Glina(mol) i FIMO masa

Forum namijenjen izradi i bojanju minijatura, maketa i terena

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dakle, s obzirom da sam totalno u Gloomhavenu i da mi je zabavno mijenjati pločice 3D objektima, odlučio sam se zezati sa svim i svačim kako bih obogatio tabletop malo i učinio partije zanimljivijima.

Prvo što sam bio napravio je naručio TerrainCrate pakete. Preskupa poštarina, premalo dijelova unutra za sve ono što mi treba. Super su ti paketi random dungeon stvari, ali ne mogu baš sad potrošiti stotine eura na to da bih skupio sve što mi "treba".

Krenuo sam u pohod na Pet centar i nabavio nekoliko drvaca namijenjenih dekoriranju akvarija, a predivna su i baš dobro djeluju na mapi (imate sliku na temi Gloomhaven u podforumu Društvene igre).

Ono što sada radim je zezam se glinom, tj. glinamolom i FIMO masom. Da, znam, zašto, kad postoje 3D printeri? :D Pa zato što mi je fora, eto. Napravio sam tri stupa zasad, ne znaš koji je gori, ali to je zato što a) Karbonov glinamol je šrot, b) užasno sam nespretan s rukama i c) nikad takvo nešto nisam radio.

Nabavio sam nešto kvalitetnije gline, uključujući i jedan blok u boji terakote (iz Mullera), a i komad FIMO mase koja se suši u mikrovalnoj (specijalna je baš za tu namjenu!) i planiram napraviti još nešto stupova, možda dovratke, kamene gromade, a ako mi krene možda i detaljnije stvari tipa gnijezda, stalagmite i sl. :) Bojanje toga svega je također u planu AKO to bude sličilo na išta.

Čim napravim nešto vrijedno slikanja, stavim. :) Ponavljam, znam da postoje 3D printeri i milijun modela i da bi sve to bilo brže, ljepše i jeftnije, ali gdje je zabava u svemu tome? ;) Još uvijek je jeftinije od naručivanja TerrainCrateova, plus zabavljam se i izrađujem nešto što ću itekako cijeniti (ako ne završi u kanti za smeće).
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
dlakarneoch
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la dlakar »

Tebi se igra definitivno isplatila....s obzirom koliko vremena trošiš na nju. Novce nećemo spominjat. 😜
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 838 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la Mago de Umago »

Frend iz hobija radi raznorazne privjeske s fimo masom, odlicno ispadne!

Mozete ga naci na IG pod Fimichee. Ja sam kod njega narucio 15ak puta nekome za poklon, jako dobra fora.

Tako da me bas zanima kako ce ispasti ovi tvoji.
slika
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la M0by »

Samo pazi kako ih spremas, zavisno od kvalitete smjese, kako je pecena, ima li kostur (zica ili aluminijska foliija), moze ti puknuti model bilo da padne bilo od drndanja po kutiji, pogotovo ako ima fine detalje koji strse i sl.
I nikako ne kupovati zicu u hobby ducanima, tamo je puno skuplja nego u zeljezariji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post:
CrazyBunnyGuy
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la ratnip »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
Stips
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Hahahaha, da, no, dakle ovih par stupova koje sam napravio onako naivno izgledaju kao da su pobjegli sa slike Salvadora Dalija, tek u zadnji tren sam se sjetio da bi im trebao dati neki kostur i jedino što sam imao pri ruci su bile čačkalice ;) Dva su čak i dobro ispala, iako je baza stupa malo deformirana malo pa se naginje, no to su prvi mačići... A POGOTOVO nije bilo uputno sušiti glinamol u okomitom položaju, svako malo bi stupić postao flacidan pa sam ga morao dizati... Kao što rekoh, potpuno djevičanski pristup.

Sada ću pametnije ovaj put, vidjet ćemo kako će ići, a i imam kvalitetnije sastojke. :)

A što se tiče koliko mi se GH isplatio, da, s obzirom da su šanse da ću igrati ponovo kampanju veoma male, trudim se izmusti maksimum zabave iz svega ovoga :) A i kupljen je 400 i nešto kn ispod maloprodajne cijene stoga je tu taj buffer koji sad trošim ;)
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la Chupka »

Bravo za upuštanje u taj pothvat, želim ti puno uspjeha i zabave u izradi :sretno

Edit: pocetno me poneslo pa sam napisala cijeli guide u vezi modeliranja, koji je nekako odvukao pažnju od biti tvoga posta i teme... tako da evo maknula, sori, profesionalna deformacija i štreberska navika :oops:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 2):
sismisLourdin
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la sadistiko »

pa nema potrebe micati, svaki savjet dobro dođe, možda nekome pomogne ;-)
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Glina(mol) i FIMO masa

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Boože sveti pa nema potrebe za micanjem, lol, ako imaš draft negdje, vrati! :D

Anyway, kad sam već tu, da nastavim. FIMO light masa je zabavna za raditi s njom, lakše se oblikuje, perolaka je i rastezljiva do neke mjere. Zapravo, nakon sušenja u mikrovalnoj (10 min na 600W) toliko je lagana postala da mi čak i smeta koliko je lagana. Oni prvi stupići ružni koje sam napravio od glinamola su ko tuč teški u usporedbi s tim. Ali ovi laganiji su bolje ispali... Možda se usudim slikati, iako gadno izgledaju, hehehe (ZKJDJ).

Ostaje mi još da se poigram terakotom, nekako imam previše gaming sessiona u zadnje pa ne stignem :P Plus nakupovah u Tediju fejkovine (fejk mahovine) i ostalih travuljica nešto drvenih diskova i dat ću se u izradu gnijezda i sl kad uhvatim vremena. Još kad bih imao talenta....
Odgovori

Natrag na “Minijature, makete i tereni”