Materijal za print & play igre

InMyBox, Izrada overlaya i inserata za igre, 3d print minijatura i dodataka za igre.

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Materijal za print & play igre

Post Postao/la sadistiko »

sad mi je neš palo na pamet, već duže vrijeme planiram u svoju ponudu na web shopu ubaciti prodaju raznih drvenih oblika koji mogu poslužiti za izradu tokena za developere igara, kao i za rekreativce koji si žele pimpati igre ili napraviti novu s boljim komponentama nego što je ljepenka. Imam stvarno već dosta tih svakakvih oblika koje već dvije godine skupljam, samo nikako uhvatit vremena da to uvrstim u ponudu. Cijena za takve tokene će biti minimalna narudžba €2, a za to dobiješ otprilike 30 komada tokena, sve ovisi o veličini. Planiram u to uključiti i izradu gotovih graviranih tokena kao alternativa za metalne novce i sl.
Pa eto, ako kome nije žao bacit koju kunu da ima bolje komponente, na njih može koristiti naljepnice i onda je stvar puno brže gotova. Sjećam se kako su me prsti boljeli kad sam izrezivao novce za svoj Puerto Rico :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dlakar
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sismis »

sadistiko je napisao/la: 25 ožu 2020, 07:16 sad mi je neš palo na pamet, već duže vrijeme planiram u svoju ponudu na web shopu ubaciti prodaju raznih drvenih oblika koji mogu poslužiti za izradu tokena za developere igara, kao i za rekreativce koji si žele pimpati igre ili napraviti novu s boljim komponentama nego što je ljepenka. Imam stvarno već dosta tih svakakvih oblika koje već dvije godine skupljam, samo nikako uhvatit vremena da to uvrstim u ponudu. Cijena za takve tokene će biti minimalna narudžba €2, a za to dobiješ otprilike 30 komada tokena, sve ovisi o veličini. Planiram u to uključiti i izradu gotovih graviranih tokena kao alternativa za metalne novce i sl.
Pa eto, ako kome nije žao bacit koju kunu da ima bolje komponente, na njih može koristiti naljepnice i onda je stvar puno brže gotova. Sjećam se kako su me prsti boljeli kad sam izrezivao novce za svoj Puerto Rico :-)
Ovo ti je odlična ideja. Nemoj zaboraviti i wargaming countere, uglavnom 1/2" i 5/8" širine.

Mogao bi napraviti ekipi i interaktivni template na svom shopu.. ček..
https://jsfiddle.net/sismis/dy1mrfhb/
Uploadaš slike, stisneš resize na željenu veličinu i dobiješ printabilni sheet, bez Photoshopa i gnjavaže.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sadistiko »

sismis je napisao/la: 25 ožu 2020, 11:29
sadistiko je napisao/la: 25 ožu 2020, 07:16 sad mi je neš palo na pamet, već duže vrijeme planiram u svoju ponudu na web shopu ubaciti prodaju raznih drvenih oblika koji mogu poslužiti za izradu tokena za developere igara, kao i za rekreativce koji si žele pimpati igre ili napraviti novu s boljim komponentama nego što je ljepenka. Imam stvarno već dosta tih svakakvih oblika koje već dvije godine skupljam, samo nikako uhvatit vremena da to uvrstim u ponudu. Cijena za takve tokene će biti minimalna narudžba €2, a za to dobiješ otprilike 30 komada tokena, sve ovisi o veličini. Planiram u to uključiti i izradu gotovih graviranih tokena kao alternativa za metalne novce i sl.
Pa eto, ako kome nije žao bacit koju kunu da ima bolje komponente, na njih može koristiti naljepnice i onda je stvar puno brže gotova. Sjećam se kako su me prsti boljeli kad sam izrezivao novce za svoj Puerto Rico :-)
Ovo ti je odlična ideja. Nemoj zaboraviti i wargaming countere, uglavnom 1/2" i 5/8" širine.

Mogao bi napraviti ekipi i interaktivni template na svom shopu.. ček..
https://jsfiddle.net/sismis/dy1mrfhb/
Uploadaš slike, stisneš resize na željenu veličinu i dobiješ printabilni sheet, bez Photoshopa i gnjavaže.
mislim da si neš krivo pokopčao, ja planiram prodavati čisto drvene (šperploča 3, 4, 6 ili 8 mm) oblike, bez naljepnica. Mada u principu mogao bi raditi i naljepnice, i to sam radio na laseru :-)
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sismis »

sadistiko je napisao/la: 25 ožu 2020, 14:01 mislim da si neš krivo pokopčao, ja planiram prodavati čisto drvene (šperploča 3, 4, 6 ili 8 mm) oblike, bez naljepnica. Mada u principu mogao bi raditi i naljepnice, i to sam radio na laseru :-)
Ne, nisam :lol: , ti prodaješ drvene oblike a ja doma printam. Samo će veći krug ljudi moći jednostavnije printati ako im se ponudi jednostavni template po kojem režu i lijepe, nego da pejstaju u fotošopu i rade krugove.

Ili ti ljepiš pa onda režeš u krug? To mi nije palo na pamet...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sadistiko »

ma sve je moguće, ali što je kompliciraniji proces izrade to je skuplji proizvod, ja sam imao na umu prodavat (bar za sad) samo čiste oblike, a onda ti sebi nakeljiš gore što hoćeš.
Ako misliš da taj proces možemo poboljšati možemo se čuti preko vibera ili telefonski da mi objasniš točno što ti je na umu
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la kockica »

Pa kod nekih drugih igara isto dobiješ odvojeno markere i naljepnice pa si sam lijepiš.
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sismis »

Ma da, samo im olakšaš posao. Ti mi prodaš tokene a ja ih i dalje moram isprintati, ne? A isprintati okrugle tokene nije baš mačji kašalj, a lakše je uz neki automatski template, recimo taj na brzinu

https://jsfiddle.net/sismis/dy1mrfhb/embedded/result

Uploadaš slike od kojih hoćeš napraviti tokene, odrediš veličinu i print na samoljepljivi papir. Kako vi napravite slike za ljepiti?
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la dlakar »

Ja u photoshopu sam radim. Odredim mali marker na centru i onda sa kružnim skalpelom odrežem. Ljepenku zasebno režem pa naknadno lijepim. Kad sam probao prvo zaljepit papir na ljepenku pa zajedno sve rezat, često je došlo do trganja papira. Nisam ni znao da postoji tamplate za to. Moglo bi biti korisno.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sismis »

Ja sam rezao pa lijepio ali na ravne tokene, sa okruglima nisam imao posla. Bez alata mislim da bih brzo odustao. A za okrugle mi je pala na pamet ideja kad sam se sjetio Maquisa, on ih ima.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la dlakar »

U principu ti treba samo ovo
https://www.ebay.ca/itm/223464128650

Tanju ljepenku reže dosta lagano. Ja sam čak i rezo onu od 2mm, ali to je već bio gadan posao.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “InMyBox”