Asmodee kupio FFG

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Asmodee kupio FFG

Post Postao/la miljenko »

Tri mjeseca nakon što je Asmodee kupio Days of Wonder, kupuju Fantasy Flight Games. :sokiran

Link na BGG, gdje možete više pročitati i pogledati komentare sudionika

http://boardgamegeek.com/blogpost/35879 ... ight-games
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la sadistiko »

Hmm, a ja mislio da su FFG mange :-(
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la thegrey »

U Asmodee je ove godine investirano oko 6 i pol godišnjih prometa FFG-a, ne znam čemu čuđenje...
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la JobotBobica »

Poslovni plan za iduću godinu:
1. Otvoriti firmu za društvene igre.
2. Čekati da me Asmodee kupi.
3. Profit!
Ovi su korisnici zahvalili autoru JobotBobica za post:
mado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la grof »

thegrey je napisao/la:U Asmodee je ove godine investirano oko 6 i pol godišnjih prometa FFG-a, ne znam čemu čuđenje...
Pa, iskreno kod mene je čuđenje iz razloga što FFG ima jake i dobre naslove. Debelo jače i debelo više od Days of Wondera, a kupuje ga Asmodee koji je meni na razini Days of Wondera, pa bi mi bilo očekivanje da se desilo obrnuto.

Tim više što nisam navikao da Europska firma kupuje Američku. No, Amerika je već dulje vrijeme u financijskoj gabuli, pa je možda i to dio te priče.

No, nama možda pojeftini dostava FFG naslova na kućnu adresu jer smo u EU. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la frle »

Gledajući kao veliki fan njihovih igara, prvenstveno LCG formata, ovo je dosta dobra vijest za mene i meni slične ljude :)
Naime, sada ćemo nadam se jefitinije moći doći do FFG igara i LCG potpore za turnire što ja i ekipa pokušavamo napraviti. U obavijesti na FFG piše da će za to trebati godinu dana pa se nadam da ćemo do tada napraviti neki LCG community i tako omogućiti igranje turnira u Hrvatskoj :)
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la thegrey »

grof je napisao/la:
thegrey je napisao/la:U Asmodee je ove godine investirano oko 6 i pol godišnjih prometa FFG-a, ne znam čemu čuđenje...
Pa, iskreno kod mene je čuđenje iz razloga što FFG ima jake i dobre naslove. Debelo jače i debelo više od Days of Wondera, a kupuje ga Asmodee koji je meni na razini Days of Wondera, pa bi mi bilo očekivanje da se desilo obrnuto.

Tim više što nisam navikao da Europska firma kupuje Američku. No, Amerika je već dulje vrijeme u financijskoj gabuli, pa je možda i to dio te priče.

No, nama možda pojeftini dostava FFG naslova na kućnu adresu jer smo u EU. :)
Znači ovako, u Asmodee grupu je ove godine investirano oko 150M $ od strane nekoliko banaka i fondova koje stoje iza, za naše pojmove, anonimnog investicijskog fonda.
Kupili su Days of Wonder.
Sigurno nećeš preostalu količinu novaca iskoristiti za organski rast na tržištu gdje ima nekoliko kandidata za preuzimanje (ovo je moje subjektivno mišljenje, postoje ljudi koji su plaćeni za dubinsko snimanje i analize). FFG je uzeo dobre licence, izgradio solidnu bazu korisnika worldwide i zbog projekata u koje su se upustili bili su im potrebni novčani resursi.
Nema to puno veze sa sjedištem firme ili činjenicom da su FFG proizvodi poznatiji korisnicima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post:
miljenko
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Asmodee kupio FFG

Post Postao/la JobotBobica »

thegrey je napisao/la: Sigurno nećeš preostalu količinu novaca iskoristiti za organski rast na tržištu gdje ima nekoliko kandidata za preuzimanje (ovo je moje subjektivno mišljenje, postoje ljudi koji su plaćeni za dubinsko snimanje i analize). FFG je uzeo dobre licence, izgradio solidnu bazu korisnika worldwide i zbog projekata u koje su se upustili bili su im potrebni novčani resursi.
Nema to puno veze sa sjedištem firme ili činjenicom da su FFG proizvodi poznatiji korisnicima.
Kupuju distribucijsku mrežu u SAD-u, poslovne procese za tisak i minijature (v. kvalitetu SW minija), a lako moguće i partnerske odnose FFG-a. Pod rizikom raskida licenci koje stoje; za SW je (koliko može biti) sigurno da postoji klauzula o raskidu u slučaju preuzimanja, a za ostale licence bi me iznenadilo da ne postoji ista.

Sa BGG-a
....we anticipate that none of our licensing partnerships will be affected...
Odgovori

Natrag na “Razno”