Star Wars: The Last Jedi

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3372 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la dado »

danijel2008 je napisao/la: 22 pro 2017, 08:04 hhh...pa ne otvaraj topice ovog naziva ako se bojiš spojlera. Ali zaključujem po ovoj izjavi "da nisi nikada odgledao niti jedan film u komadu" da ti ni ne smetaju baš spojleri.

Činjenica da nisi odgledao niti jedan u komadu mi je vrlo abstraktna. Pošto imam 36 godina znači da smo odrastali u istom dobu. A u ono vrijeme Star Wars je bio "the stuff". Kako te to zaobišlo meni nije jasno. Jer makoliko se trudio uvijek je netko odnekuda iskopao nekakav Star Wars strip, figure ili video kazetu Posljednje nade koja je bila sažvakana na prvih 6 minuta.
Ma zezam se za spoilere, da imam namjeru gledati film naravno da ne bih otvarao topic.
A eto, nikad me nije privuklo...
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la dlakar »

Neke stvari u ljudima pokrenu ono nešto...kao sto su raznorazni mirisi koji podsjecaju na maminu kuhinju, nalazak sa društvom iz djetinjstva, filmovi koji te vrate u prošlost.... Prvotna triologija je apsolutno zauzela mjesto u mom srcu. Gospodar zvijeri, Kobra i Star Wars su filmovi koje smo frendovi i ja vrtili neprestano svaki dan. Nismo imali pojma o cemu se radi al smo blejali u to ko u zlatno tele. Nisam siguran koliko izvorni filmovi imaju dušu i što je Lucas htio napravit s njima(imam dojam da su fanovi odradili vise nego sto je on sam svojim filmom).Nastavak triologije mi govori da je covjek imo apsolutno drugaciju viziju sage od onog sto su fanovi htjeli. Ovi najnoviji filmovi stilski su vise pogodili original i imaju tu star wars atmosferu, ali radnja je katastrofalna. Da skratim pricu, mislim da opcenito ti filmovi nemaju neku vrijednost, rado pogledam prvu trioligiju kad god ju vidim na tv-u(nostalgija odradi svoje), ali mi je i jasno da netko tko ima 14+ godina, i nije do sada gledo, ne razumije cemu tolika fama oko tog filma
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
sadistikogrof
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la Mimi »

Last Jedija je najbolje što se desilo Star Warsima od kraja Return of jedija, a to je da je srušio bilo čija očekivanja i išao hrabro svojim smjerom i putem

Previše ljudi shvaća SW preozbiljno, religiozno, zato i tolko hatea za film
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mimi za post:
SirCag
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la Antomon »

Meni je prva polovica filma bila odlična, u drugoj polovici su usrali nekoliko stvari pa mi je na kraju film ok samo.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la grof »

Ukratko. Već pomalo ofucana bajka / saga. Meni je sve to skupa postala konfekcija.

Dajte mi neke nove SF ideje. Dajte mi Isaaca Asimova na ekran. To bi zaista bilo vrijedno gledati. (Robote i Fondaciju).
Hoće li ikada itko ekranizirati Snježnu i Ljetnu kraljicu od gđe. Vinge ili možda Zelaznijeve Amberske kronike?
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
sadistikoSirCag
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la sadistiko »

E da, Asimov...
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la kockica »

Iznenađujuće zabavan film! Inače nisam imao prevelika očekivanja, niti idealiziram originalnu trilogiju (smiješni su mi oni koji traže kakti dubinu ili originalnost u tome).

Vizualno su mi prelijepe scene bitke na slanoj pustinji.

Mane:

malo su me zasmetale neke tipično fore za djecu, ali takvih nije lišena ni originalna trilogija. Ipak nasmijali su me "mladi skywalkeru", Chew i kokoši, i ono kako Luke nakon rafalne paljbe nonšalantno otrese trun prašine sa ramena.

SPOJLER!!!!!
Zasmetala me sudbina Snokea. Ne znamo ništa o njemu, nije uopće razrađen, samo je tu da bude badass, i onda kao da nisu znali što će dalje s njim.


Btw, Asimov mi je dobar, ali realno bi bio mnogima dosadan za ekranizaciju, pogotovo Fondacija. Ali će ekranizirati Vječni rat!
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la smurfORnot »

Bolji od prethodnog, ali svejedno mediocre...najbolje mi je...e zaginuli vam skoro svi frendovi i kolege, ma nije bed, nas 20 je heppy, spark je tu :D rofl
Može mi netko pojasnit zašto jednostavno ne koristit taktiku, pošalješ jedan brod i 1 pilota(iako ne vidim zašto to nebi mogao droid napravit?) u warpjump i s time raznešes cijelu flotu? Ma ne, bolje posalt cijele eskadrile u smrt da razneseš jedan brod...totally makes sense :facepalm :kava
Uglavnom ima jako puno LoL scena, koje baš nemaju smisla, ali ok...
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la kockica »

Ne kužiš ti to, onaj dječak nosi prsten pobune :D
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Star Wars: The Last Jedi

Post Postao/la sadistiko »

Evo i ja sam danas napokon gledao ovaj zadnji dio i koliko ste popljuvali film baš sam uživao u filmu. Po meni puno bolji nego onaj Sila se Budi koji mi je definitivno najgluplji u serijalu.
Nije da je ovo sad masterpiece, ali više nemam visoka očekivanja od serijala pa sam zapravo uživao u 3D efektima i osrednjoj radnji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Spectre
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”