Boje za minijature

Forum namijenjen izradi i bojanju minijatura, maketa i terena

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

Pa evo nek bude ova tema ako tko naiđe na kakve vrlo povoljne boje za minijature.

Ja uglavnom koristim akrilne boje od Vallejo firme ali pod zadnje sam kupio i par MIG (iz Carte) boja koje su se pokazale odlične.
Ono što sam htio javiti ostalima koji se nađu zainteresiranima da sam danas kupio boje od Italeri firme zapakirano 6 boja za World of Tanks iz Interspara za samo 40kn što je po meni odlična cijena.





Boje jesu neke vojne uglavnom za tenkove i to švabske, ali brate 20ml akrilne boje za samo 7kn je više nego super kakve god da su, poslužit će. Od prije imam dvije takve (čak sad imam i jednu duplu) i nisu loše boje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
kockicaMartinikkainen
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sismis »

Jesi vidio i neki primer? Kupio sam zvezdinog Tigra i Shermana u Carti ali mi se boje ljušte, sad mi treba primer: Zvezda ima tu neku čudnu plastiku :(
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam svoje Primere kupio na www.airbrush.hr
60kn j e bočica od 60ml.
Sad imam sivi i bijeli, a postoji i crni.
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Satarash »

http://www.cro-hobby.com/kategorija/pribor/

Ovdje si možete puno toga pronaći, što se tiče bojanja.
Lik je super susretljiv, brz i pouzdan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 2):
sadistikoSirCag
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

Već sam se ponadao da su cijene super dok nisam vidio da su bočice punjene sa 10ml boje. Ipak je Vallejo isplativiji.
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sismis »

Wow, nisam ni znao da ovo postoji .. thnx!
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Satarash »

sadistiko je napisao/la:Već sam se ponadao da su cijene super dok nisam vidio da su bočice punjene sa 10ml boje. Ipak je Vallejo isplativiji.
U pravu si.
Vallejo je isplativiji, ali Gunze Sangyo boje su zakon! :lol:
To ti je nešto kao npr. razlika između Fiće i Mercedesa. rofl
Naravno, džaba ti Mercedes ako ga ne znaš voziti. :twisted:
Ako shvaćaš što želim reći..... :zvizdi :zamisljen
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

moram probati, ako kažeš da su stvarno super, probat ću jednom naručiti pa ćemo vidjeti. Inače svašta sam do sad probao i nažalost ni vallejo nije u svim stvarima bio ok. Npr, od kojih 30-tak boja koje sam do sad kupio dvije su bile skroz zgusnute i nikad ih nisam uspio koristiti kako treba.
Pod zadnje, MIG iz Carte me iznenadio kvalitetom. Ono što mi se svidjelo što svaka bočica ima kuglicu unutra da se boja uvijek dobro razmuti kod drmanja.
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la Satarash »

sadistiko je napisao/la:moram probati, ako kažeš da su stvarno super, probat ću jednom naručiti pa ćemo vidjeti. Inače svašta sam do sad probao i nažalost ni vallejo nije u svim stvarima bio ok. Npr, od kojih 30-tak boja koje sam do sad kupio dvije su bile skroz zgusnute i nikad ih nisam uspio koristiti kako treba.
Pod zadnje, MIG iz Carte me iznenadio kvalitetom. Ono što mi se svidjelo što svaka bočica ima kuglicu unutra da se boja uvijek dobro razmuti kod drmanja.
Mig je priča za sebe....Čovjek točno prati što maketarski svijet traži i to im pruža.
Ja sam u tom maketarstvu već nekih 7 godina. Ne bojam figurice, nego uglavnom zrakoplove. Koristio sam hrpetinu razno raznih boja, ali japanci su mi favoriti i dan danas. Znači Gunze i Tamiya. Niti jedna njihova boja mi se nije skorila do danas, a često ih ne protresem i po godinu dana. Čak ni kad je ostane malo, pri dnu bočice. Nažalost, isto ne mogu reći za Vallejo, Revell, modelcolor (italeri)....
E da, kod Valleja imaš boje s oznakom "Air", mislim da su ti one samo za airbrush, ne za kist. Odnosno teško ih je nanositi kistom.
Najbitnija stvar je dobar razrjeđivač. Koristim Tamiyin x-20 i nemam nikakvih problema s bojama.
Naravno, govorim o akrilnim bojama.

Inače, ovaj Italerijev set boja za tu cijenu je stvarno pun pogodak! :bravo
Ali ne radim tenkove, pa mi nisu zanimljive. :lol: u maketarstvu se gleda točno određena boja kojom je neki objekt bio bojan, dok kod minijatura, pogotovo za igranje, to nije bitno.
Nanosiš li lak nakon što ih obojaš i ako da, koji??
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Boje za minijature

Post Postao/la sadistiko »

Znam da ima Air i Game Color kod Vallejo i koristim i jedno i drugo. Air sam kupovao najviše baš zato što imam Airbrush ali ga nažalost koristim samo za nanos primera jer mi je to sve ipak presitno za moje znanje rada s airbrushom.
Lak ne stavljam za kraj čisto zato što su boje na minijaturama opstale i nakon 10-tak igranja Ashardalona.
Kupio jesam lak od Vellejo i to mat ali sam imao katastrofalan učinak kad sam prešpricao tokene za moju 9p aGoT verziju igre. Iako sam nanosio airbrushem lak je pobijelio nakon što se osušio tako da sam neke tokene morao ponovo raditi. Inače sam sve papirno špricao običnim lakom iz spreja za kojih 20kn a laka ima stvarno dosta u tim sprejevima.
Podijeli nam svoja iskustva, volio bih lak za airbrush jer s njime mogu nanesti stvarno tanke slojeve.
Inače sam kupio super mat lak (koji sam već koristio na svojim hexovima za TI3) ali bi ga se mora razređivati s nitro razređivačem da bi bio dovoljno rijedak za airbrush pa ne smijem stavljati u airbrush.
slika
Odgovori

Natrag na “Minijature, makete i tereni”