Pomoć pogođenima poplavama

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Pomoć pogođenima poplavama

Post Postao/la McGregor »

Razmišljao sam ovu temu otvoriti još u ponedjeljak, no budući da Udruga nema preveliki broj sponzora i novčanih sredstava, odgodio sam ovaj post i debelo sam sa time pogriješio.

Kao što znate, velik dio građana naše i susjednih zemalja ostao je bez svojih kuća. Mnogo je obitelji sa malom i najmanjom djecom koje će zbog velike nesreće koja ih je zadesila tjednima, pa i mjesecima živjeti van svojih domova.

Igrači društvenih igara uvijek su bili poznati kao ljudi velikog srca i spremni pomoći kako god, pa pitam:
možemo li mi ovdje pokloniti/sakupiti/izraditi/kupiti određeni broj društvenih igara kako bi djeci koja su trenutno po skloništima i dvoranama bar malo uljepšali to vrijeme, izmamili koji osmijeh, te im odagnali misli na tu katastrofu?

Da li je moguć odlazak u neku od tih škola možda slično prijašnjem projektu? Prikupljanje sredstava i donacija na BGG-u ili slično?

Pozdrav!

P.S. Još uvijek nisam član Udruge i ne bi htio da ovo ispadne kao prozivka nego kao apel kompletnoj boardgaming zajednici u RH,a i šire.
Ovi su korisnici zahvalili autoru McGregor za post:
Igor
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Pomoć pogođenima poplavama

Post Postao/la grof »

Da, slažem se s time da bismo kao udruga nešto mogli i trebali.
Istina je da nemamo sponzore, ali to ne znači da ih nećemo imati.
trenutno, ljudima na terenu nedostaju osnovna životna sredstva, no nakon što zbrinjavanje prođe, trebati će im pomoć pri povratku u normalan život.
Konkretno mi na pamet pada ideja oko pokušaja organiziranja donacija u obliku novčanih sredstava i konkretnih igara koje bi mi kao udruga mogli velikodušno poklanjati školama, dječjim vrtićima i sličnim institucijama, pa i obiteljima, kako bi djeci i roditeljima bar malo pokušali vratiti osmjeh na lice i olakšali psihološki pritisak zbog gubitaka.

Ako se ovdje dogovorimo oko ovakve akcije, složimo vijest na portalu i fejsu, kontaktiramo trgovine koje dotične igre prodaju, te pustimo i apel za donacije.

Ono što nam je bitno, jesu kontakti sa školama, mjesnim zajednicama i sl. ustanovama s pogođenog područja, pa bi bilo dobro da se ekipa koja ima takve kontakte već sada javi.

Eto, dajte svoje ideje ovdje, pa vjerujem nešto konkretno po našem pitanju i sredimo putem udruge. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Pomoć pogođenima poplavama

Post Postao/la buraz »

Po meni davanje igara nema smisla ako je lokalna ekipa na nivou čovječe ne ljuti se.

Sakupljanje novaca je ok, ali kome bi ga dali, nekoj drugoj udruzi?
Možda bolje osobno naći / izkontaktirati određenu osobu/ ustanovu kojoj pomoć treba?

(Ovo sam napisao na svom smartfonu vozeći auto. ne pokušavajte to kod kuće!)
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Pomoć pogođenima poplavama

Post Postao/la Igor »

Riža,tjestenina,konzerva (grah,mesni narezak),ulje u konzervi,municija ponekada,suhi keksi,klasični je paket humanitarne koju smo dobivali tijekom rata.Supruga je inzistirala preko studentskog pa samo tako poslali.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Pomoć pogođenima poplavama

Post Postao/la McGregor »

Nisam ni mislio ovih dana, trenutno najviše nedostaju higijenske potrepštine, igre nisu prioritet.
Ali, u situaciji kada se doslovno cijela RH digla na noge i sudjeluje, puno lakše bi se bilo organizirati i kontaktirati Muller, CM ili nekoga drugoga i tražiti donacije u obliku igara ili novaca od građana, a i djeci bi bilo lakše.

Na pamet su mi pale igre poput Coloretta, Carcassonnea, Saboteura, Hey, that's my fish! , ali i igre (koje se uz promjenu teme mogu kod kuće napraviti) poput Hanabija, Love Letter, Coupa i slično.
U ovoj situaciji ne vidim preveliki problem sa igrama poput The Lion King , Rizik, Mlin i slično.

Osobno sam nosio namirnice u Slavonsku Udrugu Studenata (Bauerova 19) i mišljenja sam da bi mogli njih kontaktirati - bolje su upoznati sa situacijom, te nas mogu lakše usmjeriti sa potencijalnim donacijama.
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Pomoć pogođenima poplavama

Post Postao/la JobotBobica »

Čuli smo za par primjera kada su slali igračke za djecu koje su bile hit među ekipom koja je donaciju primila, podijelila i koristila na kraju ;) Tako da ne mislim da bi igre primjerene mlađoj populaciji bile primljene loše ili na krivi način.
Ovi su korisnici zahvalili autoru JobotBobica za post:
McGregor
Odgovori

Natrag na “Razno”