Zna li neko krojaca za custom sci-fi/fantasy-like robu?

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
twizted
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 15 srp 2014, 12:50
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Zna li neko krojaca za custom sci-fi/fantasy-like robu?

Post Postao/la twizted »

Znam da ce netko reci da ovo nema veze sa igrama i igranjem, ali probati cu pojasniti svoj reasoning za postanje ovdje.

Frend i ja trazimo nekoga tko ce moci skrojiti (konkretno kozne) kapute prema posebnim zahtjevima. Problem je u tome sto trazimo nekoga tko nije samo klasican krojac, vec po mogucnosti ima iskustva sa krojenjem stvari za cosplay i nije mu to strano niti mrsko. Ne zelim da dodjem kod nekoga i da mi osoba koluta ocima cim specifikacije izadju iz nekakvih okvira mainstream robe. A opet, ne trazimo nekoga tko ce znati napraviti klasicnu cosplay robu koja je obicno za jedno ili svega nekoliko koristenja nakon cega se raspadne, vec trazimo nesto sto je zaista profesionalno izradjeno i sto ce trajati.

Znam da postoji osoba u ZG koja je to radila prijatelju po narudzbi i kaput je ispao fenomenalan, no prijatelj se na zalost nakon vise godina ne sjeca tocno tko je bio u pitanju. U osnovi lokacija u HR nije bitna, obzirom na opseg projekta i pretpostavljene troskove oni putni su zanemarivi. Ako netko zna nekoga u Sloveniji, mozda cak i Austriji - i to je opcija. Generalni uvjet je da je osoba zaista dobra i da se moze dobiti uvid u prijasnje radove.

Nekako sam pretpostavio da bi ovdje netko mogao najprije imati preporuku. Pa - vicite :)
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Zna li neko krojaca za custom sci-fi/fantasy-like robu?

Post Postao/la thegrey »

Tajana Štasni je vrhunska (Aždaja creations). Potraži na FB.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post:
twizted
twizted
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 15 srp 2014, 12:50
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Zna li neko krojaca za custom sci-fi/fantasy-like robu?

Post Postao/la twizted »

Hm, vidis, ona mi uopce nije pala na pamet. Sto cu sebi jos i oprostiti, ali obzirom da je ove godine bila na Liburniconu, a moj frend je jedan od organizatora - njemu necu :D

Nekako se sjecam da je bila nestala na neko vrijeme pred par godina, valjda nakon sto su butici po hr nestali. I moram priznati da me malo brinu kritike koje mi je google nasao, navodno je bila nestala sa novcima nekih ljudi. Ne znam ima li u tome sto istine..
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Zna li neko krojaca za custom sci-fi/fantasy-like robu?

Post Postao/la thegrey »

E o ovome stvarno ne znam nista i tu ne mogu biti od pomoci :(. Mozda netko tko je dublje u cosplay zajednici ce znati vise...
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Zna li neko krojaca za custom sci-fi/fantasy-like robu?

Post Postao/la JobotBobica »

twizted je napisao/la:Hm, vidis, ona mi uopce nije pala na pamet. Sto cu sebi jos i oprostiti, ali obzirom da je ove godine bila na Liburniconu, a moj frend je jedan od organizatora - njemu necu :D

Nekako se sjecam da je bila nestala na neko vrijeme pred par godina, valjda nakon sto su butici po hr nestali. I moram priznati da me malo brinu kritike koje mi je google nasao, navodno je bila nestala sa novcima nekih ljudi. Ne znam ima li u tome sto istine..
I ja sam se naslušao tih priča iz druge ruke.

Alo, ako ti nije prekasno, možda da pitaš na boljem izvoru? https://www.facebook.com/groups/1489231817980975/
Odgovori

Natrag na “Razno”