Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la Nuuq »

danijel2008 je napisao/la: 15 ožu 2017, 07:48 Inače, boja sa plastike se skida uljem za kočnice (za auto) bez ikakvog rizika od oštećenja. Ostaviš ih preko noći da se kupaju, ujutro četkica za zube i udri. Acetoni i ostala sredstva to tipa mogu ti rastopiti figuru. Znaš onu staru - ne igraj se s vatrom da se ne opečeš :). Svaka čast na hrabrosti ali ja ne bi tu plastiku umočio u ništa osim gore navedenoga. Govorim iz iskustva.
Ma znas sta kada sam vidio da je unuta par sekundi i da se primer ne skine, onda sam skontao da je ok. Ne bih je ostavio unutra preko noci i to.
slika
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la ThaneBobo »

Ovo čisto dobro izgleda ovak kad je završeno, pogotovo za gejming figure. Ovi chtulu se baš lijepo ističu na boardu, pogotovo bez baza.

Ja koristim aceton (industrijski aceton i/ili aceton za skidanje laka za nokte) za skidanje boja i sa plastičnih i sa metalnih figura i možda 0.1 plastičnih modela strada, al to je uglavnom zbog moje nepažnje ili figura ima 5 slojeva neke divlje boje. No treba naglasiti da skidanje boje i washa nije ista stvar, jer wash nije boja. Doduše, ova plastika na modelima iz boardgameova tipa Blood Rage i Conan nije ista kao i plastika za makete/minijature, pa može drugačije reagirati pa je uvijek pametno isprobat na jednoj figuri/jednom dijelu figure da ne bi poslije bilo nismo znali.

p.s. Inače, ako imaš popigane dijelove na figurama, tipa koplja, mačeve i sl., stavi ih desetak sekundi u kipuću vodu i onda će se izravnat sami ili ih sa prstima poravnaš.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la Stips »

Ej, skrenulo u drugu temu ali kad smo već na tome:
Prije nekog vremena sam nabavio War of the Ring gdje je neki broj figurica pofarban. Pola ih je nedirnuto, od ovih farbanih manji broj ima samo primer a veći broj su nekako brzinski pofarbani, ne znam.

Ugl, jel bi to bio slučaj za ulje od kočnica? Preko noći sve u ulje pa ujutro četkicom za zube? Pitam jer je to nekakva gumasta plastika.
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la danijel2008 »

Stipsonov je napisao/la: 15 ožu 2017, 14:54 Ej, skrenulo u drugu temu ali kad smo već na tome:
Prije nekog vremena sam nabavio War of the Ring gdje je neki broj figurica pofarban. Pola ih je nedirnuto, od ovih farbanih manji broj ima samo primer a veći broj su nekako brzinski pofarbani, ne znam.

Ugl, jel bi to bio slučaj za ulje od kočnica? Preko noći sve u ulje pa ujutro četkicom za zube? Pitam jer je to nekakva gumasta plastika.
Ulje im ne može naštetiti bez obzira od čega su. Ne reagira agresivno na plastiku nego na boju. Ako je boja akrilna trebalo bi ići dole. Čak i primer. Ne znam kako je sa bojama na bazi nitra. Bućni jednoga radi probe, ako ide onda bućni i ostale. Ako su kojim slučajem metalni, oonda samo u aceton i nebriga.... :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru danijel2008 za post:
Stips
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la Stips »

Super, thnx!
Čim nabavim ulje ide jedan ork u izvidnicu :)
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la neuromancer »

To sam ti ja sve već bio rekao - ima tome skoro i tri mjeseca :twisted:

Ulje za kočnice je meni svojedobno bez problema skidalo debele nanose primera u spreju (debljine tolike da je chainmail na figurama izgledao kao plate mail :facepalm ), samo se nesjećam koji je bio primer akrilni ili nitro, a čak mislim i da je bio nitro. Nisam ja bojao - kupio sam ih takve (jeftino).

Ipak kod ulja za kočnice treba pripaziti i ne baš ostavljati figure predugo, (preko noći je sasvim dovoljno) jer je ipak malo agresivno na plastiku - govorim za GW-ove figure. Stara četkica za zube u ruke i trljaj....

Btw i ako ti i ostane malo boje uz same rubove - nema problema to sve primer pokrije :lol:

WotR figure su ipak od skroz drukčije vrste plastike. Ja sam ih prije 5-6 godina pobojao koristeći akrilne boje (Vallejo i GW) i washeve (to je sad aktualna tema :D ) ali nisam imao potrebu skidati boju budući sam zadovoljan urađenim.

Možda i postam te slike ako budem imao vremena - izradio sam i neke još dodatke...
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 2):
Stipsdanijel2008
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la Stips »

Jesi mi rekao, al uvijek volim čuti i drugo mišljenje. Zapravo, treće mišljenje... :lol: :lol: :lol:

A da mi od ideje do realizacije prođe 100 godina, to stoji. :pogled_dolje
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la Aliensb »

Kakva su vaša iskustva sa zaštićivanjem figura u board gameovima, pošto dolazim iz warhammera tamo se svaka figura štitila u spužvi, prenosila oprezno da se ne izgrebe višesatni trud, rijetko sam koristio varnish ili neki zaštitni lak, a sad kad ih trebam vratiti u u onu plastiku i kad će ih dirati i drugi osim mene koji možda neće biti pažljivi kao ja prema mojim figurama gledam koje su mi opcije, svaki prijedlog je dobro došao
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la smurfORnot »

Generalno plastične figure nakon primera daleko bolje drže boju na sebi nego metalne, te nema toliko straha od habanja. Svejedno osobno varnisham sve modele koje obojam.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Nuuq i 'Amaterska farbanja'

Post Postao/la frastarc »

Ja obavezno sve varnisham. Pokazalo se ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Razno”