Bojanje minijatura - Blood Rage

Forum namijenjen izradi i bojanju minijatura, maketa i terena

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la ronin »

ThaneBobo je napisao/la: 06 kol 2018, 20:39 Osobno sam se naviknuo na vallejo boje jer mi imaju najbolji omjer kvalitete i cijene
Od kud uzimaš Vallejo boje?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la sadistiko »

Imaš u Zagrebu u Maksimirskoj po 20kn komad
https://www.perlica.eu/trgovina/boje-za ... odel-color
a ja sam znao naručivati i iz Bakra po 17kn, al sad vidim da su digli cijene pa je po 20kn
http://www.airbrush.hr/hr/vallejo-model ... l-air.html
i još sam znao naručivati baš neke određene boje koje kod nas nisam našao (dok nisam pronašao Perlicu) s neke engleske stranice.
Ali u Perlici imaš stvarno gotovo svaku boju koju su španjolci proizveli tako da ako si u ZG ovo je best izbor. I nemoj ponest puno novaca kad tamo ideš ;-)
Ja svaki puta ostavim po 200kn jer ne mogu odoliti tolikim nijansama boja. :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
ThaneBoboroninneuromancer
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la smurfORnot »

Osobno volim vallejo i imam ih najviše, iako su mi neke nijanse čudne, npr ljubičasta mi ima čudan finish. U zadnje vrijeme se polako prebacujem i nadopunjavam s scale75, par kuna su skuplje od valleja, ali mi se sviđa njihov matt chalky finish. Imaju super metalicse, jedne od najboljih vjeorjatno tržištu.
Perlica je ok, iako sam primjetio da im model color linija često zna biti nenadopunjena.
GW uglavnom izbjegavam, imaju preloše bočice. Iako sam njihovim washevima jako zadovoljan, pa ih se držim, ali boje koristim minimalno.

Izvana sam naručivao s element gamesa radi jako povoljne poštarine, tipa 30kn za kutiju svega, cijene te ispadnu kao i ovdje, ali je izbor svega daleko veći.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
ronin
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la ronin »

Ja sam boje kupovao s WaylandGames stranice i s njihove EBay stranice.
Ako se preko EBaya kupuje, shipping je besplatan ako je više od 10GBP (što baš i nije problem :D ) (EBay link)
A i imaju ogroman izbor boja. Koliko sam vidio i GW i AP i Vallejo.

Primere (sprejeve) sam naručio od ArmyPaintera - prek stranice ako se naruči, iznad 50EUR je besplatan shipping.

Počeo sam s GW, s njihovim setovim - s obzirom da sam n00b i početnik, fakat nisam znao di početi pa sam krenuo s tim setovima.
Bočice su malo nepraktične. Više mi se sviđa kak ima ArmyPainter
Što se setova tiče, imam Base, Shade i Layer. U svakom se dobije po jedan kist, a još sam si nabavio i ArmyPainter Most Wanted set.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ronin za post:
sadistiko
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la smurfORnot »

In the long run, ako ti je painting na pameti, razmisli o airbrushu. Za sad ti nije potreban, ali zbilja nisu toliko skupi, ja sam tipa kompresor + 3 airbrusha nabavaio za cca 1000kn, ok, naknadno sam nabavio i ab koji sma košta ko sve to zajendo,lol. No s ovim jeftinijim radiš komotno base coat, zenithla hajlajte, veće modele...
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la ronin »

Za sad me drži.. :D
Ozbiljnije sam krenuo u Massive Darkness. Završio sam s Dwarf Defenderima
Prvo planiram isprobavati i učiti maksimalno koliko mogu...onda bum vidio ako ozbiljnije krenem, možda si i nabavim.
Trenutno mi je ideja o airbrushu dosta apstraktna :D
A zenithal uspijevam i sa sprejem napravit :D
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Bojanje minijatura - Blood Rage

Post Postao/la smurfORnot »

Ma moze se. Neznam koje sprejevw kupujes tj po kolko. Znam da sam vidio da su gw sprejevi po 100kn pa jako brzo recimo isplate ovakvu investiciju. Ovo ti ipak jako ubrza bojanje velikih modela, a i finish bude ljepsi nego recimo kistom...iako nije sve super i krasno jer s airbsuhom imas vise posla. Mijenjas boju, ok, ocisti ga cijelog prije nove boje koju moras razrijediti...malo je pimplavo, ali kada se naviknes super alat!
Odgovori

Natrag na “Minijature, makete i tereni”