Hobit (1+2+3): N. putovanje+Smaugovo pustošenje + Bitka 5v.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Hobit (1+2+3): N. putovanje+Smaugovo pustošenje + Bitka 5v.

Post Postao/la mado »

Evo došao je i taj tjedan. Međuzemlje nam je opet u kinima :) Jel se veselite?
U kojem formatu planirate pogledati film? Prošla su vremena kad se jednostavno išlo u kino. Sad možemo birati između klasičnog prikazivanja, tj. 2D formata, zatim običnog 3D formata (Real 3D) i ekstra velikog i svjetlog ekrana u IMAX 3D formatu (doduše samo u Zagrebu).
Film je sniman u revolucionarnih 48 sličica u sekundi (umjesto standardnih 24). Neki ovu novinu hvale, neki jako kude. Navodno je slika toliko oštra da se u jednoj sceni mogu vidjeti kontaktne leće Iana McKellena rofl

Kritike su većinom pozitivne, al nisu oduševljavajuće. Na RottenTomatoes je film na 72% pozivitnih kritika. Al to je relativno i subjektivno. :zbunjen

Ja jedva čekam film i planiram ga pogledati u 2D formatu. Nisam baš ljubitelj skupog 3D-a. Dovoljne su mi ove jedne naočale koje stalno nosim, ne trebaju mi još jedne :geek:

Jako se veselim i igri The Lord of the Rings: The Card Game - The Hobbit: Over Hill and Under Hill koju bi uskoro trebao dobiti jedan forumaš, pa da zajedno prolazimo Bilbove avanture :D
http://igranje.hr/igre/the-lord-of-the- ... under-hill

Koje vam je mišljenje o razdvajanju radnje knjige na čak 3 filma? Meni se sviđa, ali se nadam da neće beskonačno razvlačiti radnju. Nadam se kvalitetnim likovima, dobrim dijalozima i objašnjenjima.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la grof »

Veselim se Hobbitu jer je to knjiga i kompjutorska avantura (ona s pisanjem, ne s klikanjem) moje mladosti. Ta knjižica mi je ostala u jako lijepom sjećanju. E sad, da li su 3 filma za takav književni uradak previše - vidjeti će se već po 1. filmu. Odnosno, ako je režiser imao s čime ispuniti inače slikovitu Tolkienovu radnju, a da ista ne postane monotona onda super! U protivnom biti će već prvi film "žvakača guma". Vrlo vjerojatno idemo na Real 3D.

BTW, koja je dinamika izlaženja nastavaka u kina?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Dread24 »

i ja se veselim! :D Filmu.. igre nisam probala igrat na tematiku LOTR (nema ih nitko od mojih poznatih). a u knjizi Hobit sam jako uživala i baš me zanima kakav će bit film... samo mi se čini da je previše 3. dijela za film o hobitu :kava
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la: BTW, koja je dinamika izlaženja nastavaka u kina?
The Hobbit: An Unexpected Journey - Neočekivano putovanje (prosinac 2012)
The Hobbit: The Desolation of Smaug - Pustošenje Smauga (prosinac 2013)
The Hobbit: There and Back Again - Tamo i natrag (prosinac 2014)

Mislim da će jedinica završiti kad pobjegnu od goblina i Golluma tj. završe istočno od Maglenog gorja. U dvojci će biti ono svašta nešto s vargovima, orlovima, paucima i vilenjacima u Mrkodolu, te dio sa Smaugom. U trojci će biti Bitka 5 vojski, a vjerojatno sukob Bijelog vijeća sa Nekromancerom (tj. Sauronom, al još nisu znali ili bili sigurni da je to on).
Čitao sam negdje na netu intervju s Jacksonom o odluci podjele radnje prvo na 2, pa na 3 filma. Budem linkao ak se sjetim gdje to je :) Uglavnom, odlučio je ne samo ekranizirati radnju iz knjige od 200 stranica, nego nam prikazati i ono što čitatelji direktno ne dožive. Znate ono kad Gandalf svako malo negdje zbriše, e mi ćemo vidjeti kaj to on radi. I puno pozadinske priče i pripreme za Gospodara prstenova ćemo vidjeti. Materijale je crpio iz ostalih Tolkienovih knjiga, kao i onih dodataka nakon Povratka kralja. Ako se sjećate tih dodataka, tamo ima svačega. Od opširnijih tekstova o svim rasama u Međuzemlju, do pregleda događaja od pamtivijeka prema unaprijed po datumima.
Prva Jacksonova ekranizacija mi se svidjela, ali ju doživljavam kao skraćenu, pojednostavljenu Jacksonovu verziju knjiga. Fali mi jako puno toga, od Toma Bombandila, do Sama koji nosi Prsten. U ovoj trilogiji toga ne bi trebalo biti, nego ćemo dobiti više materijala nego je bilo u jednoj knjizi.
Vidjet ćemo uskoro :)
Avatar
Angel
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 10 tra 2012, 14:59
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Angel »

Ja jedava čekam, to mi je bila omiljena literatura djetinstva :)
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la smi »

Koliko sam shvatio IMAX 3D verzija nije HFR (48 frejmova/sec) pa ako nekoga zanima taj tehnoloski aspekt nek razmisli o normalnoj 3D HFR verziji.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la MoschuS »

Ja isto jedva cekam samo bas razmisljam da li da idem na normalnu 3D projekciju ili 48fpsa :/
Jako sam skeptican prema previse fpsa i meni to automatski izgleda kao sapunica ili Dnevnik tako da mislim da cu gledati film onako kako sam naviknut gledati filmove :)
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la smi »

Tja, meni odmah ispadnu oci kad se sjetim 170 minuta 3D-a s prekrasnim naocalama, ali bacit pogled na 48f mi je interesantno. Budemo vidli.
Gujoslav
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 18 lip 2012, 13:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Gujoslav »

Evo baš sam pogledao film. U 2D, old school is the best. :D
Moram reći da mi se zbilja svidio film, super je napravljen i bilo je skoro sve iz knjige i par dodatnih scena koje su mislim spomenute u prstenovoj družini il onim dodatcima iz povratka kralja. Uglavnom izvanredan je film.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la frle »

ja upravo rezervirao za subotu, 3D HFR i veselim se filmu i mislim da će mi se svidjeti jer je to ipak Middle earth i Tolkien što volim, a LOTR filmovi su bili super, pa tako mislim da će i Hobbit, makar bio produljen na 3 dijela.
Odgovori

Natrag na “Razno”