Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Forum namijenjen izradi i bojanju minijatura, maketa i terena

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Aerial
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 ožu 2017, 11:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la Aerial »

Pozdrav,

moje pitanje je na koji nacin ili s kojim proizvodom mogu skinuti boju sa nekih neuspjelih paintjobova da mogu zapoceti ispocetka a da mi pritom ne nagrize plastiku. Nebi htio samo prekriti primerom da izgubim neke vec postojece detalje. Na internetu spominju purple power i strane brandove kojih kod nas nema, te nisam siguran koji bi ekvivalent toga bio na nasem trzistu.
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la logOS »

Naletio u drugom postu na ovo:
danijel2008 je napisao/la: 15 ožu 2017, 07:48 Inače, boja sa plastike se skida uljem za kočnice (za auto) bez ikakvog rizika od oštećenja. Ostaviš ih preko noći da se kupaju, ujutro četkica za zube i udri. Acetoni i ostala sredstva to tipa mogu ti rastopiti figuru. Znaš onu staru - ne igraj se s vatrom da se ne opečeš :). Svaka čast na hrabrosti ali ja ne bi tu plastiku umočio u ništa osim gore navedenoga. Govorim iz iskustva.
Osobno nisam isprobao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post:
Aerial
Aerial
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 ožu 2017, 11:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la Aerial »

logOS je napisao/la: 04 tra 2017, 11:56 Naletio u drugom postu na ovo:
danijel2008 je napisao/la: 15 ožu 2017, 07:48 Inače, boja sa plastike se skida uljem za kočnice (za auto) bez ikakvog rizika od oštećenja. Ostaviš ih preko noći da se kupaju, ujutro četkica za zube i udri. Acetoni i ostala sredstva to tipa mogu ti rastopiti figuru. Znaš onu staru - ne igraj se s vatrom da se ne opečeš :). Svaka čast na hrabrosti ali ja ne bi tu plastiku umočio u ništa osim gore navedenoga. Govorim iz iskustva.
Osobno nisam isprobao.
Neznam zasto ali malo sam skeptican ostaviti minijature u ulju za kocnice. :sokiran
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la Satarash »

Probaj aceton, ali ne običan, nego onaj na biljnoj bazi. Ja time skidam akrilnu boju s maketa bez ikakvih problema.
Znači traži u DM-u ili sličnoj trgovini Afrodita biljni aceton.

Nipošto običan jer bi ti on mogao uništiti figuricu.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la smurfORnot »

Sumnjam da bi ostalo samo na tome 'mogao uništiti figuricu' ...davnih dana sam probao s GW modela skinut boju acetonom...ne preporučam xD

MIslim da je frend sa špiritom skidao boju. Pustio da stoji dan-dva u njemu i onda samo oribao s cetkicom.

Iako ulje za kocnice radi kolko sam cuo iz više izvora.
Aerial
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 ožu 2017, 11:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la Aerial »

Hvala na savjetima, imam neki spirit ali nedovoljno za potrebe. Konkretno htio bi skinuti boju sa 2 vojske iz war of the ringa koje sam zajebao jer su mi bili prvo bojanje ikad dok sam druge nastavio kada sam se vec naucio te izgledaju puno puno bolje te mi sada ove lose obojane bodu oci i htio bih ih zanoviti. Mogao bi probati sa tim biljnim acetonom.
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la Satarash »

Aerial je napisao/la: 05 tra 2017, 20:34 Hvala na savjetima, imam neki spirit ali nedovoljno za potrebe. Konkretno htio bi skinuti boju sa 2 vojske iz war of the ringa koje sam zajebao jer su mi bili prvo bojanje ikad dok sam druge nastavio kada sam se vec naucio te izgledaju puno puno bolje te mi sada ove lose obojane bodu oci i htio bih ih zanoviti. Mogao bi probati sa tim biljnim acetonom.
Probaj. Ako ne topi tanku plastiku s maketa, neće ni figurice. Lagano natopiš štapić za uho i trljaj njime.
Naravno, da budeš potpuno siguran, uvijek možeš prvo isprobati na nekoj bezveznoj figurici ili komadu plastike.

ovo ti je ta bočica: http://www.leprettiness.com/wp-content/ ... CN0542.jpg

Uljni, biljni, kakogod. :lol: :lol:
Sfinky
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 ožu 2017, 15:16
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Skidanje boje sa neuspjelih minijatura

Post Postao/la Sfinky »

Skidao sam puno puta s Ferodo uljem za kočnice, ali samo Citadel boje s GW figura. Super skida. Uzmeš četkicu za zube i ribaš. Sviđa mi se baš zato što ne skida agresivno nego lagano dok ribaš. Probao sam jednom s acetonom...sad imam jednog krasnog polurastopljenog marinca.
Odgovori

Natrag na “Minijature, makete i tereni”