Custom meeple

InMyBox, Izrada overlaya i inserata za igre, 3d print minijatura i dodataka za igre.

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Custom meeple

Post Postao/la sadistiko »

Krećemo u dizajniranje custom meeple, pa evo volio bih dobiti kakav feedback.
Ovo je potpuno neobavezavajuće za one koji predlože oblik!
Kako su pripreme za Essen krenule pa ćemo na sajmu ponuditi i neke ovak sitne điđe miđe za male pare, pa me zanima što bi po vama bilo zanimljivo imati u ponudi.
Materijali u kojima planiram raditi su šperploča (6 i 8mm debljine), te plexi do 5mm, nažalost nemam baš puno boja plexija jer dosta malo radim s tim materijalom za sad.
Evo, neka prijedlozi počnu, ako nam se svide neki originalni prijedlozi, bit će i neka sitna nagrada za ljude koji predlože takve stvari. :ljubav
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la dendarii42 »

Cro-meeple (creeple?). Rukom farbaj kockice ako treba.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la sadistiko »

Zanima me oblik, ne naziv
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la docich »

Mozda je glupa ali primjer meeple pa da ima rupu za stavit neciju sliku. Samo glavu pa da je taj lik meeple. Moze stajat ko okvir za slike ili srtavis mali magnet pa na frizider visine cirka 5 do 8cm od sperploce i da biras boju

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk


docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la docich »

Ili deblji meeple pa se otvori ko knjiga i unutra na svakoj strani slika. A kadje zatvoren je obicni meeple

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la sadistiko »

dobro, to već spada u domenu nekih suvenira, nije loša ideja, ali ja bih baš napravio neki set od kojih 20-30 različitih meelova raznih oblika (može i tokeni) koji se mogu koristiti u igrama ili za dizajnere igara da si mogu nabaviti neke custom tokene ili meeplove za svoje igre.
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la sismis »

A meeple-dice tower? Visine recimo pedalj, dubine jednog palca, baciš kocku na vrh glave koja pada do noge dolje i iz noge sa strane ispadne van. Bonus ako je drven meeple a prednja strana od akrilnog stakla pa se vidi tumblanje kockica..
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la sismis »

A tek sad skužio da ti u stvari misliš na tokene. Kao tokeni bi mi bolji bili pleksiji jer su vidljiviji. Recimo okrugli token u raznim bojama sa rednim brojevima unutra. Zgodno kao općeniti podsjetnik ali i kao označavanje redoslijeda..
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la sadistiko »

hmmm, @sismis zanimljiva ideja. Daj mi to malo bolje objasni, fora stvar, koju još nisam vidio nigdje!
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Custom meeple

Post Postao/la sismis »

Pleksi tokeni? Ma palo mi na pamet :D nis posebno, al mi trebaju raznobojni tokeni u vise igara, kao statusi, mane, akcije. Raznobojnih kamencica koji mi pasu nikak nac povoljno. A tu i tamo mi je vazan redoslijed resolvanja. Recimo parovi brojeva, u smislu - ova karta se odnosi na ono polje na ploci, dakle stavljam plavi token sa brojem 1 na kartu i na mapu. Druga effect karta se odnosi na drugo polje pa tu ide broj 2 na oba mjesta.
Koliko igraca, toliko boja.
Token je kao onaj drveni bingo broj, samo sa izrezanim brojem. Prednost akrilnog tokena je sto se i dalje malo vidi kroz njega, a i lakse mi ga je uociti od drvenog koji se nekako utopi u sarenilo.
Odgovori

Natrag na “InMyBox”