Dječja udruga hrabrost

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Odgovori
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Dječja udruga hrabrost

Post Postao/la buraz »

Jutro svima.

Kako volontiram više godina u Dječjoj udruzi hrabrost, skraćeno DUH, pa da oprobam i ovdje tražiti pomoć :zamisljen .
Možete pogledati internet stranicu ovdje i promo video ovdje.

To je humanitarna, neprofitna, nevladina, necrkvena organizacija koja se bavi djecom sa teškoćama u razvoju. Vizija udruge je da su djeca s teškoćama u razvoju i mladi s invaliditetom aktivni i ravnopravni članovi zajednice u kojoj žive.

Glavna aktivnost udruge je putovanje u Lurd, jednom godišnje na Uskrnsni ponedjeljak gdje se susrećemo sa sestrinskim organizacijama iz Europe i cijeloga svijeta. Taj tjedan nakon Uskrsa u Lurdu se može naći preko 5000 mladih i djece sa invaliditetom i teškoćama u razvoju.

DUH postoji već 10 godina i u tih 10 godina smo u Lurd poveli preko 200 djece s posebnim potrebama. Toj djeci je to najčešće prvo putovanje izvan okrilja centara za odgoj i obrazovanje u kojima žive, i jako im puno znači. Nešto od dojmova možete pogledati ovdje.

Glavna prijetnja DUH priči su financije. Svake godine nakon povratka iz Lurda budžet je potrošen i moramo krenuti ispočetka. Svake nove godine sve je teže prikupiti potrebna sredstva (mogući izvori financiranja često su isti, pa tako iste ljude i firme moramo ponovno i ponovno pitati za pomoć). Također, potrebno je jako puno slobodnog vremena kako bi se prikupljanje donacija organiziralo i izvršilo, što je iz godine u godinu sve teže. Nesigurnost da možda nećemo skupiti dovoljno za sljedeće putovanje je stalno prisutna.

Radi svega navedenoga pokušavamo pronaći način kako olakšati DUH funkcioniranje u budućnosti, te osigurati da se ova lijepa priča nastavi. Pokrenuli smo jednu akciju koja je zamišljena da puno ljudi mjesečno donira male iznose, a na taj način svi zajedno naprave jako puno. Te donacije su po 20, 30 ili 50KN (ili bilo koji drugi iznos). Ako samo 10 ljudi donira kunu dnevno, godišnje se prikupiti dovoljno da jedno dijete otiđe na putovanje koje će pamtiti cijeli život. Također, male mjesečne donacije su način da nam jedan dio budžeta bude osiguran svake godine te nam na taj način daju veliku sigurnosti i znatno olakšavaju posao. Zato nam npr 1KN dnevno pomoću mjesečnih donacija znači više od jedne donacije od 300KN.

U DUH-u volontiram već 4 godine, i upoznao sam sve ljude koji to vode i volontiraju, i znam da novci ne idu u ničiji džep, već sve ide za klince. Svi mi ostali koji volontiramo dajmo puno svoga slobodnog vremena i energije na to, i stvarno se isplati.

Isto tako ako je netko zainteresiran za volontiranje, dobro nam dođu novi volonteri, čak i ako ne želite putovati u Lurd. Jer tokom cijele godine organiziramo razne aktivnosti i posjete kazalištima, kinima, muzejima. Svaki novi volonter je dobrodošao :) ..

Ako želite pomoći, na bilo koji način, slobodno mi se javite. Isto tako, ako imate kakvih pitanja, pucajte :)

hvala na čitanju
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Dječja udruga hrabrost

Post Postao/la buraz »

Opet ja, drugi pokušaj :twisted:

U četvrtak, 12.12., organiziramo dobrotvorni koncert u Bikers Beer Factoryu.

Nastupaju blues rock bendovi:
Ben Dover
Country Strike
Sebastian Doe

Dođite i zabavite se :)

Ulaznice po cijeni od 20 kn možete kupiti kod mene, ili na ulazu tamo.

Dođite svi sbatine


evo i fejsbuk događaj
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”