[Anketa] Igrate li digitalno?

Mjesto za informacije i raspravu o digitalnim verzijama društvenih igara

Jel igrate tabletop igre digitalno, tj. gdje, kako?

Ne igram digitalno.
6
7%
Android smartphone
15
18%
Android tablet
6
7%
iOS
6
7%
PC (kupljeno na Steamu, direktna instalacija igre i sl.)
18
22%
VASSAL
6
7%
kroz browser (BG Arena, Yucata i sl.)
16
20%
OCTGN (http://octgngames.com)
3
4%
Tabletop Simulator, Tabletopia i slični
5
6%
ostali načini, koji?
1
1%

Ukupno glasova: 82

dendarii42
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:
Status: Offline

BGG logo

Re: [Anketa] Igrate li digitalno?

Post Postao/la dendarii42 » 13 tra 2018, 09:57

kockica je napisao/la:
13 tra 2018, 07:25

Kad je došla digitalna TtA, čija je fizička inačica omiljena igra meni i ženi, razmišljao sam da nabavimo to i igramo kada smo na daljinu, ali realno žena ne raspolaže s toliko vremena preko tjedna, i da sam je sam nabavio, desila bi se ista priča kao i s RftG, a ovdje je još gore što, hajde, RftG barem kratko traje, ali 3 sata agonije za ženu? Ne.
Digitalna inačica je dosta skraćena. dlakar i ja smo odigrali partiju za nešto više od pola sata.
In the beginning the universe was created. This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move. - Douglas Adams

kockica
Član udruge
Ima zahvala: 1122 puta
 pohvaljen: 705 puta

Post Postao/la kockica » 13 tra 2018, 10:21

Znam, znam, ali uzmi u obzir ovo, zena radi do 4, vrati se doma, ode po 1 dijete u vrtic, pa skuhat rucak za njih 4, jos malo pa treba spremiti najmladje dijete na spavanje, pa se nakon toga nosi sa starijim tinejdzericama, vec je 10 sati i mrtva umorna a dize se u 6. To sto i uspijemo zaigrati je samo kada se vratim doma, pa preuzmem dio poslova.

Stipsonov
Ima zahvala: 402 puta
 pohvaljen: 442 puta

Post Postao/la Stipsonov » 13 tra 2018, 19:29

Ne igram, ali zanimljivo se čini. Pogotovo vassal, njega sam čak nešto malo bio i probao, ali kad vas čitam kaj sve igrate, dođe mi da izbacim _društvene_ iz _igre_ i skroz zabrijem na komp :)

Inače na kompu dugo nisam ništa igrao, a sad zadnje vrijeme stalno nekaj halam. Uglavnom strategije, ali ne samo njih. No sve solo.(a i kad sam igrao prije, i igrao s ljudima, radije bih s vremena na vrijeme na 'noćnu' u igraonu ili LAN kod nekog nego od doma preko interneta - eto nekako se više volim družiti uživo).

Tak da tu sam zdvojan: s jedne strane ako se gleda druženje onda mi digitalija nije uopće zanimljiva. Uopće.
S druge strane, volim bord gejmove i ako ta 'izolacija' znači da ću isprobati i one igre koje ne bih drugačije imao prilike igrati, ili ću uvježbati one za koje nemam zainteresirano društvo, onda da. Dapače, super.
S treće strane, digitalnoj inačici bordgejma fali taj taktilni osjećaj 'stvari' - ipak je ljepši osjećaj imati hrpicu od deset nečega, nego brojku deset na ekranu. Semantika može biti ista, ali _osjećaj_.
Opet, da bi čovjek mogao zbilja uživati u nekoj mehanički boljoj igri, mora imati dosta partija. I to što češće jednu za drugom. Ako dakle tražimo tehniku, digitalija šiša 'kartoniku'.

Ne znam.

Ma najbolje uživo. Al nije ni digitalno za baciti.

Prognoza:
Za pola godine sve kaj ste naveli kužim kaj je kaj... :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stipsonov za post:
sadistiko

kiboky
Član udruge
Ima zahvala: 72 puta
 pohvaljen: 34 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la kiboky » 14 tra 2018, 08:17

Zbog već spomenutih razloga(doseljenik u Vk) nisam u mogućnosti skupiti se s ekipom uživo, a obožavam boardgamove, igram online sveisvašta :D probao sam Vassal, al malo mi je ipak ostalo nedokučivo... Through the ages I Twilight Struggle sam skinuo prek moba i to mi je zapravo bila prva zaraza! Pošto ionako nema plastike i osjecaj hrpice tu nije problem ;) Međutim, fale izrazi lica protivnika, to je ipak neprocjenjivo...no, morao sam se pomiriti s tim da mi je to nedostupno, pregristi i nastaviti dalje... Tabletop Simulator - visim na tom vragu četiri-pet dana u tjednu! I mogu Vam reći da mi je nakon dva mjeseca igre osjećaj plastike poprilično stvaran, ono možete se igrati s figuricama, okretati, hrpiti, bacati, ma sve živo...i zajednice su super, tak da kao što rekoh ranije --> za nekog tko nema mogućnosti igrati se s drugima uživo, ovo je poprilično prihvatljiva opcija :thumbs

Odgovori

Natrag na “Digitalne društvene igre”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.