naime neki naslovi koji mi se čine izuzetno zanimljivi su ujedno i jako teški za naći. Nisam informatički nepismen no nemogu se baš snaći oko informacija o dostupnosti u EU.

Konkretno Spirit Island sam uspio saznati da su prva dva retail printa rasprodana i da će treći biti u 3.mj. No gdje preorderat? Tko je pouzdan? Amazon uk-de?

Također Clans Of Caledonia ako sam dobro shvatio tek treba stići u prodaju? Ili sam nešto promašio?



Uz sve to, imam i pitanje sa carinjenjem igara iz amerike, koliko su naši laki na naplati iznosa preko 180kn?
I vezano za kickstartanje... Dali EU kickstarteri koji rade igre u kini naplaćuju carinu pri dostavi?

Zahvaljujem! :)
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la Shich »

Spirit Island možeš nabaviti preko Philiberta za 89 eura. Sutra ide grupna narudžba preko udruge i jedna osoba baš uzima tu igru. Ako hoćeš, možeš se i ti uključiti u narudžbu.

https://www.philibertnet.com/en/greater ... 39291.html

Što se tiče carine na igre izvan EU, uvijek moraš biti spreman na to jer su šanse da to izbjegneš nikakve.

Većina kickstarter kampanja ima foru da je EU- friendly što zapravo znači da oni plaćaju uvoz igre umjesto tebe.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la Antomon »

Što se tiče Kickstartera i carinjenja, važno je da piše da je projekt "EU friendly". To znači da će se igra slati negdje iz Europe i da nećeš morati brinuti o carini. Autori projekta se pobrinu da igra dođe od Kine do Europe u neki distributivni centar.

Ja sam bio backer Clans of caledonia i zadnji update za Staru godinu je bio da bi svi backeri trebali imati igru itd. Vjerovatno će se još u siječnju riješavati zaostaci i zamjene za backere.
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la gErMAligni »

Shich je napisao/la: 09 sij 2018, 18:50 Spirit Island možeš nabaviti preko Philiberta za 89 eura. Sutra ide grupna narudžba preko udruge i jedna osoba baš uzima tu igru. Ako hoćeš, možeš se i ti uključiti u narudžbu.

https://www.philibertnet.com/en/greater ... 39291.html

Što se tiče carine na igre izvan EU, uvijek moraš biti spreman na to jer su šanse da to izbjegneš nikakve.

Većina kickstarter kampanja ima foru da je EU- friendly što zapravo znači da oni plaćaju uvoz igre umjesto tebe.
Hvala! Nažalost 15.0g očekujem plaću i nemam rezerve, ali odlična smjernica! Kad dođe 15. naručujem odmah ako bude in stock! Puno hvala:)

Znači samo da je EU friendly, onda mora da i dostava bude kao da je i iz EU?
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la gErMAligni »

Antomon je napisao/la: 09 sij 2018, 22:48 Što se tiče Kickstartera i carinjenja, važno je da piše da je projekt "EU friendly". To znači da će se igra slati negdje iz Europe i da nećeš morati brinuti o carini. Autori projekta se pobrinu da igra dođe od Kine do Europe u neki distributivni centar.

Ja sam bio backer Clans of caledonia i zadnji update za Staru godinu je bio da bi svi backeri trebali imati igru itd. Vjerovatno će se još u siječnju riješavati zaostaci i zamjene za backere.
Nadam se, zadnje što sam saznao od Facebook grupe da će do trećeg mjeseca biti reprint u prodaji u EU, odnosno da se nadaju, što onda zna i kasniti.

Nego što misliš o igri? Jesam dobro svatio da su metalni coinovi? :)
Koliko je bogat replay? Kako je igrati u dvoje? :)

Ako si za trade, dao bih Letters From Whitechapel ili Zombicide Black Plauge za Clans! :) :D
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la Antomon »

Metalne coinove dobiješ ako si uzeo premium verziju igre (za razliku od 20 eura od obične verzije dobiješ mentalne coinove i sleeve za kutiju). Procjenio sam da mi se to ne isplati, metalni coinovi jesu fora, ali nakraju čista šminka.

Sve u svemu, zanimljiva igra. Odigrali smo je 2-3 puta u 3 igrača, pa mi je teško reć koliko je igra dobra ili loša, ali ima ljepi tijek, zanimljive odluke i cool dizajn asimetričnih moći igrača. Detalj koji se meni osobno jako svidio je bila misao od autora igre da li određena pločica treba davati 7 ili 8 golda, što znači da je stvarno pazio na matematiku igre. Volim kada u igri imam trenutaka "e baš mi nedostaje 1 gold da napravim ono što sam mislio" a imaš recimo prihod svaki turn 48 golda, onda imam osjećaj da je sve dobro balansirano. Produkcija za euro igru je vrhunska, jedna od najboljih koje sam vidio. Replay je odličan, ima dovoljno varijabilnih stvari kod setupa. Mislim da igra funkcionira dobro u 2 igrača, djeluje mi zanimljivije u više.
Avatar
gErMAligni
Reactions:
Postovi: 99
Pridružen/a: 10 lis 2017, 18:50
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Nabavak Spirit Island i Clans of Caledonia

Post Postao/la gErMAligni »

Antomon je napisao/la: 10 sij 2018, 14:41 Metalne coinove dobiješ ako si uzeo premium verziju igre (za razliku od 20 eura od obične verzije dobiješ mentalne coinove i sleeve za kutiju). Procjenio sam da mi se to ne isplati, metalni coinovi jesu fora, ali nakraju čista šminka.

Sve u svemu, zanimljiva igra. Odigrali smo je 2-3 puta u 3 igrača, pa mi je teško reć koliko je igra dobra ili loša, ali ima ljepi tijek, zanimljive odluke i cool dizajn asimetričnih moći igrača. Detalj koji se meni osobno jako svidio je bila misao od autora igre da li određena pločica treba davati 7 ili 8 golda, što znači da je stvarno pazio na matematiku igre. Volim kada u igri imam trenutaka "e baš mi nedostaje 1 gold da napravim ono što sam mislio" a imaš recimo prihod svaki turn 48 golda, onda imam osjećaj da je sve dobro balansirano. Produkcija za euro igru je vrhunska, jedna od najboljih koje sam vidio. Replay je odličan, ima dovoljno varijabilnih stvari kod setupa. Mislim da igra funkcionira dobro u 2 igrača, djeluje mi zanimljivije u više.
Eh da, kao i sve, ali primarno mi je za dva igrača. Slažem se! Trenutno igramo 7 wonders duel i Tiny Epic Galaxies i tamo se baš vidi ta "tight" matematika i balance polish!

Jest, šminka je, ali inače skupljam stare kovanice i baš volim :) Možda čak i dam 20 eura više ako bude bilo ponuđeno! Svejedno, ako si za trade, Zombiecide je igran točno 9 puta i usleevan cijeli! :)
Odgovori

Natrag na “Razno”