Bojanje minijatura - primer i lak

Forum namijenjen izradi i bojanju minijatura, maketa i terena

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la dlakar »

To je odlična cijena. Jesi ga probao na foto papir?
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la sadistiko »

jesam i velim, dobar je! Nemam sad još ništa za pokazati ali uskoro će biti
slika
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la logOS »

Ako ima koja slika u postu ja je nažalost ne vidim. Čak ni kada otvorim forum sa drugim preglednikom.

Koji je sprej? Naziv? EAN?

logOS je napisao/la: 27 ožu 2017, 23:06 Javim se sa utiscima kada isprobam sa lakovima, da li šta od njih valja i najvjerojatnije di sam se zeznuo.
E pa vidim da se nisam javio... razlog djelomično jer se u tom trenutku nisam usudio igrati sa mat lakom da ne zeznem minije, nastavio sam bojati ali odlučio sačekati sa lakiranjem.

And then the wolves came... iliti ravno tri mjeseca kasnije došla mačka u stan i zauzela dio slobodnog vremena i interesa namijenjenog za bojanje.

Što se tiče laka uzeo sam u Chemaco Mattlak od Marabu.

https://www.chemaco.hr/hr/katalog/mattl ... 50ml/?c=36

U jednoj probi koju sam odradio izgledao mi je ok. Piše na njihovoj stranici da je kao na bazi razrjeđivača i da se ne koristi sa stiroporom... ali evo držim ga u ruci, malo je drugačija bočica ali je isti kataloški 2303 06 000 i na njemu original piše da se može koristiti na stiroporu pa računao da ne nagriza plastiku.

Isto imam od Eddinga jedan glossy i jedan svilenkasti mati (satin-mat?)

Ovaj svilenkasti sam uzeo ovaj vikend u Mulleru čisto za isprobat pa kako je sada počela padati kiša... pričekat će bolje dane.

Osim njih ima i:

https://www.chemaco.hr/hr/katalog/fleur ... 0-ml/?c=36

Čini se skuplje ali je 300 ml.

U svakom slučaju odlučio sam prošli tjedan ponovno se baciti na bojanje pa time će i na red doći i lakiranje.
Imam par minija touch-up-at i za lakirat prije većih projekta.
Zadnja izmjena: logOS, dana/u 18 ožu 2019, 19:44, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la sadistiko »

slika

Ovo je moj sprej, ali ja to ne bi testirao na minijima.
400ml za 22kn, idealno za raditi ploče ili tokene
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dlakar
slika
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la logOS »

Mali update za primer.

Ne koristim više Eddingov u spreju. Ponajviše jer se nanosi sprejanjem iz kantice. Tu sam samo naišao na probleme kao gdje vani sprejat, kako ne zasrat balkon :), ili je previše vruće za sprejat ili previše vlažno... na kojim način ne zasprejat previše po miniju da ne zapuni detalje itd... u svakom slučaju gnjavaža.

Prešao na AMMO by Mig - ONE SHOT PRIMER.

Jako zadovoljan.

Nanosi se kistom, ne treba se bojati da ga se previše stavilo jer je self leveling te ne puni detalje.
Navodno prepakirani Badger Stynylrez primer za koji se svi tvrde da je najbolji i fenomenalan.
Jedina zamjerka je bočica u kojoj dolazi, točnije čep koji zna malo špricnut kada se zatvara / otvara.
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la Zorzy »

Ovak, naručio sam si jednu figuricu, 2,8 cm veličine. Jer naravno u kutiji kupljenog second hand Age of Conana falila jedna. Da li je tko voljan ako ima sprej, negdje je u Zg-u i ima ovu odvratnu žutu nijansu posprejat mi je? Nekako mi se neda kupovat boju samo radi jedne figurice.

slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la Aliensb »

Zorzy je napisao/la: 04 svi 2023, 22:48 Ovak, naručio sam si jednu figuricu, 2,8 cm veličine. Jer naravno u kutiji kupljenog second hand Age of Conana falila jedna. Da li je tko voljan ako ima sprej, negdje je u Zg-u i ima ovu odvratnu žutu nijansu posprejat mi je? Nekako mi se neda kupovat boju samo radi jedne figurice.

slika
Ova nijansa zute, a i opcenito zuta nije popularna boja u spreju, vise ciljaj nekog tko ima airbrush i bavi se maketama, ili mozda Kexov gaming group kontaktiraj na faceu, ako nista netko tko boja miniature moguce da ima pribliznu zutu boju pa da ti ju ofarba, da si u Brodu mogao bih ti ja rijesiti
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 388 puta
 pohvaljen: 179 puta

Re: Bojanje minijatura - primer i lak

Post Postao/la Zorzy »

Aliensb je napisao/la: 05 svi 2023, 07:34
Zorzy je napisao/la: 04 svi 2023, 22:48 Ovak, naručio sam si jednu figuricu, 2,8 cm veličine. Jer naravno u kutiji kupljenog second hand Age of Conana falila jedna. Da li je tko voljan ako ima sprej, negdje je u Zg-u i ima ovu odvratnu žutu nijansu posprejat mi je? Nekako mi se neda kupovat boju samo radi jedne figurice.

slika
Ova nijansa zute, a i opcenito zuta nije popularna boja u spreju, vise ciljaj nekog tko ima airbrush i bavi se maketama, ili mozda Kexov gaming group kontaktiraj na faceu, ako nista netko tko boja miniature moguce da ima pribliznu zutu boju pa da ti ju ofarba, da si u Brodu mogao bih ti ja rijesiti
Tnx! Pitat ću ga. :)
Odgovori

Natrag na “Minijature, makete i tereni”