Obojene minijature

Forum namijenjen izradi i bojanju minijatura, maketa i terena

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

E da, jel zna netko di se može kupiti Model Master boje. Sve njihove boje su super glossy a nekad mi to baš treba
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Obojene minijature

Post Postao/la Igor »

Nedavo sam dovršio minijaturu iz doba jedrenjaka,sve zahvaljujući Close Action igri;counteri su mi izgledali tako "pogrešno" za ovaj tip igara.
Langton model,French hull,76 topova.Sastavljanje je išlo sa dosta problema pa je glavno jedro nepovratno uništeno.

Kao terapija poslije posla svakako preporučena.
Model je potrebno sastaviti,napraviti postolje iliti bazu,i uraditi rigging ( povezati jedra konopima).


slika

slika

slika

slika

slika

slika

Dok je bio u procesu farbanja...
slika

slika

slika

slika

slika

Korištene boje..
slika
Zadnja izmjena: Igor, dana/u 16 srp 2016, 01:15, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post (ukupno 3):
stokaStipsMartinikkainen
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Obojene minijature

Post Postao/la sadistiko »

Izgleda odlično!
Kako si napravio ove valove? Stvarno super!
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Igor »

Hvala Ivane,valovi su napravljeni od mješavine toaletnog papira,vrlo malo vode,običnog (bijelog) ljepila za papire i laka za čamce.Ta smjesa se izmješa dok ne postane dovoljno kompaktna da se može oblikovati,zatim se doda boja (plava naravno) i te se oblikuju valovi.Kada se osuši obavezno se premaže sa bilo kojim lakom da se zatvore sve pore i zatim ide nekoliko nijansi boje mora.I završni lak sjajni.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

super, svašta ćemo mi ovdje naučiti :-)
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Stips »

Odlično izgleda, pogotovo valovi!
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Igor »

Valovi se naravno mogu napraviti od dosta drugih materijala,pa sve do skupih gelova.Međutim u bilo kojem slučaju i ono što je specifično za valove jeste da treba proći neko vrijeme prakse i studiranja valova,da to tako nazovem.Mislim da ima itekako mjesta za poboljšanja.
Model sam po sebi je vrlo nezgodan za raditi,uspoređujući sa drugim odljevima,ima nekoliko loše izljevenih detalja i nedefiniranih površina...itd.
Na četkicama se još i može štedjeti dok ne zatreba ona za sitne detalje,po nekom mom mišljenu ispod 50kn ne bi trebalo uložiti u u jednu četkicu za detalje.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Satarash »

Odlično! Ovo već spada pod maketarstvo. :D :D
Slažem se za četkice - ako želite pravu stvar, morate uložiti nešto više para. Znači ne ove od umjetne dlake, nego tražite od prirodne. Imate ih u svakom art shopu.

Inače, u maketarstvu postoji gomila raznoraznih vojnih figurica iz raznih povijesnih razdoblja, koje bi se uz malo mašte i kreativnosti bez problema mogle koristiti u društvenim igrama. Prije svega tu mislim na wargames.
Jedino, za takvo što bi bilo potrebno puuuno vremena....
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Boje za minijature

Post Postao/la smurfORnot »

U kist mislim da nisam ulozio vise od 40kn u zivotu, a bavim se wargamingom jedno preko 10 godina, i to je bilo za gw detail brush sto ne vrijedi tih para. Sad idem onom, jeftino and dobro. Kist za 10-20kn i rade ko urice. Pazis na njega, dok se ne rascufa ga inas, kasnije bacis i uzmes drugi.

Jako dobro je brodic ispao ;)
Ja ta sad farbam iz merchants and maraudera brodice, al neda mi se lrevise zezat s njima jer ih je brdo i vecinu ih ne koristis, a dost su sitni k tome.
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Igor »

Istina da ponekada ne treba niti kist.Kod slikanja akrilom ili uljem ne preporučuje se čistiti stalno kist kako bi trajao duže,međutim farbanje minijatura nije slikanje po platnu i stalno je potrebno namakati/čistiti kist.
Prvotno sam uzeo desetak jeftinih kistova ali nisu mi dugo potrajali,te sam za taj novac uzeo jedan kvalitetan,za sve grublje radove bilo koji će odraditi posao.

Nisam razmišljao o tome da spada pod maketarstvo,iako sam,sada znam,slijedio sam neke upute...
Langton ima odlične odljeve (sve su metalni) za najvažnije klase brodova iz doba jedrenjaka.Dogodilo se da sam naručio sa fighting sails ili skraćena jedra na jak vjetar što je odredilo i izgled mora.Klasa "Tonnant" 76 topova,najčešći tip broda,a nakon 1802 modificira se novom klasom "Tonnat" sa 80-84 topa "large".

More je moglo biti i potpuno crne boje sa manjim preljevima tamno-plave,odredio sam da ipak bude svijetlo/tamo/duboko plave boje sa nijansom zelene (negdje na pučini oko Toulona) koju nažalost kamera ne može "uhvatiti",inače problem i najskupljih kamera.Ideja je bila da se pofarba na način da odaje dojam broda koji je nekoliko godina već u službi.

Izbor boja trupa broda uvijek je ostavljen kapetanima,nema nekog generalnog smjera,osim možda upotrebe oker žute boje kod britanske mornarice,brodovi su bili ili potpuno crni ili crni sa par žutih/crvenih trakica od pramca do krme.
Boje su bile skupe,oker žuta boja usvojena od britanske mornarice postala je standard,crna najjeftinija,crvena ili bijela nešto rijeđe korištene,dok plava je van svake upotrebe radi enormne cijene i rezervirana je samo za kraljveski brod i farbanje manjih detalja.

Svi modeli i općenito Age of Sail brodovi za skalu 1:1200 imaju dosta verzija rulbuka,za klupsko igranje uz čašu groga ili za totalne detalje "Close Action" ili "Signal Close Action" (134 stranice),iako i potonji ima svoju light klupsku verziju "Signal Close Action fast play".

U međuvremenu na suhom doku je britanski 80 topova klase Cezar jedrenjak,detalji palube se privode kraju,nakon toga slijedi prelazak na trup broda...
Za razliku od prijašnjeg modela ovaj neće imati istrošeni izgled,iako tu i tamo će biti naznaka istrošenosti drveta.


slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
sadistiko
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Odgovori

Natrag na “Minijature, makete i tereni”