Hobit (1+2+3): N. putovanje+Smaugovo pustošenje + Bitka 5v.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Izašla je produžena verzija prvog filma. Dodali su oko 30 minuta novih scena, a na dodatnim DVD i blurej diskovima ima brdo materijala, intervjua i sličnih dodataka.
Tu je rivju ovog izdanja kao i popis dodanih scena (njih 13 ako sam dobro prebrojao): http://www.hypable.com/2013/11/04/the-h ... ay-review/
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Krscho »

Man, odlucili su izmusti sve kaj mogu iz Hobita, djecju pricu od 300 stranica budu pretvorili u 12h filmova koji imaju sve i svasta :D
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Rado ću im dati 30-tak kn za kino ulaznicu za 40tak dana :D DVD ne kupujem.

Evo i najnovijeg trejlera (trećeg po redu, možda bude još jedan): http://www.hypable.com/2013/11/04/new-t ... g-trailer/
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Vidim da reklamiraju Smaugovu pustoš u 4D formatu: http://www.blitz-cinestar.hr/4dx-samsun ... o-iskustvo
Samo su malo fulali brojke i nedostaje ključni D. :D Trebalo bi se zvati 11D: slika i zvuk, pa 3D, pa nabrajaju dodatne elemente: pokret, svjetlo (valjda bljeskovi kod munja, čarolija i sl. ?), miris (mora da patuljci lijepo mirišu nakon toliko dana na putovanju bez tuširanja), vjetar, voda (publiku će zalijevati kantama vode u sceni s bačvama u rijeci?), mjehurići (bubbles :) ), magla (jupi, platiš skupu ulaznicu, a onda ne vidiš sliku zbog magle), zrak (hm, koja je razlika između ovog i vjetra szbunjen ).
Nedostaje ključni D, a to je naravno vatra. Zamislite scenu kad Smaug bljuje vatru, a tip ispod ekrana bljuje vatru iznad publike bacačem plamena rofl

Uglavnom mi sve skupa zvuči kao skupa bedastoća. Nepotrebna, skuplja i bedastija od 3D i HFR. Hoće netko ići na taj 4D? Molim dojmove nakon toga.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la sadistiko »

Žena i ja idemo u nedjelju i nakon toga, ako budemo u stanju (ako nas ne zapale i ne zaliju vodom :-)) dolazimo u KSET, pa ako budeš tamo ti odmah velim kako je bilo.
Ja kakav jesam, volim isprobati sve među prvima bez obzira na cijenu i tešku krizu ;-)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1+2/3): Neočekivano putovanje+ Smaugovo pustošenj

Post Postao/la grof »

Mislim da ću sa sinom otići na ovo, jer me naravno zanima koliko te ovi dodatni efekti mogu "ubaciti" u film.
Hobit je vrijedan svakog pokušaja da te uvuče u film. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Krscho je napisao/la:Jedva čekam tu holywoodsku romansu između nepostojeće Legolasove sestre i Thorina :D
Ne budeš dočekao tu holivudsku romansu :bleh Nepostojeća Tauriel nije Legolasova sestra nego obična mrkodolska vilenjakinja, a romansa nije između nje i Thorina :)

OK mi je njena uloga u filmu. Sve skupa dobar film. Čitao sam knjigu, pa sam znao što očekivati. Bilo je napeto svejedno. Zanimljivo je vidjeti Jacksonovu verziju priče. Njegova proširenja radnje se dobro uklapaju i proizlaze iz Tolkienovih dodatnih djela i dodataka.

Iznenadio me kraj. Očekivao sam ga na drugom mjestu, ali ovako dobro funkcionira.
Smaug je odličan. Ogroman je. Valjda najveći zmaj na filmskom platnu ikada. Mislim da je jedino glavni zmaj u How to train your dragon veći od Smauga.




E sad spojleri (ne čitati ako niste čitali knjigu, tj. gledali film):







Iznenadilo me zarobljavanje Gandalfa. Očito je da će ga spasiti Galadriel, koja mu je obećala doći u pomoć još u 1. filmu, a Radagast ju je sad otišao pozvati u pomoć. Samo se nadam da će osobno doći u pomoć, a ne poslati Orlove :) Njih trebamo za kraj glavne bitke: "The Eagles are coming!".
Borba Gandalfa i Saurona mi je bila odlična, neočekivana totalno, a vizualno impresivna, skoro pa crno-bijela do vatrenogo dijela. Jedino, zašto je Gandalf ostao živ? Sauron bi si prištedio puno živaca i muke da ga je ubio, umjesto zarobljavanja.
Sviđa mi je Thorinov polagani, ali uspješni put u ludilo. On će poginuti na kraju, kaj ne?

Teško mi je reći, tj. pokušati predvidjeti hoćemo li u trećem filmu dobiti 2 velike bitke ili samo jednu. Sto posto je sigurna Bitka 5 vojski koja bi trebala biti između goblina na vargovima protiv ljudi, vilenjaka, patuljaka i Orlova. Od goblina nismo čuli ni vidjeli g u ovom filmu, al je sve puno orkova. Hoće li uopće biti goblina u toj velikoj bitki? Ili će se Sauron uključiti u nju sa svojoj vojskom orkova?
Druga bitka bi mogla biti Galadrijel sa svojim vilenjacima protiv Saurona i njegove vojske u Dol Gulduru u uspješnom oslobađanju Gandalfa i istjerivanju Saurona iz Dol Guldura. Pitanje je za koju su se verziju scenaristi odlučili. Možda prvo Dol Guldur, pa 5 vojski, a Galadrijel i Gandalf dođu u pomoć u drugoj, većoj bitki. Malo mi je teško zamisliti Galadriel kako skače i maše mačem kao Tauriel. Gandalf bi obavezno morao biti u Bitki 5 vojski, kao i Beorn kojeg smo u ovom filmu vidjeli premalo. Valjda bude rasturao orkove kao medvjed u 3. filmu.
Ne sjećam se točno koji sve patuljci umiru na kraju priče, al bi im se Tauriel mogla pridružiti. Nema je u LOTR trilogiji, pa mi mogla završiti mrtva. U biti, samo Gandalf, Legolas i Bilbo moraju preživjeti da bi bili živi u LOTRu. Par patuljaka (zaboravio sam koji, Balin možda) bi trebali preživjeti i poslije radnje Hobita otići u Moriju u pokušaju obnavljanja podzemnog carstva.
Bit će zanimljiv treći film. Očekivao sam da će ovaj završiti smrću Smauga, a da nam za treći film preostaje borba sa Sauronom i Bitka 5 vojski. Valjda su odlučili da su te dvije stvari premalo, pa su i Smaugovu bitku prebacili. A i teško da bi lik kao Smaug završio samo u srednjem filmu trilogije pošto ju je on i započeo. Samo mi je ovaj cliffhanger malo neučinkovit, pošto svi znamo da će Smaug završiti mrtav. Nema ga u LOTRu, a i prejako su naglasili njegovu rupu u oklopu i Bardovu Crnu strijelu.

Kako se vama ostalima dojmio film? I kakav je u 3D, HFR, 4D verziji? Ja sam gledao najjeftiniju 2D verziju.
Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1+2/3): Neočekivano putovanje+ Smaugovo pustošenj

Post Postao/la Vicko »

Drago mi je da si označio gdje počinješ spoilati. xD
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vicko za post:
buraz
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1+2/3): Neočekivano putovanje+ Smaugovo pustošenj

Post Postao/la grof »

Gledah Hobita u 4dx tehnologiji.
Marko je već ranije opisao cijeli film i dao određene poglede na njega i to u fine detalje. Kako nisam LOTR Geek do te mjere da idem analizirati detalje bitaka, nego više kao neka visoka srednja klasa lajkera, mogu za tematiku, dinamiku i filming reći da mi se dopadaju. Ima prekrasne scenografije interijera i eksterijera koje me uvijek dojmljuju u Tolkienovim filmovima. Mislim da je težište LOTR+H sage leži upravo u toj fantastičnoj scenografiji koja obiluje detaljima, te ne dozvoljava gledaocu dosadne scene.

Upravo zbog ovog gore navedenog 4dx pomalo smeta, ali konkretno bih 4dx doživljaj ocjenio ovako:
Prvo i meni najbitnije jest što je dvorana za ovakav film premala! Platno je premalo i grandiozne scene izgledaju premale i ne izlaze "van očiju" što je meni jako bitno kod doživljavanja efekta prostranosti. Jedinicu sam gledao u HFR tehnici na velikom platnu i to me bilo oduševilo jer grandiozni detalji scenografije s HFR-om posebno dolaze do izražaja jer se vidi svaki detalj! Toga ovdje nema, nego je prikaz samog 3D filma zbog nedostatka HFR-a i malog platna - osrednji!
Sada o samim 4dx efektima:
  • Drmanja stolica su poprilično OK do određene mjere. Konkretno: pomaci fotelja prilikom prolaska kamere kroz scenografiju u vrhunska i fino bi se uklapala u HFR i veliko platno. Drmanja "masažera" na guzici i oko bubrega u stolcima su također odlična za dočaravanja određenih podrhtavanja tla, tresaka vratiju i sličnih scena. Nagli pokreti sjedala (koji su zaista u određenim brutalnim scenama - brutalni i snažni) jesu dojmljivi, ali ih je po meni ipak previše u borbama. Problem je ovdje u tome veći što se borbe i tako odvijaju brzo, pa vas snažna podrhtavanja ometaju u praćenju ovih brzih scena, te vam izmigolje svi bitni detalji bitaka, jer ih od pomaka vlastite glave u svim smjerovima izuzetno teško pratite, pa vas to na kraju počne i iritirati.
  • Vjetar je drugi dojmljivi efekt jer su puhanja dovoljno precizna da vam dočara povjetarac koji puše u planinama (možda je tu mogao biti nešto jači), ohladi vam glavu kada scena uđe u veliku praznu i vlažnu prostoriju, te vjerno zapuhne pored glave kada pored vas prođe kakav Orc na Vargu. Definitivno vrlo vjerno. Ovdje u stvari imamo dva efekta: onaj koji puše iz ventilatora sa stropa dvorane i vjetra u lice koji puhne iz sjedala.
  • Stroboskopski bljeskovi također fino pašu prilikom bacanja čarolija, bljeskova i sličnih radnji. Odlično prodube scenografiju u dimenziju same dvorane.
  • Prskanje vodom funkcionira, ali nije ostavilo jači dojam na mene jer je jednostavno - preslabo, pa kad voda u filmu pljusne nemilice, očekujem ipak malo više toga u lice. Moguće da se jače ne smije. No šteta jer se efekt mogao jače izraziti. Da se razumijemo. Prskanje vodom je zapravo sprejanje vodenom parom, pa je osjećaj na licu više osvježavajući nego vodeni.
  • Miris je definitivno previše zapostavljen. Odnosno, ovo je efekt koji bi mogao dati još više dobrog ugođaja da ga se koristi. NO, ne koristi ga se osim u dva slučaja, a to su u sceni iznad šume (miris lišća) i kada naš omiljeni Zmaj pali sve pred sobom (miris paljevine, koji je nažalost dosta loš, bar meni). Da su se mirisi koristili unutar krčme, pa na planini ili u raznim vlažnim i pljesnivim hodnicima bilo bi to još jedno lijepo iskustvo, no podbacili su i ovaj efekt koji bi trebao dati puno, zapravo nije dao ništa (koliko znam, trenutno je dostupno 1000 raznih mirisa za ovaj efekt).
  • Ostaje još magla koja je također prilično loš efekt jer se ista pušta iz maglostroja ispod platna, te dok se ista rasprši, scena već nestane. Dakle, ništa posebno.
Eto, zaključak na kraju: 4dx je OK kino ali ne za velike ljubitelje LOTR+H sage gdje su glavni doživljaj veliko platno i HFR zbog grandioznih scena. Pretpostavljam da bi IMAX tu bolje odigrao ulogu, no u toj tehnici nisam do dana današnjeg još pogledao ništa.

Ako volite nešto novo i Hobita gledate hobistički onda odite na 4dx tehnologiju, ali ako Hobita volite ispred svega, onda odite u IMAX ili HFR.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Hobit (1+2/3): Neočekivano putovanje+ Smaugovo pustošenj

Post Postao/la baba »

Osobno ne znam zašto su svi toliko oduševljeni Hobitom 2.

Eto konačno ga pogledah, sa koliko-toliko velikim iščekivanjima nakon toliko pozitivnih recenzija... i vrlo sam razočaran. Priče gotovo da i nema, likovi su gotovo nebitni, sve je podređeno beskonačnim CGI akcijskim scenama, pri čemu su pozitivci neuništivi. Sve u svemu dojam kao da sam gledao kako neko tri sata igra video-igricu - akcija, akcija, akcija, pa poneki cutscene, ali ne predugo jer uskoro kreće novi level sa novom dozom tučnjave i platforminga.

Što se bajkovitog settinga tiče, nekakve mistike i sl. - nula. Prvi dio je imao barem onu pjesmu patuljaka koja je koliko-toliko stvorila Tolkienovsku atmosferu, ovaj nema ni to. Ali zato imamo Legolasa koji pet minuta kolje Orke brzinom 3 orka/s. Smaug je priznajem bio impresivan kad se pojavi, ali su ga onda upropastili polusatnim naganjanjem gdje se opet sve mrvi, gazi, uništava i eksplodira u impresivnom CGI spektaklu ali nitko nije u nikakvoj ozbiljnoj opasnosti tako da je teško uopće biti imalo investiran u ono što se događa na ekranu.

Ok, sve je to lijepo, šareno, zabavno... ali i razvučeno, plitko i bolno isprazno. Ali eto tko voli, nek izvoli. Meni je za ovakve stvari ipak draže kad imam kontroler u ruci.
Ovi su korisnici zahvalili autoru baba za post (ukupno 3):
BroloskiTenkazuburaz
Odgovori

Natrag na “Razno”