Licence i slične stvari

InMyBox, Izrada overlaya i inserata za igre, 3d print minijatura i dodataka za igre.

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la sadistiko »

Da, koliko vidim drugi tako rješavaju, ali moram bit siguran da je tako
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Prijateljski email iz Broken Token-a

Post Postao/la sadistiko »

Mislim, ovdje možda gnjavim s nekim stvarima koje su nebitne za većinu ljudi (oni vjerojatno ni ne čitaj ovaj dio pa ni toliko ni bitno :-) ), ali vjerujem da će neke i zanimati.
Reko, idem se javiti direktno i Broken Token firmi i pitati njih kako ovaj svijet funkcionira i moram priznati, na moje iznenađenje ljudi se javili u potpuno prijateljskom tonu, a ne kao nekoj konkurentskoj firmi. (mada, di sam ja do njih :-) pa ih vjerojatno nije toliko briga za mene)
Uglavnom, postoje četiri vrste imenovanja (po njima):

1. kod nekih, kao kod Stonemeiera (s kojima sam upravo potpisao ugovor) se smije koristiti ime igre i logo i neke ikone iz igre i slično bez ikakvih posljedica i troškova
2. neki su im dali ekskluzivna prava pa za njih rade "official" dijelove za igru, Broken Token njima plaća za to pa ostali ne mogu koristiti ni ime niti ikakve oznake iz igre.
3. za neke nemaju ni oni prava pa koriste izmišljena imena, a smiju staviti da je insert kompatibilan s tim igrama
4. nekima plaćaju, ali kao i ostali, pa nemaju ekskluzivna prava pa više firmi radi inserte s oznakama i imenom igre.

Eto, baš su me ugodno iznenadili. Iako su mi oni firma kao cilj u kojem smjeru želim i ja ići, jer mi se sviđa njihov pristup gdje je full dobro objašnjeno kako se sastavljaju njihovi inserti preko video tutoriala (tako ću i ja) uz kratki opis na papiriću uz sam insert. Nisu mi baš dobra sva rješenja kako su napravili inserte, al to mi nije ni bitno, još bolje :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 12):
grofShichAntomonfpolmiljenkodendarii42dadoroninBojan1983CrazyBunnyGuy i još 2 korisnika
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Da se čovjek šoksira kad vidi da u svijetu i dalje ima dobrote. End žilorez. No shvaćam, da, u najboljem slučaju očekivao si "Dear you, kindly stop contacting us". A ne ovako, ljubazno i s pregršt informacija.

Sve u svemu, znači li to da ćemo moći očekivati nešto za Scythe recimo? ;)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la sadistiko »

O da, ugovor potpisan, bit će, bit će. Ali pošto je to ipak jedan složeniji projekt budem malo pričekao s njime. Previše vremena bi mi odneslo sad to, a moram napraviti čim više novih radi mogućeg odlaska na Essen.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

No rush :D Nije kao da bih jako volio imati neki organiser još jučer, a poštarina ubi za sve broken tokene i ostale ;) ;) No rush at all... :P
Freakzoid
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 30 pro 2018, 01:08
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 30 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la Freakzoid »

Da, neki insert za scythe je nesto sto si mozgam vec neko vrijeme. Pogotovo sad kad sam si nabavio i Fenrisa.
Planirao sam ga napraviti sam od foamcora, ali drage volje iskesiram lovu za kvalitetni uradak. Da ne govorim koliko vremena ustedim. :)
Tako da jedva cekam da prodje Essen, pa krenes u izradu za Scythe.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la sadistiko »

Nisam rekao da treba čekat Essen, ako se nađe više zainteresiranih, bacam se ja i prije
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la Nuuq »

Misliš da stane sve (Invaders, Gambit, Fenris...) u base box?
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la sadistiko »

Sumnjam da Fenris stane. Čim ga odigramo do kraja pa budem znao što je sve zapravo unutra budem imao više saznanja jel moguće ili ne. Ako ništa, pristupit ću sličnom rješenju kao što si ti @Nuuq tražio za Concordia. Ali sad imam malo drugačiju ideju (vjerojatno kako si ti prvo i htio) koja bi mogla biti nešto jeftinija jer sam uspio naći male pantove i kukice za zavaranje ukrasnih kutija. Budemo vidjeli. Ako ovo razradim, moglo bi biti nešto vrlo posebno, što nisam vidio da itko radi.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Licence i slične stvari

Post Postao/la dlakar »

Mislim da ne stane. Zato su i izdali big box u koju trebaju stat sve ekspanzije.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “InMyBox”