Weather Machine on KS

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la Antomon »

smurfORnot je napisao/la: 11 stu 2021, 14:53 koliko vidim lacerdine igre drže tu negdje cijenu od 1000kn, bile nove ili 2nd hand(uštediš nešto sitno na 2nd hand, al onda dodaš sigurno shipping od 20-30e od nekog u EU i maltene si opet na toj cijeni). Mislim generalno mu je svaki KS skup, jedno 120-140$ + shipping. Cijene u retailu su isto tako negdje, 120-140e ovisno o gejmu. Meni također osobno nije baš jasno zašto su ti gejmovi baš toliko skupi. Mislim jasno mi je, komponente su lijepe i sve, al brat bratu nemaš niti jednog plasticnog minija, a da je kvaliteta izrade baš toliko bolja od svega drugog na marketu da opravdava 2-3x vecu cijenu?
Publika za njegove igre je dosta limitirana, ipak je riječ o heavy euro igrama, i ta publika je spremna platiti takve cijene.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja sam dio publike ali bogme mislim da ću napustiti show, jer ovo je pretjerano.

On Mars KS je bio 89$ (129 je retail price). Shipping je bio 26$. Shipping nisu uzeli po završetku KSa nego tek kad se zatvorio pledge manager. To mi je bio ok trošak bio sam nabrušen i na KS i na igru i na igre općenito. Total 115 dolara. To je bila 2019.

Fast forward na 2021. godinu, EGG govori da je igra jednostavno skuplja i deal with it i da je KS cijena 129$ (retail cijena 169$). Čak i ako pretpostavim da će shipping biti 26$ dolara opet, što neće i ako uopće ne računam VAT i možebitni import charges jer tko zna što su organizirali, dolazim na cijenu od 155$? A VAT od 25% najgori jelte me baca na 160$ plus šiping od ajmo reći 26% i halo jebote 190$ za što? ;)

Oke znam i sebi i vama idem na živce, samo prolazim kroz faze gnjeva i cjenkanja i deniala prije nego što se pomirim da je ovaj sport postao preskup za igrače poput mene i odem vidjeti ima li Svarog ekspanziju za Arkham Horror (jer Fantasy Flight Games barem ima malo sofisticiranije načine pljačke :))
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la Antomon »

Sve ok, mislim da si među istomišljenicima.

Jednostavno treba glasovati novčanikom i ne podupirati takve cijene. Ako bi se skupila kritična masa, stvari bi se promjenile. Ali će se uvijek naći dovoljno "budala" koji su spremni platiti ovako previsoke cijene.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la Mago de Umago »

Navodno taj Eagle ima jako kvalitetne komponente, karte navodno ne moras ni sleevati jer su od nekog jebenog papira i ne ostete se.

Sve je to divno i krasno, ali ne hvala. Rado cu zaigrati Lacerdu, ali za tu lovu radije uzmem 3-4 top igre.
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la tanelorn »

Krenuo im KS, 129 baksa plus poštarina...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la sadistiko »

nije li to ipak malo pretjerano, s time da je poštarina za nas vjerojatno još €40???
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la smurfORnot »

Mago de Umago je napisao/la: 11 stu 2021, 15:37 Navodno taj Eagle ima jako kvalitetne komponente, karte navodno ne moras ni sleevati jer su od nekog jebenog papira i ne ostete se.

Sve je to divno i krasno, ali ne hvala. Rado cu zaigrati Lacerdu, ali za tu lovu radije uzmem 3-4 top igre.
Ma kakav god da je papir, i dalje je papir xD ...ajd ovi u TMB barem imaju plastificirane karte s kojima se možeš igrat u bazenu rofl

Da se mene pita, jako bi rado uzeo Vinhos, Lisboa i Kanban, i onda gledam, ok to su 3 igre koje bi me koštale s shippingom preko 400$ :sokiran
Ok vjerujem da su dobre igre, ali brate za jedno 3000kn dobijem puno dobrih igara...a obzirom na weight i gameplay time lacerde, nije da je nešto sto ce samo tako izlaziti na stol i što mogu doci bilo kome i reci, e ajmo zaigrati ovo.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Poštarina je između 20 i 30$. Zasad izgleda da nema dodatnih troškova ali stoji mala rečenica "any additional VAT or charges will be collected during Pledge Manager" ili nešto slično. Odnosi se na UK, ali ne bih htio još riskirati i da zabibere nešto ,i nama jer "eto jbga nismo znali".

Jesam fan Lacerde, ali ova cijena je naprosto previsoka. Još je gore za retail...

Ali evo, Ameri u jednom Discord kanalu u kojem jesam uredno govore "pa kaj, toliko je koliko je, to je Lacerda, insta-back". I štaš... Može EGG staviti i 229$ kupit će ljudi.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la Mago de Umago »

Sad mi kaze frend da je uletio preko discorda u Lacerdinu grupu i playtestao s njima. Trebao je odraditi 20 partija i dobio bi free igru, a uspio je samo 12 prije nego je doslo ljeto...:D
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Weather Machine on KS

Post Postao/la marge »

i, jel se itko odvažio na ovo?
još je 12 dana do kraja kampanje
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”