40k tabletop wargame

Moderator/ica: Miljac

Odgovori
fidelio
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 kol 2018, 22:50
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

40k tabletop wargame

Post Postao/la fidelio »

pošto vidim da tema nije aktivna, odlucio sam biti prvi i dati mali doprinos ovoj odličnoj igri... naime igram 40k oko godinu i pol, počelo je bojanjem modela i sakupljanjem, a završilo s 2 vojske koje i dalje rastu, najčešće se igram u jednoj drugoj udruzi ili doma s prijateljima, ali nekoliko puta sam navratio i u udrugu igranje (srijedom zbog termina)... Iz mog skromnog iskustva, čini mi se da je 40k u zagrebu dosta ograničen iako je interes ljudi za igru podosta velik...

pa eto ako je nekog zanimao 40k, a nije bio siguran želi li investirati u hobi prije nego li proba igru, može se javiti meni pitati štogod vas zanima ili se dogovorit pa baciti probnu partiju :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru fidelio za post:
Miljac
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la josip767 »

Mene zanima već drugo vremena, ali iskreno ne znam odakle da krenem :zvizdi
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la smurfORnot »

Vojske koja ti se najviše sviđa i nekog start collecting seta? Idealna prilika za svratiti u ovom trenu ti je Arena Zagreb, gdje ti se održava međunarodni event(od jučer pa sve do nedelje), turniri u različitim sistemima, uključujući i velki 40k turnir. Vidiš brdo vojski i svega, a i carta ima štand i neki popust ;)
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la ThaneBobo »

smurfORnot je napisao/la: 02 kol 2018, 13:58 Vojske koja ti se najviše sviđa i nekog start collecting seta?
Ovo je najbolji savjet koji ti itko može dat vezano uz započinjanje 40k, a i bilo koje drugog tabletop wargame.

Starteri su uvijek bili best buy kaj se tiče GW ovih igara, jer se dobiju manje više dvije vojske za igranje za relativno malo para, a onda se za jako puno para mogu proširiti sa raznoraznim specijalnim jedinicama.

Druga stvar je da nova edicija 40k je raspašoj kaj se tiče slaganja listi, pa sad možeš složit svakojaki veseli mešung. Ofc, to ide najbolje Imperiji koja ima hrpetinu raznoraznih vojski koje sve mogu biti saveznici.
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la Miljac »

Pozdrav. Ja već jako dugo želim probati 40k, ali nikako da se odvažim, fokus mi je do sada bio više na fantasy stranu priču. U svakom slučaju, ako imaš vrmena doći subotom (izuzev sljedeće dvije, kada je MC zatvoren) i pojasniti mi pravila, rado ću odigrati :)

Naravno, i posuditi jednu od tvojih vojski, jer trenutno nemam svoju :mrgreen:
josip767 je napisao/la: 02 kol 2018, 13:53 Mene zanima već drugo vremena, ali iskreno ne znam odakle da krenem :zvizdi
Kao što je već napomenuto, Start Collectiong paketi su super deal ako bi krenuo s kupnjom. Ali ja bi postavio dodatno pitanje, što točno očekuješ od hobija? Zanima li te više slaganje i bojanje, možda stvaranje nekakve svoje priče unutar igre, ili te zanima više sama igra a manje popratne radnje? I ponovo, ako je igra, je li igra zbog dobre priče, ili igra zbog strategiziranja?

Ako govorimo o kupnji i ako više naginješ na strnau slaganja/farbanja, pogledaj vizualni identitet vojski i uzmi si ono što ti se najviše sviđa. Ako te više zanima igra zbog strategiziranja, malo probaj proučiti strategije različitih vojski prije nego što išta kupuješ, da vidiš što bi tebi odgovaralo.

Ako nemaš još ideju, probaj odigrati par igara prije nego ideš u bilo kakvu investiciju :thumbs
Bayushi Kec
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 12 sij 2018, 11:37
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la Bayushi Kec »

Zdravi svima, trenutno razmisljam o kupovini starter seta (Chaos Space Marines)... Warhammer mi se cini kao skupi hobi pa u zadnje vrijeme dosta procava sto kupiti, kako funkcionira igra itd.
Za pocetak me zanima farbanje, ali i frend uzima starter pa cemo zaigrati.
E sad idu moja pitanja; gdje i koje boje uzimate (GW Citadel mi se cine preskupe, ne znam jesu te nijanse koje mogu dobiti s njima vrijedne cijene, za sada mi se Vallejo cine kao super izbor). Sto je s kistovima, skaricama/skalpelima?
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la josip767 »

Vallejo boje imaš u Maksimirskoj 33, mislim da se ducan zove Perlica ( googlaj, dobit ćeš njihov web shop ). Meni je to usput poslije posla pa ja tamo kupujem Vallejo boje po cijeni od 20kn po komadu ( 17ml bočica)
thezmaj
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 vel 2017, 15:17
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la thezmaj »

Jutro :D jedna od opcija je da naručuje stvari iz Engleske, imaš sitove sa besplatnom postarinom, i povoljnim cijenama, a oni imaju i ostatak ponude od puno drugih proizvodjaca...ali realno, treba ti par tisuća za jednu vojsku sopak :facepalm
fidelio
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 kol 2018, 22:50
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: 40k tabletop wargame

Post Postao/la fidelio »

Eto drago mi je da se neko interesira za igru, nadam se da cu uskoro bacit gejm sa thezmajem (od sljedeceg tjedna nadalje) pa onda i s ostalima...
Kaj se modela tiče u svakom slucaju uzmi ono sta ti se naj svidja od modela, veliki boxovi su u pravilu najpovoljniji i osobno sam uzeo 3 pa trejdao dijelove...

Kaj se boja tice mogu rec samo ono s cim imam iskustva a to su gw boje i army painter boje, i jedne i druge su mi odlicne i ako se pravilno zatvaraju dugo traju (tu mislim na citadel bocice)... Od kistova opet ima boljih ima losijih za nedetaljne base coatove koristim iz mullera, za fine detalje citadelove a za sve ostalo one zute migove koje imas uzet u carti magici...
Ono sto je meni vrhunski (iako je skupo) su gwovi sprejevi, odlicni su i vojska odma postaje prepoznatljiva i stedi vrijeme s farbanjem (bacis sprej, ofsrbas bolter, par detalja shade i eto ga)

Sve u svemu u pocetku su boje dost velika investicija, ali to je to, kasnije samo dopunjujes ono sto ti usfali (20kn za bocicu nije strasno tu i tamo)...
Odgovori

Natrag na “40k”