Remote igranje.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Remote igranje.

Post Postao/la Nuuq »

Jel ima neko da igra Remote? Iskustva?
Koji je najbolji način?
Vidim ima vassal, skype, tabletopia...
Tako bismo mogli nešto i skupa odigrati :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Remote igranje.

Post Postao/la Bojan1983 »

ja igram na boardgame areni

Uglavnom mi sluzi da bih naucio ili probao neku novu igru i dosta cesto bas zbog bga sam se odlucio na kupovinu...
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Remote igranje.

Post Postao/la Igor »

Vassal,Skype,DropBox i ACTS.
ACTS nije uvijek nužno,pogotovo ako je netko početnik pa se uče pravila,Vassal ima opciju kreiranja chat sobe te su potezi u realnom vremenu,u kombinaciji sa skype odlično funkcionira.
A kada je vrijeme ograničeno snime se potezi u Vassalu i postavi na Dropbox te se čeka da druga strana odgovori na poteze.
Postoji i varijanta Cyberboard-a,slično kao i Vassal s time da je potonji daleko jednostavniji za koristiti
Za mene najbolja je varijanta vassal,dropbox i ACTS a skype po potrebi.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Remote igranje.

Post Postao/la McGregor »

Board Game Arena, ostale nisam isprobao.

Također, kupljen dobar dio kolekcije upravo zbog ''zaljubljivanja'' u igre na toj stranici, pa su se morale nabavit i prave kopije, a planiraju se i još neke.

Odlično dođe i za provjeriti/ ponoviti pravila, odigrati koju partiju sa frendom dok je na putu. Izrazita dostupnost sa sad već preko 2 tisuće igrača konstantno online i preko 100 naslova.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Remote igranje.

Post Postao/la joezg »

boardgamearena.com je super. Do sada sve igre imaju implementirana pravila, vrlo su vijerno prenesene i UI je prilično pregledan. Može se igrati u stvarnom vremenu i na poteze. U zadnje vrijeme mi je super igrati turnire (koji su gotovo isključivo turn based, tako da se ne treba izdvojiti gomila vremena odjednom da ga se dovrši).
Ja sam tamo implementirao Perudo, a možda skoro implementiram i još nešto. Moj nick je joezg pa me slobodno dodaj u prijatelje pa da i odigramo štogod.

Ima još sajtova s implementiranim pravilima koji su meni zapeli za oko:
- www.boiteajeux.net - turn based, OK
- yucata.de - turn based, OK
- brettspielwelt.de - real time, u početku je bio užasno konfuzan UI, možda su se malo popravili u zadnje vrijeme

Mislim da vassal daje samo komponente, a ne i pravila, a slično je i s tabletopiom (iako, ako se ne varam, ima i igara koje forsiraju pravila).
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
Valsim
Odgovori

Natrag na “Razno”