Sila se budi - sa spojlerima

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la mado »

Kaj sam ja jedini kojem se ovaj film nije svidio? Internet je prepun hvalospjeva. Ruši sve rekorde gledanosti. Na Rotten Tomatoes ima 95% pozivitnih recenzija szbunjen

Loš glavni negativac koji na početku zamrzne plavi blaster, a na kraju filma ne zaustavi crveni?? Trebao bi kao biti zamjena za Darth Vadera, a jedva parira u borbi lajt-sejberima s random bivšem trooperu koji prvi put drži svjetlosni mač u ruci, kao i random cura ga pretuče za koju svi znamo da će ispasti da je Lukina kćerka. + Koja savlada korištenje Sile u 15-tak minuta filma, makar je njenom tati i dedi to trebalo nekoliko filmova.

Treća Death Star po redu koja bude uništena. Mislim stvarno. Imperij (ili kako se u ovom filmu već zovu negativci) bi trebali upucati dizajnere oružja. Prva DS je imala rupu od 2m u koju je trebalo ispaliti metak pa da cijela eksplodira. DS v2 je imala rupetinu u koju može uletjeti Millenium Falcon, skroz do njenog središta da ju uništi. V3 je još naprednija. Rekli su, frak that, ajmo ranjivi dio staviti skroz na površinu tako da oko njega možemo imati atraktivnu borbu. I ovaj put je to Death Planet :) Predviđam za epizodu 8 da će imati Real Death Star, tj. ovaj put će neku cijelu zvijezdu pretvoriti u oružje, tako da direktno puca plazmu na planete, moći će pucati još dalje, još brže (neće joj trebati 15min za punjenje u kojem Rebeli stignu smisliti obranu) + mandatory cooling system čijim uništavanjem DS v4 prestaje raditi, tj. pretvara se u supernovu :mrgreen: :thumbs

I taj Abrams stvarno voli uništavati planete. U prvom rebootu Star Treka Vulkan, sad nekoliko planeta + DS V3. Mislim kad se prvi put vidi DS v3, jel je itko sumnjao da će preživjeti kraj filma. I predvidivu smrt Han Soloa. Moram priznati da nisam bio 100% siguran hoće li negativac ubiti mamu ili tatu kad se ono dvoumio, molio lubanju Darth Vadera za pomoć, al kad je Han krenuo prema DSv3, sve je bilo jasno.

Jel ovaj film ima ikakvog smisla osim da Disney zaradi nekoliko milijardi dolara?
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Valsim »

Meni je film bio čist OK. Ništa mi vjerojatno više neće biti tako dobro kao originalni filmovi, ali osim po par nepotrebnih CGI scena film mi se uglavnom svidio. Neki su izlazili iz kina govoreći da to nije više Star Wars film, no ja sam osjetio onaj stari dobri Star Wars duh originala. Eh sad jel to zbog dobrih starih likova na koje sam navikao, ili zbog sličnosti s radnjom iz originalnih filmova s naglaskom na Novu Nadu, ili jednostavno zbog toga što je J.J.Abrams uspio pogoditi srž originala. Pa rekao bih da je svo troje od tog. Istina priča je već toliko puta viđena i kopirana i djeluje gotovo kao da su kadar po kadar kopirali Novu Nadu, ali znate kako se kaže. Ako funkcionira ne diraj. Osim toga danas je toliko filmova kopija nekog od prijašnjih i toliko je već ponovljenih i 100 put viđenih scena i situacija da je teško uopće govoriti više o ikakvoj originalnosti u filmovima. Puno draže mi je onda da su ovako išli na sigurno nego da su išli izmišljavati toplu vodu. Glumci su na razini, priča je OK, emocije su uvjerljive, ima smiješnih scena, ima tužnih scena, ima borbe letjelicama, ima borbe blasterima, ima borbe svjetlosnim mačevima, ima sve što jedan Star Wars film mora imati. Film je događaj godine i preporučio bih ga svima, i fanovima i svima koji još nisu pogledali ni jedan film iz Star Wars svijeta :thumbs .

Meni je glavni negativac bio čisto OK. Mlad je i ima prostora i mjesta za njegovo daljnje padanje pod okrilje tamne strane. Susrećemo ga na prekretnici dok još ima malo nade za njega, no nakon ubojstva oca mračna strana je ipak prevladala.
Što se tiče kako ponekad uspijeva zaustaviti blaster kao na početku filma, a onda ga u drugoj sceni ne uspije. Pa treba gledati to u kontekstu u kojem se scena zbila. Na početku u sceni kada je uspio zaustaviti blaster, očito su mu zbog atmosfere bitke sva osjetila bila napeta i u pripravnosti. Dok u primjeru kada nije zaustavio blaster i ovaj ga je ozlijedio, pa zar nije upravo umorio svojeg oca i bio prepun sukobljenih emocija, dakle smeten i nekocentriran na zbivanja oko sebe.

Što se tiče njegove borbe s Finn i Rey i kako nije bio na vrhuncu zadatka da ih smlavi s lica zemlje. Pod broj jedan ustanovili smo da je bio ozbiljno ranjen. Pod broj dva Finn i Rey nisu neka bezazlena dječica. Finn možda prvi put drži svjetlosni mač u rukama, ali je sigurno bio kao i drugi stormtrooperi dobro obučen u korištenje vibrobladea. To je vrsta oružja koje može blokirati udarce svjetlosnog mača, kao što smo vidjeli u sceni borbe Finna s jednim stormtroperom koji ga je koristio i napao s njim. Dakle neki stormtrooperi, ako ne i svi uključujući i Finna su bili obučeni u korištenje takvog oružja s kojim se barata slično kao sa svjetlosnim mačem. Što se tiče Rey sila je očito u nje puuuno jača nego u Kylo Rena i kada je otkrila svoj potencijal i mogućnosti naravno da je uspjela nadjačati ga. Nemojmo zaboraviti osim toga da su i Finn i Rey bili puni snažnih emocija mržnje prema Kylo Reenu kada su se sukobili s njim, što im je očito dalo još dodatni boost na snazi. Osim toga Kylo Ren je bio tim više u nepovoljnoj poziciji što on zapravo nije ni išao na Rey s namjerom da ju ubije, već da ju onesposobi kako bi ju predao svojem gospodaru. Dakle kada se sve zbroji i oduzme vidimo kako je Kylo Reen bio u debelo nepovoljnijom poziciji naspram Finn i Rey. A nije on u konačnici ni toliko moćan kako se može činiti. Sigurno se dotad nije susretao ni sa kime tko bi mu mogao parirati u sili, pa je očito stvorio o sebi umišljenu sliku nepobjedivog i moćnog nasljednika Darth Vadera kome nitko ne može parirati, a zapravo nije ni sjena od djeda. Da ne kažem da nije ni istreniran do kraja u svim vještinama korištenja sile. Na kraju filma kad se planet Starkiller raspada, Supreme Leader Snoke zapovjeda generalu Huxu da evakuira planet i da mu dovede Kylo Rena kako bi dovršio njegov trening.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
SirCag
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Satarash »

mado je napisao/la: Jel ovaj film ima ikakvog smisla osim da Disney zaradi nekoliko milijardi dolara?
Vjerujem da nema. rofl
Uostalom, to je poanta svega.

Inače, meni osobno su svi ti nastavci velikih franšiza ustvari jedna velika zabava tipa "pogledaj i zaboravi".
Npr. ove nove Star trekove sam pogledao i danas se jedva sjećam nekakvih detalja. Novi Mad max mi je smeće u odnosu na originalnu trilogiju, ali je zabavno smeće. Ubio sam sat i po vremena dok sam ga gledao i to je to. Ajmo dalje. O čemu se ono radilo u filmu?? szbunjen

Vjerujem da će današnji klinci pamtiti radnje svih tih filmova, kao što sam i ja pamtio dok sam bio klinac. Danas mi je sve to samo kratkotrajna zabava.

I na kraju da povučem paralelu s društvenim igrama - mislim da nema popularnijeg naslova (govorim o naslovima za široke mase), koji u zadnjih nekoliko mjeseci nije izašao u Star Wars verziji: Catan, Carcassonne, Ubongo, Qwirkle, Ligretto, Labyrinth, Looping Louie (Looping Chewie :lol: ), Elfer raus, Risk, Monopoly, itd.....čime se opet vraćamo na onu gore citiranu rečenicu. :lol:
,
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 2):
grofsadistiko
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la kockica »

Nisam još gledao, pa sam napreskokce čitao vaše postove da izbjegnem spojlere, ali moram se osvrnuti na onu "nisu dobri kao originalni filmovi".

Mislim, dajte. :lol: Volim ja te filmove, koji me podsjećaju na djetiunjstvo, i bilo mi ih je zabavno ponovo gledati ove godine sa svojom djecom kao uvertiru u nadolazeće filmove, ali smatrati ih superiornim je khm.. To su tak isklišejizirani filmovi, pogotovo 3. film sa onim malim čupavcima koji rasturaju imperijalce, ili 1. film sa onom patetikom pred borbu. Tako da ni od novih filmova ne očekujem više osim puke zabave.

Naravno, dopuštam mogućnost da novi filmovi budu i zadnje smeće, recimo dosadnjikava mi je fantomska prijetnja, a u nastavku su ubili sa romantičnim bljuzgarijama. :facepalm

Što me podsjetilo da sam prije neki tjedan imao žestoku raspravu sa ženom u koji žanr spada SW, ja tvrdim fantasy, a ona SF. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
KillaShich
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la grof »

Ajde da i ja dam jedan kratak osvrt na SW VII

Film - Priča
Starwars serijale sam uvijek gledao kao svojevrsnu modernu bajkovitu priču koja u sebi namjerno nosi dozu naivnosti, dozu akcije, dozu romantike i razne druge doze, po sistemu za svakog ponešto (vjerojatno i sam uspjeh leži u dobrom doziranju tih doza :)).
Osobno me film uopće nije razočarao jer opet ima sve te doze u istim količinama + što mi se čini da je Abrams malo dodatno začinio s jače naglašenim scenama akcije (no možda je to samo subjektivni dojam zbog gledanja filma u IMAX-u)
Moje je jedino razočarenje nedovoljno maštovita radnja koja zapravo klišeizira 5 i 6 nastavak (još jedna reinkarnacija Zvijezde smrti i još jedna potraga za "last Jedijem"). Imao sam u kinu lagani deja vu.
No, kako sam od filma dobio ono po što sam išao - neopterećenu zabavu s raznim dozama svega, ja zadovoljan.
Jedini strah koji sam imao, da film neće imati onaj Lucasov šarm kojeg su imali prethodni filmovi pokazao se neosnovanim. Film ima šarm starog štiha i meni je to dovoljno.
Ako i kada želim da mi film prodrma moždane vijuge onda idem gledati Interstellar, Memento i slične uratke. ;)

Film - tehnika
Također, jedan od strahova je bio i pretjerana upotreba CGI-a, sveprisutna u modernim SF i Fantasy uratcima.
Srećom ili promišljenošću Abramsa i ekipe i opet neosnovanim. CGI-a ima, ali u ne pretjeranim dozama, pa tako brodovi nemaju na sebi hrpe novih uređaja i efekata, nego zadržavaju stari šarm i stari izgled. CGI je po meni upotrebljen tamo gdje može pojačati dojam dramatičnosti određenih akcijskih scena i to je sve.
Rekao bih i ovdje - dobro i s dozom odrađeno.

IMAX kino
Eh, tu sam podosta razočaran. Išao sam u IMAX s jedinim razlogom da me platno koje izlazi van dometa mojih očiju jednostavno "ubaci" u scenu. Platno je zaista golemo i da je film u 2D gotovo sam siguran da spomenuti efekt ne bi izostao, no izgleda nažalost film je u 3D i ta tehnika ubije svu čar veličine platna.
Kada se navuku te naočale (koje jesu veće od Real3D naočala) one jednostavno na neki čaroban način ubiju osjećaj veličine platna i pružaju mi dojam običnog, možda malo većeg kina koje prikazuje 3D film.
3D scene su mi uglavnom bile premutne, dok sam ja očekivao neku kvalitetu filma u HFR tehnici u kojoj sam gledao 1. Hobbita.
No, kako IMAX 3D koristi stariju tehniku s linearnom polarizacijom možda bi film bolje izgledao u Extreme 3D-u koje koristi Real 3D tehniku.
Za razliku od slike, zvuk u IMAX-u je odličan i jednostavno vas prikuje za sjedalo pri prolasku Falcona, pa čak i Tie Fightera. Tu nemam riječi.

I za kraj, ako bih trebao ocjenjivati, onda bih filmu na skali od 1 do 5 dao čistu četvorku, a IMAX-u pak čistu trojku.

Eto, mojih 5 lipa ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
SirCag
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la kockica »

Evo, gledali jučer film u 4D, i jako mi se svidio (film, na 4D sam bio prvi put i svidjelo mi se ali, vjerojatno ću ponovo ići kada izađe novi nastavak SW). Mogu samo reći onima koji nisu gledali da potrče u kino.

Slijede spojleri:

FIlm mi je više nego dostojan nasljednik stare trilogije, pa čak i puno bolji od nekih filmova iz te trilogije, prequel trilogiju neću ni spominjati - jednostavno je pogođen duh originalnih filmova.

Han Solova smrt me nije iznenadila, dapače koliko god mi se svidio povratak starih likova (iako bih mogao bez onih robota), stara garda se jednostavno morala maknuti da bi ustupila mjesta novim likovima, jer su čak i u onoj manjoj minutaži krali prostor drugima (doduše Han Solo je imao itekako dosta prostora, dok je Luke ostao jednako bezličan kao i u originalu). Lijepo ih je bilo vidjeti kako su ostarili nakon skoro 40 godina. Kemija između Han Sola i Leije u onih nekoliko minuta mi je puno uvjerljivija i emotivnija nego što su to u cijeloj svojoj trilogiji postigli Annakin i Padme (tj. nisu).

Sviđa mi se casting, koji je puno bolji od prequela i mnogih novih filmova, mislim je li itko opazio nabildane ljepotane ili sisate ljepotice što je u zadnje vrijeme postao praktički jedini uvjet za glumu? Doduše, kada je Kylo Ren prvi put skinuo masku, prvo sam mislio, kakav mulac :lol: No svidio mi se.

Ima naivnih dijelova, što je spomenuto u prvom postu, ali ta naiva se vuče kroz cijeli serijal, i to mogu progutati, dapače držim to sastavnim dijelom SW univerzuma, i pritom se itekako mogu dobro zabavljati.

Samo se pitam tko će ovaj put ostati bez ruke :P
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Stips »

kockica je napisao/la: Što me podsjetilo da sam prije neki tjedan imao žestoku raspravu sa ženom u koji žanr spada SW, ja tvrdim fantasy, a ona SF. :)
Fantasy, 'ladno. Space Opera, točnije. Bez negativnih konotacija.

Zapravo baš i nema puno SF filmova, možda su od novijih to Gravity i Martian. Interstellar je kao SF nonsens, a kao fantasy je posve ok. Contact recimo, e to je SF, al to je iz pretpotopne 1997... A i vidim na wikipediji da space opere svrstavaju kao podžanr SF, jer ako je u svemiru onda _mora_ biti SF (otud, Interstellar). Kao da S u SF nije 'science' nego 'space' :D


Btw, pogledao sam The Force Awakens baš jučer. Zadovoljan sam, jer je isporučio ono po što sam došao. Raskošna produkcija i efekti, fabula kao i u ostatku SW-ova, lako probavljiv proizvod holivudske tvornice snova. Posve gledljivo.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Stips »

grof je napisao/la: No, kako sam od filma dobio ono po što sam išao - neopterećenu zabavu s raznim dozama svega, ja zadovoljan.
Totalno.

:thumbs


Uz napomenu, prethodni post sam napisao prije nego sam pročitao grofov. So, there... :)
Avatar
LapinCretin
Reactions:
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 stu 2015, 23:40
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 82 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la LapinCretin »

i was soooooo psyched na novi star wars. traileri su bili opskurni, i dopuštali su mojoj mašti da stvara raznorazne scenarije tokom godine, pa je moje očekivanje epičnosti filma proporcionalno raslo.

i onda smo jučer pogledali film, i epično razočaranje je nastupilo.

koja brutalna reciklaža!

odma u početku mi je postalo sumnjivo kad je mali BBić dobio 'usb' o whereaboutsima luke, u sojenici nekog čiče koji neodoljivo podsjeća na obi-vana. baaaah. :facepalm
ali, tada se pojavi kyle u svojoj fora, ali aerodinamično neobjašnjivoj tici (ne, neću ulaziti u fizikalne apsurde, uvijek nastojim preć preko toga u filmovima), i sa sobom donese atmosferu zločestoće i mističnosti, i jednim potezom sile zaustavi leteći pew-pew u zraku. kyle je kul! ima nade!
i tako kyle bude badass sve do trenutka kad postane psihički neuračunljiv, derište. neš mu digne živac, i kyle mahnito uništi komandnu ploču. uncanny, s obzirom da sam uvijek jedi majstore asocirala kao svojevrsne zen majstore.
i onda kyle skine masku.

šta će mu maska uopće? lijep je ko slika.

kyle zacmizdri :facepalm . pa kyle zacmizdri još jednom, jaaaaaako neuvjerljivo, i usput tako bolno predvidljivo kokne han soloa (kojem je u tom trenu laknulo, jer se konačno može vratiti zasluženoj penziji).
a ja inače znam da kyle tj. adam driver može pošteno cmizdrit, jer sam ga do sad samo i viđala u cmizdrivim dramama.
kyle mi više uopće nije kul. sad je očito da je kyle u trailerima bio mamac, pojava koja je samo poslužila da nam pobudi sjećanje na ultimativnog lika – darth vadera. kako nisko, j. j. abrams.

curetak. očito lukina kćer, je kao lik morala dokazati da je dostojna edukacije kod oca. čvrsta, samostalna, borbena, i nadasve sposobna popravljat, sastavljat, rastavljat, i uništavat bilokakav komad tehnologije ili opreme po potrebi scene. opaka anti-stereotipna žena, ko servirano za muški dio publike. well played, j.j. :kava
bilo je očito da će imat final fight sa kyleom, i bilo je očito da će imat relativnu pobjedu. čak je i bilo očito da će kyle dobit porezotinu poprijeko face, da u slijedećim nastavcima s razlogom nastavi nosit masku. :kava

DSv3, kako je već tu definiran, i njegova letalna svrha, te uništenje samo uz pomoć kamikazastih x-wingova koji moraju napasti stabilizirajući unit, je toliki copy-paste originalne priče, da me to čak i……uvrijedilo? :mrgreen:

imho, jedini + je uvođenje dezertirajućeg stormtroopera (kasnije iskorištenog za ilustriranje ljubavi između dvije sukobljene frakcije :nee ), te priznajem, jako fora sekvenca millennium falcon chase-a po jakku.

……..svjesna sam da sam oštar kritičar. ali ne odobravam tolko bacanje love na potpuno neoriginalne proizvode. sbatine

nadam se da će me novi tarantino, i dicaprijev revenant ipak oraspoložiti :D :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru LapinCretin za post (ukupno 3):
Shichmadosadistiko
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la BananaKing »

Mene se novi Star wars film nije pretjerano dojmio, iskreno nisam neki pretjerani fan općenito SW-a ali prijašnji filmovi su mi puno zanimljiviji, prvenstveno radnjom! Tu mi radnja nipošto ne odgovara i nadasve mi je konfuzna i nepovezana. Mnoge scene su presmješne i nerealne. Film nije za odbaciti ima nekih zanimljivih scena i događaja ali ne može jedan film na takvom glasu dizati 3 smješne scene.... Uglavnom, fanovima će se sigurno svidjeti i obožavat će ga, oni koji nisu baš za SF filmove bolje da ga zaobiđu u poluširokom luku... (ne skywalkeru :P). Rekao bih da mi je film na razini zadnjeg hobbita, srednja žalost rofl . Čak mi je i James Bond novi malo bolji...
Odgovori

Natrag na “Razno”