Igranje Infinity minijatura

Sve vezano uz ostale igre

Moderator/ica: Miljac

Odgovori
FasTVenoM
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 kol 2018, 11:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la FasTVenoM »

Zanima me dali tko igra infinitygame (CORVUS BELLI ) narucio sam si operation icestorm+ beyond icestorm ( exp) + deck karata sa misijama. Ne znam pravila ne znam bojati minijature zapravo nista ne znam :zvizdi jedino sto znam da mi se igra jako svida i da bi je zelio nauciti igrati i naravno nauciti bojati minijature . Pa ako ima koga neka se slobodno javi. Volio bi imati nekog mentora u svemu tome :zamisljen LP
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la ThaneBobo »

Ej.

Prvo, kaj se tiče same igre, ima nekolicina ljudi u ZG koji aktivno igraju infinity, al ne znam da su aktivni na ovom forumu. Najbolje bi ti bilo pitat na Facebooku UMS Agrama, jer su tamo igrali, čak su imali i nekakvu ligu i/ili grupi Tabletop Wargamers Croatia. Sigurno će te tamo netko uputit koga da pitaš. Alternativno možeš pitat i na forumu UMS Agrama, al tamo će trebat vremena dok netko ne odgovori.

Drugo, kaj se tiče bojanja, ima milijun tutorijala po internetu, imaš i na ovom forumu postove o tome: viewforum.php?f=146
No, ako misliš da bi ti bilo bolje da uživo vidiš i radiš s nekim, UMS Agram ima svako malo nekakvu radionicu bojanja minijatura, pitaj ih na fejsu. Isto tako ima grupa Miniature Painters Croatia di možeš pitat ljude ak te bilo kaj zanima u vezi bojanja minijatura.

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao!
Ovi su korisnici zahvalili autoru ThaneBobo za post:
Miljac
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la Miljac »

Na žalost ne znam nikoga tko igra infinity, ThaneBobo je dobro sumirao kako stvari stoje.

Što se tiče bojanja, u planu je nekakva radionica slaganja/bojanja figura, ali tek tamo u 11. mjesecu, pa pretpostavljam da ti je to dosta kasno (biti će kasnije nešto više o tome)

Alternativno, što se bojanja/slaganja tiče, možeš me pitati na PP što god te znima, ili, možeš doći jednu subotu između 9 i 16h, pa možemo na živo popričati :D ili otvori novu temu, kako god ti odgovara, ako ti odgovara.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la smurfORnot »

Pozdrav Vedrane,

Infinity sam ti počeo među prvim ljudima kod nas davne 2. edicije.

Po meni jedan od najbolji skirmish gameova na marketu, također minijature su među najboljima.

Također predlažem youtube, guerilla miniatures ima dobre battlereportove, dapače, ima čak i 2 samonom gdje se nije najbolje proveo :lol:

Pravila u biti nisu toliko komplicirana, veći problem zna nastajati kod interakcije nekih special pravila međusobno i sl. pa bude situacija da treba malo googlati, ali kad malo uđeš u štih, pogledaš koj bat rep i pročitaš pravila nebi trebao imati previše problema.

Što se tiće bojanja, za nekoga tko nezna bojati modeli nisu baš najzahvalniji. Počevši od toga da su metalni, pa ih ipak trebaš još dodatno lakirati jer se chipaju inace, do toga da imaju brdo sitnih detalja što naravno otežava bojanje početniku...osobno sam prebojavao vojsku ne jednom kada nisam bio zadovoljan paintjobom rofl (pozitivna strana je što su metalni pa boja dolje lakše ide nego kod plastičnih).

Zadnju subotu kad sam krenuo frendu mentorirati sam se napio dok sam čekao da dovrši jedan game, pa po tom pitanju maybe I am not the best rofl
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Miljac
FasTVenoM
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 kol 2018, 11:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Re: Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la FasTVenoM »

rado bi dosao u udrugu . znam da je bojanje tesko , ali eto baciti cu se na glavu pa sto bude :) ako nista drugo odo po radionicama . trenutno i sto me najvise zanima dali to igrate u udruzi?? , na facebook-u sam u grupi infinity hrvatska , ali kao ja to NE ZNAM IGRATI ne zelim ljudima se nametati jer oni pice neke turnirre. zato vas pitam dali netko igra to pa da lagano krenem , eng mi je malo slab pa zato trazim nekoga tko to vec razumije pa da krenemo , kad krenem sigurno ce biti lakse . jer da opet ponovim JA NISAM NIKADA IGRAO IGRE SA MINIJATURAMA ( NIKAKVE ) TAKO DA UOPCE ne poznajem taj koncept igranja. ali me jako privlaci jer svida mi se pomicanje modela i pravljenje terena. sto nazalost nema u igrama na ploči, imas ploču i uvijek iste scenarije. nije da ne ne volim igre na ploči cak i posjedujem neke , ali eto nesto novo. narucio sam taj starter set + exp i to je za 2 igraca super. pa ako tko zeli, igrati cemo se sa tim sto imam, kad se usavrsimo tko zna mozda padne i neka ozbiljna vojska :)
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la Miljac »

Direktan odgovor na tvoje pitanje je, ne trenutno nitko nije igrao infinity u udruzi, dakle, nema aktivnih Inifinity igrača koji ga dolaze igrati u udrugu.

Ali imaj na umu da ne ograničavamo koje igre se igraju/ne igraju, ako nađeš nekog tko želi infinity s tobom, slobodno koristite prostor (u prikladnim terminima) za igranje.

A za bojanje, dao sam par alternativnih opcija, rado ću pomoći :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Miljac za post:
FasTVenoM
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Igranje Infinity minijatura

Post Postao/la ThaneBobo »

FasTVenoM je napisao/la: 23 kol 2018, 10:34 rado bi dosao u udrugu . znam da je bojanje tesko , ali eto baciti cu se na glavu pa sto bude :) ako nista drugo odo po radionicama . trenutno i sto me najvise zanima dali to igrate u udruzi?? , na facebook-u sam u grupi infinity hrvatska , ali kao ja to NE ZNAM IGRATI ne zelim ljudima se nametati jer oni pice neke turnirre.
Gle, nema ti to veze kaj oni planiraju i jel znaš igrat ili ne znaš, ionako negdje moraš počet :D Kad si već u grupi, onda samo pitaš kaj te zanima sigurno će ti odgovoriti na sva pitanja, pokazat igru i naučit pravila. Na kraju krajeva, i starim igračima je u interesu da se igračka baza širi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ThaneBobo za post:
FasTVenoM
Odgovori

Natrag na “Ostale strateške igre”