User s najviše igara na svijetu?

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la sadistiko »

Jučer naletim prvo na jednu žensku na BGG-u koja ima 500 igara, onda odmah nakon nje naiđem na tipa s 1000+ igara :D :bravo
Pa reko, da li postoji mogućnost pretrage na BGG-u da se vidi tko to ima najviše igara na BGG-u?
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la joezg »

Ovi su male bebe.

Na naš festival je došao tip i komentirao da imamo solidnu kolekciju (cca 400 naslova u to doba). Pitao ga moj friend koliko on ima igara, a ovaj odgovorio "...times 10".

U Going Cardboard filmu, autorica intervjuira par koji ima desetke tisuća naslova i vele da imaju problem jer znaju kupiti više primjeraka igre nesvjesni da ih već imaju.

Primjer je i legendarni autor Sid Sackson koji je usput bio i strastveni kolekcionar koji je imao preko 18.000 naslova.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sid_Sackson
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la Dread24 »

Oooooo pa ovi su više kolekcionari (po broju igara). I uopće nije čudno šta kupe/nabave duplu igru... Tko bi popamtio što imaš... Mene više čudi gdje spreme toliko broj igara?! Mislim, ja skupljam Kinder figurice pa nije preveliki problem (lupnem sad broj) spremiti 10000 figurica koje su veličine par cm, ali spremiti 1000 nešto igara - velikih kutija - e za to bi trebalo nekoliko kuća.
I kako se od tolikog broja igara odlučit šta igrat?!
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la miljenko »

A pravila tek pamtiti :???:.. Ja imam velikih problema pamtiti pravila i u svojoj maloj kolekciji :-D ... Svako malo čitam ispočetka :-D ... Da ne velim da mi se više puta desilo da ljudi vide moje igre i vele ajmo ovo ili ono probati, da sam ih morao odbiti jer se ne sjećam kako se to više igralo :-(


Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la sadistiko »

Moj cilj je (ja se nadam :-) doći do nekih 200 komada. Za sad je u tom broju uglavnom sve što mi se sviđa (bar ono za što sam čuo). Sve preko nekih 500 komada mislim da je previše. Niti znaš što imaš, niti možeš znati sva pravila i onda nema šanse to sve i igrati. Pa ni sa svojih 70-ak komada ne igram onoliko koliko bi htio.

Ali sišli ste s teme. Zna netko kako naći listu usera koji imaju najviše igara.
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la miljenko »

sadistiko je napisao/la:Ali sišli ste s teme. Zna netko kako naći listu usera koji imaju najviše igara.
Hmmm... Znam neke koji imaju hrpu igara, ali ne kako ih izlistati po redu... Ovo je jedan od načina kako dobiti ljude s velikim kolekcijama - vlasnici ovog microbadge-a imaju 500+ igara u kolekciji

https://boardgamegeek.com/microbadge/2836

Takvih ima 3793 :shock:

Jedan je i naš ;) , legenda - dugi

https://boardgamegeek.com/user/dugi
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la sadistiko »

Evo jednog teškaša

slika

Aldie BGG admin
Sunce ti žarko, morao bih zakupiti neku napuštenu tvornicu kako bih to spremio :facepalm
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la Igor »

Upravo mi se javio ovaj korisnik sa slabih 4197 igara Martimer,jedna dodatna kuća mogla bi dobro doći kao storage rješenje...
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la grof »

To je imovina koju moraš i te kako dobro osigurati ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: User s najviše igara na svijetu?

Post Postao/la Stips »

Ma dobro ali rekao bih da se mora razlikovati igračka kolekcija i kolekcionarska kolekcija.

Ili ovako - ako imaš 1000 ili 10000 igara, znači da
a) nemaš vremena da ih sve odigraš --> dakle, dio svakako ostaje neigran, što će reći ili kao izložak ili kao arhivski primjerak (možda ne razmišljaš o tome formalno, ali neigrani primjerka ili čuvaš kao baštinu (arhiva s naglaskom na čuvanje, kao zmaj zlato) ili čuvaš kao izloške (izložba s naglaskom na kulturnu konzumaciju, kao muzej - kao inspiraciju [muzej kao ustanova koja potiče pjev muza, got it?])
b) imaš obilne prihode --> imaš love da naslove koje zbilja igraš kupiš u dva primjerka, igrači za konzumaciju i rezervni za izložak ili arhivac (jer ne želiš da se arhivac ili izložak 'haba' tj troši)

Tak da je (po meni) pravo pitanje za ekipa sa kolekcijama od tri i više zamenke: koji je igrački podskup kolekcije?

Jer po sebi znam da već u 70-ak naslova već imam dosta i a) balasta i b) igara koje nisu balast, ali se niti ne igraju (naprosto čekaju "da zvijezde budu prave").
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 2):
Shichkockica
Odgovori

Natrag na “Razno”