Hobit (1+2+3): N. putovanje+Smaugovo pustošenje + Bitka 5v.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Ja sam ga gledao danas u 2D formatu. Malo su ga odužili ovaj put :) Na nekim dijelovima se vidi da popunjavaju minutažu, a neki dijelovi su mi odlično. Jako mi se sviđa što film počinje praktički koju minutu prije nego počne Prstenova družina :) Bez nekih velikih spojlera onima koji ga još nisu gledali, najbolji dio mi je s Gollumom. Orke su dobro uveli u priču i pripremaju nas za Bitku 5 vojski. S Radagastom nisam baš zadovoljan, ali slično bi ispao Tom Bombandil da ga je bilo u Prstenovoj družini. Sve skupa ok film, al mi nije na razini prve trilogije. I dijalozi povremeno znaju biti loši, al to nikad nije bila jača Jaksonova strana strana.
Uglavnom preporuka svima za pogledati :thumbs
Čekamo dojmove 3D gledatelja, a pogotovo 48 sličica po sekundi.

A igrači LOTR:LCG-a, jeste skužili Carrock? :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la grof »

Gledao u 3D na 48 FRP.

Oduševljen sam i filmom i efektima i 3D-om i čistoćom slike. Sve u svemu ovog Hobbita doživljavam kao svojevrsnu ekstenziju LOTR filmova, a ne bajkovitog Hobbita kojeg sam ko klinac čitao. Mene je kao drugačija realizacija u odnosu na knjigu ugodno iznenadio. Tim više što su i glumci likova iz LOTR-a, a koji se pojavljuju u Hobbitu - isti!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Gledao sam jučer Hobita u 3D HFR, tj. u 48 sličica u sekundi. Radnja filma, tj. scenarij i dalje ima svoje dobre i loše strane. A slika je dobra, oštra za porezati se :) Vide se sve pore na licu glumaca, bore i ostalo, a u jednom trenutku i čuvena kontaktna leća Iana McKellena :) Nisam nigdje uočio da se očito vide proteze na licu glumaca niti imao osjećaj da se glumci nalaze na filmskom setu. Samo prvih minutu-dvije sam imao onaj efekt da su mi kretnje ljudi izgledale ubrzane, ali ništa tako strašno kako je pisalo u brojnim rivjuima. 3D efekt je povremeno odličan, a povremeno loš, tj. plošan, tj. slikovničast :) Znate one slikovnice gdje se likovi i objekti usprave kad otvoriš stranicu, pa se vidi da je jedan karton ispred drugoga. E takav sam dojam imao često da je jedan lik-karton ispred drugog lika-kartona koji je opet ispred trećeg lika-kartona.
Kaj se financijske strane tiče, 3D je jako skupi sport. 42kn je bila ulaznica, a 2D je bio za 27kn. To mi je prevelika razlika samo da mi film izgleda oštrije. Način pričanja priče tj. scenarij mi je i dalje najbitniji dio filma i ako taj dio nije dobro napravljen, može biti slika oštra kolko hoće, ako je radnja glupa.
Uglavnom još 11 mjeseci do Hobbita 2, pa ćemo vidjeti pauke i vilenjake i zmaja :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la grof »

Da, mene je razočarao 3D prikaz Rivendell-a očekivao sam puno više dubine za takav pejzaž.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Schism »

grof je napisao/la:Da, mene je razočarao 3D prikaz Rivendell-a očekivao sam puno više dubine za takav pejzaž.
To je boljka stereoskopskog 3D-a, i to sto likovi izgledaju plosno kao kartoni poslagani jedan ispred drugog. Zato bas nisam previse zainteresiran za 3D u filmovima; crtici jos mogu proci. A za pravi holorgamski 3D morat cemo se strpit jos koju godinu.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la mado »

Evo nam i prvog trailera za drugog Hobita: https://www.youtube.com/watch?v=fnaojlfdUbs

Još samo 6 mjeseci do filma Hobit 2- The Legolas movie :) Izgleda odlično, Smaug, pauci, Dol Guldur, vilenjaci. Bit će svega.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la smi »

Je uspjeli su i Petra Pana ugurat unutra...
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Krscho »

Jedva čekam tu holywoodsku romansu između nepostojeće Legolasove sestre i Thorina :D
PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la smi »

A cuj, Game of Thrones je popularizirao romanse koje ukljucuju "vertically challenged" likove, treba to iskoristit.
Avatar
Krscho
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 25 vel 2013, 16:46
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: Hobit (1/3): Neočekivano putovanje

Post Postao/la Krscho »

PA JESAM LI JA JEDINI LUĐAK OVDJE KOJI JE SPREMAN TE SOTONE NAZVATI PRAVIM IMENOM??
Odgovori

Natrag na “Razno”