SLA 3D print minijatura

InMyBox, Izrada overlaya i inserata za igre, 3d print minijatura i dodataka za igre.

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

SLA 3D print minijatura

Post Postao/la sadistiko »

Evo, nakon dosta učenja kako se radi sa SLA 3D printerom (FDM je mila majka za ovo) mislim da sam spreman za izradu minijatura po narudžbi.
Ovdje je par primjera, ali su minijature toliko sitne da se ne vide dobro detalji. Nisam još stigao obojati niti jednu da bude još ljepše za prezentaciju.

slika

Pošto Hero Forge ne dozvoljava umnožavanje skinutih minijatura, nudimo izradu vaših STL-ova koje skinete sa Hero Forge-a. Također moguće je koristiti i Desktop Hero za izradu svoje minijature ali je kvaliteta softa puno lošija nego kod Hero Forge gdje minijature izgledaju stvarno vrhunski.
Evo par primjera minijatura što sa Hero Forge-a, što sa Desktop Hero-a i Thingiverse-a.

slika

slika

slika

slika

Naravno da bilo koji drugi način izrade dolazi u obzir sve dok dostavite ispravnu STL datoteku.
Evo čisto za primjer razlika u 3D printu: FDM printer (lijevo) vs SLA default support vs SLA ručno stvarani supporti:

slika

Za kraj usporedba, klasična veličina minijature (mala) s uvečanom kako bi se bolje vidjeli detalji koje SLA postiže:

slika

Trenutno imamo samo dvije boje: sivu i bijelu. Ali s vremenom će se i to povećati. Pogotovo jer su počele izlaziti specijalne smole za SLA koje omogućavaju još više detalja (naravno uz višu cijenu) ili super čvrste smole. Inače, nakon što se dobrano osunča/UV ozrači smola me stvarno iznenadila koliko je čvrsta. Po meni čvršća od ABS-a ili PETG-a na FDM-u.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
miljenkoAhilyasmurfORnot
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la Stips »

Bok!

Koliko bi mi naplatio print ovih inserta za Root?
https://www.thingiverse.com/thing:3031166
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la sadistiko »

Neću te baš obradovati. U SLA tehnici to ne mogu napraviti jer je preveliko za moj printer, a i da nije bilo bi jako skupo. Ako si ipak mislio na "obični" 3D print ni tu te ne mogu obradovati. Kalkulator mi kaže 220kn za sva 4 dijela, sa 20% ispunom, ja bi napravio za 200kn.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la Stips »

No frx. Pa je, malo je puno. Ma čisto informativno me zanimalo kako bih vidio kak se kreću cijene.
Mdobro. Ak se odlučim kaj, rezat ću i lijepiti. Thnx.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la sadistiko »

Ako budem radio insert za tu igru sigurno ce biti manje od toga
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Stips
slika
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la M0by »

jel ovo jos aktivno?
jel ima minimalna kolicina?
Uglavnom, zelim si zamjeniti vrane iz https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... nd-edition pa sam izmodelirao nesto sto je vise u stilu dizajna iz igre.
Za sad je jos samo 3d model, moram jos malo promjeniti neke sitnice prije nego prebacim u stl.
slika
Ako je jos ovo aktivno, koliko bi dvije ovakve figure kostale s tim da ce velicine biti oko 4cm (ne preko toga) .... i dali bi se igubili detalji previse kao npr. ove linije (koje cu jos malo sire napraviti)?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la sadistiko »

pozdrav, ne radim u zadnje vrijeme sa SLA printerom jer sam potrošio većinu smole koja je užasno skupa za moj printer. Nikako da se odlučim isprobati novu smolu od 3Djake-a.
Možemo probati, ali već vidim da će trebati suporte pošto ovaj rep pogotovo "visi" u zraku, i nekako su mi ove nogice pretanke, da ne bi pukle?
slika
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la M0by »

mogu ce je da su noge pretanke i ovo za suporte, nisam jos nikad radio fajlove/modele za printanje.
Nis vidit cu sta kaze program za pripremu, mislim da sam na netu vidija da on da neka upozorenja sta triba mjenjati ili sta nevalja pa ako to ne unisti model vizualno budem vidija sta dalje.

A printanje s printerom koji koristi plastiku ili sta vec (ne razumim se u 3d printanje) mislis da takav nebi valja?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: SLA 3D print minijatura

Post Postao/la sadistiko »

3D print filamentom (ona plastična nit) nije tako dobar kao smola, ne može se dobiti toliko detalja. Je jednostavniji i jeftiniji, ali nije toliko dobar po detaljima. Suporti se miču nakon što se model isprinta, ali uvijek ostanu oni ožiljci gdje su podržavali model.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
M0by
slika
Odgovori

Natrag na “InMyBox”