[DISKUSIJA] Autorska prava i reprintovi igara

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la Krscho »

Imam neku ideju, pa da je podjelim ovdje, da vidim što mislite.
imam vezu u tiskari da si naštampam sve karte BANGa sa svim ekspencijama, pa i fan made kartama kojih ima na netu.

oni koji misle pametovati da se tu krše autorska prava - moja se autorska prava stalno krše, pa mogu soli na rep staviti. i ne mislim figurativno niti u prenesenom znaćenju.
Ako se tvoja autorska prava krše u nečemu zasto to ne prijaviš instituciji nadređenoj?

Raspitaj se o svojim pravima prije nego pričaš o stavljanju soli na rep. Ako pričaš o ideji znaj da ideju nemožeš zakonski zaštiti ali možeš autorsko djelo, patent, žig i industrijski dizajn. Time ako ti netko krši nešto od ovoga 4 prijavi dotične nadležnom sudu ovisno što točno ti prekršeno.

Prvo si stavila da tražiš stare kreditne kartice ( što je ilegalno davati opće zbog sigurnosti podataka) sad ovo, neznam kolko je legalno imati opće na forumu ovakve očite ilegalne radnje kao kršenje tudih prava i skupljanje kartica. Moderatori spavaju i dopustaju ilegalu ovdje?
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la grof »

Krso ne pretjeruj. Za sada je sve ovo samo na razini razgovora. Nitko nikome nista ne prodaje ilegalno i sl. Razgovor je dopusten u svim smjerovima.
Naravno, kada bi netko ovdje prodavao ilegalne kopije igara, to vec ne bih dozvolio.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la Krscho »

grof je napisao/la:Krso ne pretjeruj. Za sada je sve ovo samo na razini razgovora. Nitko nikome nista ne prodaje ilegalno i sl. Razgovor je dopusten u svim smjerovima.
Naravno, kada bi netko ovdje prodavao ilegalne kopije igara, to vec ne bih dozvolio.
Jesi pročito taj post? Ili samo čeko da mi nekaj kontriraš bez promišljanja po običaju? Nije li sanja nudila izradu ilegalne kopije igre za 100kn? ;)

Ko ovdje pretjeruje? Pročitaj prije nego kaj bubneš glupost il treba prvo nastati neka ilegalna radnja da određene institucije reagiraju?
ali ako bi nas više bilo zainteresirano, ne bi nas trebalo doći više od 100 kn. znaći 100 kn za sve, sve, sve karte koje postoje, profesionalno obrađene, profesionalno tiskane. ko je zainteresiran nek se javi na pp
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1542 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la Shich »

Krscho, nikad nećeš prodati svoj Bang sa ekspanzijama. Moraš sniziti cijenu na 99kn. :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
miljenko
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la Krscho »

Shich je napisao/la:Krscho, nikad nećeš prodati svoj Bang sa ekspanzijama. Moraš sniziti cijenu na 99kn. :lol:
http://www.zakon.hr/z/121/Zakon-o-patentu

http://www.zakon.hr/z/106/Zakon-o-autor ... im-pravima
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la grof »

Sanja za sada samo predlaze. Osobno sam baravno protiv ovakvih stvari. No, kazem nista se jos ilegalnog nije desilo.
Tvoj komentar za krsenje autorskih prava u koliko se nest takvog pocne desavati - stoji. Na tankom smo ledu, ali jos dopustam diskusiju
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3558
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1542 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la Shich »

Mislim da tu nema diskusije. Osoba A javno prikuplja zainteresirane za ilegalnu radnju kojoj ovdje nije mjesto. Osobe B,C i D o tome diskutiraju. Nećemo ni znati kad osoba A prikupi kritičnu masu za realizaciju ilegalne radnje.

Nije me briga tko što radi u privatne svrhe, ali od ovakvih ideja se treba ograditi i zabraniti ih na forumu.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la grof »

Pricekajmo jos neka se Sanja ocituje, pa onda donesemo konacni sud. Sanja je do sada bila vrlo korektan clan ove zajednice, pa je u redu da joj damo pravo ocitovanja. Tim vise jer se ovdje dalo i previse prostorima onima koji su davno trebali izletjeti s ovog foruma zbog vrijedanja i rijecnika koji je daleko od pristojnoga. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la Krscho »

Da je sanja konkretna stavila bi te karte kao download u uradi sam a ne pokusala zaraditi i ilegalno prodati sto nije uopce njezino. Ak nekaj printas i radis radis na vlastitu odgovornost i ne s ciljem zarade, granica neka mora biti, ne kazem da se hajka vodi nego ovakvi topici koji pozivaju na ilegalne radnje trebaju biti obrisani, ko zna ko ovo sve cita i kakve posljedice mogu biti
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: BANG sa svim ekspenzijama

Post Postao/la McGregor »

Da li je print & play kršenje prava? :?

Niti znam Sanju, niti ikoga od Vas, ali nisam iz ovoga shvatio da ona želi zaraditi na ovome, možda griješim.
Odgovori

Natrag na “Razno”